اطلاعیه صرافی

کوین بیس شایعات مربوط به محدودیت‌های برداشت بیت کوین را رد کرد

روز گذشته یکی از فعالان بازار کریپتو ادعا کرد با یک محدودیت هفتگی ۵,۰۰۰ دلاری برای برداشت بیت کوین مواجه شده است. با این حال، سخنگویان این پلتفرم اعلام کرده‌اند هرچند کوین بیس در روز گذشته با مشکلاتی در پردازش معاملات خود مواجه شده بود، این ادعا صحت ندارد.

خرید ارز دیجیتال با ۱۰ هزار تومان!

تو صرافی ارز پلاس میتونی فقط با ۱۰ هزار تومان و با کارمزد صفر، همه ارزهای دیجیتال رو معامله کنی!

همین الان شروع کن

به نقل از کوین تلگراف، یکی از فعالان بازار کریپتو در ۲۴ اکتبر (۲ آبان) در پلتفرم اکس (توییتر سابق) اعلام کرد سیاست جدید کوین بیس برای برداشت بیت کوین باعث شده او نتواند در هر هفته بیشتر از ۵,۰۰۰ دلار برداشت کند. این پست بیشتر از ۴۰۶,۰۰۰ بار دیده شد، ۲,۵۰۰ لایک دریافت کرد و بیشتر از ۵۰۰ بار هم ریتوییت شد. این شخص که کالین برون (Colin Brown) نام دارد، اعلام کرده است:

کوین بیس برداشت بیت کوین را محدود کرده است. من سعی کردم بیت کوین را از کوین بیس به کیف پول سرد خودم ارسال کنم و با سیاست محدودیت برداشت ۵,۰۰۰ دلاری (در هر هفته) مواجه شدم که از ۱۳ اکتبر (۲۱ مهر) اجرا شده است. من ۱۰ سال است که مشتری کوین بیس هستم. بیت کوین‌هایتان را از صرافی‌ها خارج کنید!!!!

توییت کالین برون
توییت کالین برون – منبع: پلتفرم اکس

این پست حتی توجه کریس بلک (Chris Blec)، محقق مشهور بازار کریپتو، را هم به خود جلب کرد.

بلک در واکنش به ادعای کالین برون از دنبال‌کنندگانش پرسید که آیا کسی می‌تواند ادعای او را تایید کند یا خیر.

توییت کریس بلک
توییت کریس بلک – منبع: پلتفرم اکس

با این حال، یکی از سخنگویان کوین بیس اعلام کرد این ادعاها صحت ندارند و هیچ یک از سیاست‌های پلتفرم مذکور برداشت‌های کاربران را محدود نمی‌کند. این سخنگو به کاربران کوین بیس پیشنهاد کرده است سیاست‌های رسمی موجود در وب سایت این شرکت را دنبال کنند و ادامه داد:

برداشت از کوین‌ بیس به روش پرداختی که برای برداشت استفاده می‌کنید، بستگی دارد.

شایعات مربوط به محدودیت‌های برداشت کوین بیس دقیقا در همان زمانی منتشر شد که این پلتفرم در پردازش معاملات خود (برای مدت کوتاهی) به مشکل خورده بود. این مشکلات در تاریخ ۲۳ اکتبر (۱ آبان) و حوالی ساعت ۹:۳۰ بعد از ظهر به وقت تهران به وجود آمد و کم‌تر از یک ساعت بعد، کوین بیس اعلام کرد تمام آن‌ها برطرف شده است. با این حال، پلتفرم مذکور تاکید کرد تیم توسعه‌دهندگان آن به نظارت بر فعالیت‌های معاملاتی کاربرانش ادامه می‌دهد تا هرگونه مشکل احتمالی را رفع کند.

اطلاعیه کوین بیس درمورد مشکلات آن در ۲۳ اکتبر (۱ آبان)
اطلاعیه کوین بیس درمورد مشکلات آن در ۲۳ اکتبر (۱ آبان) – منبع: کوین بیس

کالین برون نیز پس از مدتی اعلام کرد:

به‌روزرسانی: پشتیبانی کوین بیس به من پیام داد و محدودیت‌های مذکور را برداشت. آن‌ها توضیحات نه چندان واضحی هم در مورد الگوریتم‌ها و تاثیر آن روی فریز شدن دارایی‌های من ارائه کردند. من نمی‌خواهم ترس ایجاد کنم و تجربه من ممکن است فقط یک اتفاق غیرعادی باشد.

توییت کالین برون
توییت کالین برون – منبع: پلتفرم اکس

گفتنی است مشکلات معاملاتی کوین بیس در بحبوحه رشد بازار کریپتو رخ داد. همان طور که پیش از این گزارش دادیم، قیمت بیت کوین به دنبال انتشار اخبار مربوط به فهرست شدن ETF شرکت بلک راک در وب سایت DTCC افزایش یافته و در حال حاضر با رشد ۱۲٪ در ۲۴ ساعت گذشته به محدوده ۳۴,۴۰۰ دلار رسیده است.

نمودار روزانه قیمت بیت کوین
نمودار روزانه قیمت بیت کوین – منبع: TradingView

کوثر ایزک شیریان

تو دانشگاه اقتصاد خوندم و خیلی اتفاقی وارد بخش اخبار کریپتو شدم. اما خیلی طول نکشید که عاشق رویای غیرمتمرکزسازیش شدم. به اقتصاد کلان و تحلیل تکنیکال علاقه زیادی دارم ولی هیچ وقت نمی‌تونم به بازار NFTها بی‌اعتنا باشم. بی‌صبرانه هم منتظرم تا کاربردهای کریپتو تو دنیای واقعی بیشتر بشه.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا