اخبار عمومی

صرافی FTX مجوز فروش ۸۷۳ میلیون دلار از دارایی‌های خود در تراست‌های ارز دیجیتال را دریافت کرد

بر اساس پرونده ۲۹ نوامبر (۸ آذر) دادگاه ورشکستگی ایالت دلاور، صرافی ورشکسته FTX مجوز دادگاه برای فروش حدود ۸۷۳ میلیون دلار از دارایی‌های خود در تراست‌های ارز دیجیتال را دریافت کرده است. این وجوه برای بازپرداخت بدهی طلبکاران استفاده خواهد شد.

خرید ارز دیجیتال با ۱۰ هزار تومان!

تو صرافی ارز پلاس میتونی فقط با ۱۰ هزار تومان و با کارمزد صفر، همه ارزهای دیجیتال رو معامله کنی!

همین الان شروع کن

به نقل از کوین تلگراف، ۸۰۷ میلیون دلار از این دارایی‌ها در تراست‌های شرکت گری اسکیل اینوستمنتس (Grayscale Investments) و ۶۶ میلیون دلار آن در تراست‌های شرکت بیت وایز (Bitwise) نگهداری می‌شود.

البته مجموع ارزش این دارایی‌ها در این پرونده ۷۴۴ میلیون دلار اعلام شده است. با این حال، از زمان ارائه درخواست FTX در تاریخ ۲۵ اکتبر، ارزش آن‌ها افزایش یافته و به ۸۷۳ میلیون دلار رسیده است.

مجوز دادگاه برای فروش دارایی‌های FTX در تراست‌های ارز دیجیتال - منبع: Kroll
مجوز دادگاه برای فروش دارایی‌های FTX در تراست‌های ارز دیجیتال – منبع: Kroll

متولیان ورشکستگی صرافی FTX تقریبا چهار هفته پیش در تاریخ ۳ نوامبر (۱۲ آبان) درخواستی برای فروش دارایی‌های ۶ تراست ارز دیجیتال شرکت گری اسکیل از جمله تراست بیت کوین (GBTC) و اتریوم (ETHE) این شرکت و همچنین ۱۰ تراست شرکت بیت وایز را به جان دورسی‌ (John Dorsey)، قاضی پرونده ارائه کردند.

صرافی ورشکسته FTX در حال حاضر بیش از ۲۲ میلیون سهم از تراست GBTC را در اختیار دارد که بهای کنونی آن ۶۹۱ میلیون دلار است. همچنین، این صرافی ۶.۳ میلیون سهم از تراست ETHE با ارزشی بالغ بر ۱۰۶ میلیون دلار در اختیار دارد.

سهام تراست‌های اتریوم کلاسیک (ETCG)، لایت کوین (LTCN) و دیجیتال لارج کپ (GDLC) سه تراست دیگری هستند که FTX می‌تواند برای بازپرداخت بدهی بدهکاران خود به فروش برساند.

دارایی‌های FTX در تراست‌های ارز دیجیتال گری اسکیل و بیت وایز - منبع: Kroll
دارایی‌های FTX در تراست‌های ارز دیجیتال گری اسکیل و بیت وایز – منبع: Kroll

متولیان صرافی FTX به ریاست جان ری (J Ray III) از زمان فروپاشی این صرافی در ماه نوامبر سال ۲۰۲۲ برای بازیابی دارایی‌های آن تلاش می‌کنند و تاکنون موفق شده‌اند حدود ۷ میلیارد دلار از آن را که تقریبا نیمی از آن (۳.۴ میلیارد دلار) در قالب رمزارز است، بازیابی کنند.

در ماه ژوئن، میزان بدهی‌های صرافی FTX برابر با ۸.۷ میلیارد دلار برآورد شد.

در عین حال، سم بنکمن فرید به هفت اتهام مرتبط با کلاهبرداری مجرم شناخته شد و قرار است حکم نهایی پرونده وی در تاریخ ۲۸ مارس ۲۰۲۴ اعلام شود. وی فعلا در بازداشتگاه متروپولیتن بروکلین به سر می‌برد.

علی ابراهیمی

اول مهندسی کامپیوتر میخوندم اما بعد تصمیم گرفتم برم سمت علاقم و دندونپزشکی، با این حال اونقدر فضای کریپتو واسم جذاب بود که تصمیم گرفتم وارد این دریای عمیق بشم. به نظرم کریپتو یه سبک زندگیه و باید باهاش زندگی کرد تا موفق شد. دیفای علیرغم پیچیدگی‌هایی که داره حوزه مورد علاقه منه و به نظرم زودتر از چیزی که فکرش رو بکنیم جهان رو متحول می‌کنه.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا