اخبار خارجی

چین‌ لینک از فورک‌های اتریوم پشتیبانی نمی‌کند

تیم پروژه چین لینک اعلام کرد که از شبکه‌هایی که از فورک شبکه اتریوم به وجود می‌آیند، پشتیبانی نخواهد کرد. اخیرا بازار شبکه‌هایی که ادعا دارند انشعاب POW شبکه اتریوم پس از آپدیت مرج هستند؛ داغ شده است و حتی برخی از صرافی‌ها اعلام کرده‌اند توکن‌های آن را لیست خواهند کرد.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از فین‌بولد، با نزدیک شدن به تاریخ ۱۹ سپتامبر (۲۸ شهریور) و رویداد مرج (Merge) اتریوم شایعات مختلفی در خصوص فورک‌های مختلف شبکه اتریوم به گوش می‌رسد. قرار است در این رویداد انتقال کامل از گواه اثبات کار (PoW) به اثبات سهام (PoS) انجام شود و این فورک‌ها قصد دارند همچنان با گواه اثبات کار به فعالیت ادامه دهند و حتی برخی از صرافی‌های مطرح اعلام کرده‌اند که توکن‌های آن‌ها را لیست خواهند کرد.

در همین حال چین‌لینک (Chainlink) که مهم‌ترین اوراکل شبکه اتریوم محسوب می‌شود اخیرا در پستی به برنامه خود در مواجهه با مرج اتریوم پرداخته است. مطابق این پست چین‌لینک از هیچ‌کدام از فورک‌های اتریوم پشتیبانی نخواهد کرد و تنها بر روی شبکه اصلی اتریوم به فعالیت ادامه خواهد داد.

پروتکل چین‌لینک و سرویس‌هایی که ارائه می‌دهد در طول انتقال اتریوم به گواه اثبات سهام و پس از آن مطابق با گذشته به ادامه فعالیت خواهد پرداخت. کاربران باید آگاه باشند که فورک‌های به وجود آمده که شامل شبکه های POW نیز هستند شامل این سرویس‌دهی نخواهند بود.

همچنین در این پست به توسعه‌دهندگان برنامه‌های غیرمتمرکز اتریوم توصیه شده است که به منظور جلوگیری از ایجاد مشکلات بزرگ از انجام فعالیت روی فورک‌های اتریوم خودداری کنند. در انتها چین‌لینک تاکید کرده است که به دقت توسعه‌های مرتبط با رویداد مرج اتریوم را زیر نظر دارد تا بتواند سرویس‌های خود را به شکل پایدار با این تغییر مطابقت دهد.

اخیرا برخی از کمپین‌ها در مخالفت با مرج و تغییر ساختار اتریوم شکل گرفته است و برخی از توسعه‌دهندگان حمایت از نسخه‌های فورک شده اتریوم را برای حمایت از این جریان لازم می‌دانند. این در حالی است که ویتالیک بوترین اخیرا در اظهارنظری طرفداران هاردفورک اتریوم را افرادی دانست که تنها به فکر کسب سود سریع هستند.

منبع
finbold

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا