متوسط سرمایه گذاری

گزارش جذب سرمایه ۱۷ تا ۲۳ مهر؛ ۵ پروژه برتر ارز دیجیتال از نگاه سرمایه‌گذاران

در هفته دوم ماه اکتبر ۲۰۲۳ جذب سرمایه پروژه‌های کریپتویی همانند هفته گذشته چندان جالب توجه نبود و مبلغ جمع‌آوری شده مجددا کمتر از ۷۰ میلیون دلار بود. در گزارش جذب سرمایه در تاریخ ۱۷ تا ۲۳ مهر، می‌خواهیم ببینیم چه نام‌های بزرگی اقدام به تزریق سرمایه به پروژه‌ها کردند. اگر فعالیت VCها برایتان جالب است، این مطلب میهن بلاکچین را از دست ندهید. این شانزدهمین شماره از این گزارش است و برای دیدن شماره‌های قبلی می‌توانید به لینک زیر مراجعه کنید.

توجه داشته باشید که سرمایه‌گذاری شرکت‌های بزرگ یا جذب سرمایه سنگین، ضامن موفقیت یک پروژه نیست و تعداد کمی از پروژه‌هایی که در گزارش می‌بینید، به موفقیت می‌رسند و برای سرمایه‌گذاران سودآور هستند.

گزارش جذب سرمایه پروژه‌های کریپتویی (۱۷ تا ۲۳ مهر)

جدول جذب سرمایه پروژه‌های کریپتویی

نکات زیر در مورد روند جذب سرمایه در هفته گذشته به چشم می‌خورد:

  • بیشترین مبلغ جذب سرمایه ۲۰ میلیون دلار و متعلق به پروژه Membrane است.
  • ۱۲ پروژه توانستند در این هفته از سمت سرمایه‌گذاران سرمایه جذب کنند که تمامی آن‌ها به جز ۲ مورد که مبلغ آن مشخص نیست، سرمایه‌ای بالای ۱ میلیون دلار بوده است.
  • بیشترین حوزه سرمایه‌گذاری به ترتیب مربوط به خدمات بلاکچینی، دیفای و زیرساخت بلاکچینی بوده است.
  • مجموع مبلغ سرمایه‌گذاری در بازه ۱۷ تا ۲۳ مهر ۶۵.۴ میلیون دلار بوده است.

در ادامه به بررسی این پروژه‌ها می‌پردازیم.

۱. ممبرین لبز (Membrane Labs)؛ ۲۰ میلیون دلار

ممبرین لبز یک تیم توسعه‌ای است که هدف آن فراهم آوردن بستری برای معاملات رمز ارزها و وام‌دهی دارایی‌های دیجیتال است. اصلی‌ترین محصول آن ممبرین (Membrane) نام دارد که پلتفرم معاملاتی آن محسوب می‌شود. این پروژه توانسته در این گام ۲۰ میلیون دلار سرمایه تحت عنوان سری A جذب کند.

از مهم‌ترین سرمایه‌گذاران ممبرین می‌توان به VCهای جین استریت کپیتال، فریم‌ورک ونچرز، برِوِن هاوارد و QED اشاره کرد.

۲. آنتانگلد (Untangled Finance)؛ ۱۳ میلیون دلار

آنتانگلد فایننس پروژه‌ای است که در زمینه توکنایز کردن دارایی‌های واقعی (RWA) فعالیت می‌کند. وجه تمایز این پروژه فراهم کردن بستر دیفای برای این نوع از دارایی‌ها است؛ به نحوی که بتوان از طریق تامین نقدینگی استخرها و وام‌دهی دارایی‌های توکنایز شده سود به دست آورد.

آنتانگد توانسته است در این مرحله از اصلی‌ترین سرمایه‌گذار خود یعنی شرکت فاسانارا کپیتال (Fasanara Capital) حدود ۱۳ میلیون دلار سرمایه جذب کند.

۳. اکانت لبز (Account Labs)؛ ۷.۷ میلیون دلار

اکانت لبز استارت‌آپی است که توانسته در این هفته ۷.۷ میلیون دلار سرمایه در مرحله سری A جذب کند. این شرکت سنگاپوری در زمینه ایجاد کیف پول فعالیت دارد و نام محصول آن UniPass Wallet است. ایده کیف پول‌های این شرکت حذف نیاز به عبارت امنیتی ۱۲ کلمه‌ای از طریق اتصال به اکانت‌های گوگل کاربران است. در واقع فرآیند دسترسی از این طریق انجام خواهد شد و اکانت لبز برای چالش اصلی این قضیه یعنی امنیت آن راه‌حل‌های جالبی نیز ارائه کرده است.

از مهم‌ترین سرمایه‌گذاران این پروژه می‌توان به گروه امبر، کیمینگ ونچر پارتنرز و دائو میکس مارول اشاره کرد.

۴. ریپابلیک (RepubliK)؛ ۶ میلیون دلار

ریپابلیک پروژه‌ای است که هدف آن ساخت یک شبکه اجتماعی در فضای وب ۳ است؛ به نحوی که کاربران آن بتوانند از طریق ساخت محتوا از آن درآمد کسب کنند و ساختاری غیرمتمرکز و به دور از سانسور داشته باشد.

مهم‌ترین سرمایه‌گذاران پروژه آرکین کپیتال، اوکی‌ایکس ونچرز متعلق به صرافی OKX و اچ‌تی‌ایکس ونچرز مربوط به صرافی هوبی هستند. ریپابلیک در این هفته موفق به جذب ۶ میلیون دلار سرمایه در قالب Seed شده است.

۵. سیلکس (Game of Silks)؛ ۵ میلیون دلار

سیلکس نام یک بازی بلاکچینی است که مربوط به مسابقات اسب دوانی است و کاربران می‌توانند از طریق بازی کردن اسب‌های با نژاد خاص را در قالب NFT دریافت کنند و به مسابقه با یکدیگر بپردازند. این بازی روی بلاکچین سولانا است.

سیلکس در این مرحله ۵ میلیون دلار سرمایه جذب کرده است. پلتفرم کرانچ‌بیس ۲ شرکت فان فیر ونچرز و تیلور مید فارم را به عنوان سرمایه‌گذار اخیر این پروژه نام برده است اما اطلاعاتی از سرمایه‌گذاران سابق این پروژه در دست نیست.

۶. سایر پروژه‌ها

همانطور که در هفته‌های قبل هم مشاهده کردیم، پروژه‌های خدمات بلاکچینی، زیرساختی و دیفای سهم قابل توجهی در پرتفولیوی سرمایه‌گذاران سازمانی دارند. در جدول زیر می‌توانید سایر پروژه‌هایی که موفق به تامین مالی شدند را مشاهده کنید.

پروژهسرمایه جذب‌شدهحوزه فعالیتراندسرمایه‌گذار
Parsec۴ میلیون دلاردیفایExtended SeedGalaxy Digital, Uniswap Labs Ventures, Robot Ventures, CMT Digital
Neutral۳.۲ میلیون دلارخدمات بلاکچینیUnknownNorth Island VC, Red Alpine, Digital Currency Group, Cerulean Ventures, Factor Capital, Rarestone
Beldex۳ میلیون دلارزیرساخت بلاکچینیUnknownEnflux
KINO Studios۲ میلیون دلارخدمات بلاکچینیPre-seedSuperscout, Slow Ventures, Sequoia Capital, Near Foundation, Blockchain Founders Fund
OrdinalsBot۱ میلیون دلارخدمات بلاکچینیUnknownLightning Ventures, Bitcoin Frontier Fund, Bitcoin Magazine, Deep Ventures, Angsana Investments, Sebastien Borget
InitiaN/Aزیرساخت بلاکچینیPre-seedBinance Labs
PokoN/Aزیرساخت بلاکچینیM&AWeb3Auth

سوالات متداول (FAQ)

پرسش و پاسخ
کدام پروژه‌ها در بازه ۱۷ تا ۲۳ مهر بیشترین جذب سرمایه را داشتند؟

ممبرین با ۲۰ میلیون دلار جذب سرمایه در رتبه نخست قرار گرفت و پروژه‌های آنتانگلد، اکانت لبز (کیف پول یونی‌پس)، ریپابلیک و سیلکس نیز در رتبه‌های بعدی جای گرفتند.

کدام سرمایه‌گذاران در این هفته فعالیت داشتند؟

سرمایه‌گذاران نام‌آشنایی همچون بایننس لبز، آرکین کپیتال و اوکی‌ایکس ونچرز در هفته پیش به تامین سرمایه پروژه‌های کریپتویی کمک کردند.

جمع‌بندی

ماه اکتبر پس از سپری کردن دومین هفته خود همچنان ماهی کم رونق برای پروژه‌های کریپتویی از نظر جذب سرمایه است. پروژه ممبرین با ۲۰ میلیون دلار مهم‌ترین پروژه از نظر جذب سرمایه در این هفته بود. از نکات جالب این هفته می‌توان به ورود بایینس لبز به پروژه‌ای جدید Initia و ورود بازوهای سرمایه‌گذاری صرافی‌های OKX و هوبی به پروژه ریپابلیک بود. به نظر شما آیا می‌توان امیدوار بود که پروژه‌های کریپتویی در هفته‌های آتی بتوانند سرمایه‌های بیشتری جذب کنند؟ فعالیت سرمایه‌گذاران را چطور پیش‌بینی می‌کنید؟‌ لطفا نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

منبع
میهن بلاکچین

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا