متوسط سرمایه گذاری

گزارش جذب سرمایه ۱۵ تا ۲۱ آبان؛ حمایت ۲۰ میلیون دلاری سامسونگ و StarkWare از یک پروژه

چطور پروژه‌های جدید و مستعدی را پیدا کنم که پتانسیل سوددهی چند صد درصدی داشته باشند؟ دنبال کردن گزارش‌های جذب سرمایه هفتگی می‌تواند یکی از راه‌ها برای رسیدن به پاسخ این پرسش باشد. در این گزارش‌ها با پروژه‌های جدیدی آشنا می‌شوید که در هفته گذشته موفق به جلب توجه سرمایه‌گذاران خطرپذیر شده‌اند. این سرمایه‌گذاران دنبال کسب سود هستند و بی‌گدار به آب نمی‌زنند؛ پس احتمالا پتانسیلی در پروژه وجود دارد. البته که بیشتر این پروژه‌ها در رسیدن به اهدافشان شکست می‌خورند و از بین می‌روند؛ پس سود بالا را از آنهایی باید انتظار داشت که به موفقیت می‌رسند و سری در میان رقبا در می‌آورند. با بیستمین شماره از گزارش‌های جذب سرمایه میهن بلاکچین همراه باشید. برای دسترسی به شماره‌های قبلی از لینک زیر کمک بگیرید.

توجه داشته باشید که سرمایه‌گذاری شرکت‌های بزرگ یا جذب سرمایه سنگین، ضامن موفقیت یک پروژه نیست و تعداد کمی از پروژه‌هایی که در گزارش می‌بینید، به موفقیت می‌رسند و برای سرمایه‌گذاران سودآور هستند.

گزارش جذب سرمایه پروژه‌های کریپتویی (۱۵ تا ۲۱ آبان)

گزارش جذب سرمایه میهن بلاکچین

در بازه زمانی ۱۵ تا ۲۱ آبان ۱۷ پروژه موفق به جذب سرمایه شدند و سرمایه‌گذاران در مجموع حدود ۱۰۰ میلیون دلار به این پروژه‌ها اختصاص دادند. تقریبا نیمی از این مبلغ سهم دو پروژه Ritual و Ingonyama بود که در ادامه بیشتر در موردشان توضیح می‌دهیم. در هفته گذشته سرمایه‌گذاران نام‌آشنای زیادی هم حضور داشتند مثل a16z، کوین‌بیس ونچرز، StarkWare، سامسونگ، تیم دراپر، The Spartan Group و DragonFly Capital.

دو نکته مهم در مورد گزارش‌های جذب سرمایه وجود دارد که باید به آن‌ها توجه کنید. نکته اول هشداری است که بعد از مقدمه مقاله وجود دارد. قرار نیست همه این پروژه‌ها به موفقیت برسند و بسیاری از آنها هنوز توکن ندارند. نکته دوم توجه به مرحله‌ای است که سرمایه‌گذاری در آن انجام شده است. هر مرحله معنای خاصی دارد که برای آشنایی بیشتر توصیه می‌کنم مقاله بررسی راندهای سرمایه گذاری را مطالعه کنید.

۱. ریچوال (Ritual)؛ ۲۵ میلیون دلار

امسال بیش از همیشه صحبت از هوش مصنوعی بوده است و آثار مثبتی که می‌تواند برای انسان داشته باشد بر کسی پوشیده نیست. ریچوال عقیده دارد که زیرساخت فعلی استفاده از هوش مصنوعی نواقصی همچون APIهای متمرکز و نیازمند به مجوز، نقض حریم خصوصی، عدم مقاومت در برابر سانسور و غیره دارد. به همین دلیل آنها می‌خواهند یک لایه اجرایی باز و مستقل برای هوش مصنوعی باشند که هر برنامه‌ای روی هر شبکه‌ای به راحتی بتواند از آن برای یکپارچه کردن AI با پلتفرمش بهره ببرد.

این پروژه تا به حال یک دور جذب سرمایه در راند Series A داشته است که طی آن موفق به جذب سرمایه ۲۵ میلیون دلاری شده است.

۲. اینگونیاما (Ingonyama)؛ ۲۰ میلیون دلار

اثبات دانش صفر یکی از ترندهای تکنولوژی است و پروژه‌های زیادی روی جنبه‌های مختلف آن کار می‌کنند؛ مثل پالیگان که ZKEVM را راه‌اندازی کرده است. اینگونیاما پروژه‌ای است که روی سخت‌افزارهای مبتنی بر دانش صفر متمرکز شده است. این پروژه در راند Seed موفق به جذب سرمایه ۲۰ میلیون دلاری شد. نکته قابل توجه سرمایه‌گذاری و حمایت‌ بزرگانی همچون استارک‌ور، سامسونگ، پالیگان، آفچین لبز (تیم پشت آربیتروم)، مترلبز (تیم پشت zkSync) و الئو از این پروژه است.

۳. گلکتیک هولدینگز (Galactic Holdings)؛ ۶.۲۵ میلیون دلار

گلکتیک هولدینگز خدمات مختلفی در حوزه امور مالی دیجیتال ارائه می‌کند. سه محصول مهم این پروژه کیف پول Trubit، صرافی متمرکز Trubit (با نام قبلی Mexo) و استیبل کوین Moneta است. این پروژه در راند Series A سرمایه ۶.۲۵ میلیون دلاری از DragonFly Capital و Galaxy Interactive جذب کرد. آنها پیش از این ۱۰ میلیون دلار دیگر در راند Pre-Series A جذب کرده بودند که انیموکا برندز در بین سرمایه‌گذارن آن مرحله دیده می‌شود.

۴. لاما (Llama)؛ ۶ میلیون دلار

لاما یک فریم‌ورک حاکمیت آنچین و کنترل دسترسی برای قراردادهای هوشمند است. پروژه‌های مختلف با استفاده از لاما می‌توانند Instanceهای (سیستم حاکمیت آنچین و کنترل دسترسی) کاملا مستقل دیپلوی کنند که نقش‌ها و مجوز‌هایی را برای اجرای تراکنش‌ها تعریف می‌کند. این پروژه در اولین دور جذب سرمایه در راند Seed سرمایه ۶ میلیون دلاری جذب کرد. این دور به رهبری Electric Capital و Founders Fund برگزار شد.

۵. استکر (Stackr)؛ ۵.۵ میلیون دلار

استکر یک ماموریت بلندپروازانه را دنبال می‌کند؛ این که هر دولوپری بتواند یه برنامه وب۳ مقیاس‌پذیر بسازد. اولین گام آنها در راستای این ماموریت معرفی Stackr SDK است. Stackr SDK چارچوبی برای ساخت میکرو رولاپ‌ها در زبان‌های برنامه‌نویسی وب ۲ است. این پروژه هم اولین راند جذب سرمایه را در مرحله Seed برگزار کرد و ۵.۵ میلیون دلار سرمایه جذب کرد. این راند به رهبری Archetype Ventures و با حضور شرکت‌هایی همچون a16z و The Spartan Group برگزار شد.

۶. سایر پروژه‌ها

تا اینجا ۵ پروژه برتر هفته پیش از نظر میزان سرمایه جذب‌شده را بررسی کردیم. در ادامه به معرفی ۱۲ پروژه دیگری می‌پردازیم که هفته پیش موفق به تامین مالی شدند. در میان این موارد سرمایه‌گذاری a16z روی Pimlico، تیم دراپر در Mogul، کوین‌بیس ونچرز روی Definitive و همچنین سرمایه‌گذاری استراتژیک The Spartan Group در پروژه پندل فایننس توجه بیشتری جلب می‌کند.

پروژهسرمایه جذب‌شدهحوزه فعالیتراندسرمایه‌گذار
Pimlico۴.۲ میلیون دلارزیرساختSeeda16z
Definitive۴.۱ میلیون دلاردیفایSeedBlocktower Capital
Coinbase Ventures
Nascent
CMT DigitalGeometry
Matrixport
Robot Ventures
Authentickator۴ میلیون دلارخدمات بلاکچینیSeedMenyala
Mogul۳.۶ میلیون دلارخدمات بلاکچینیSeedDraper DragonBlizzard FundInterVestTim DraperAY Ventures
StablR۳.۵ میلیون دلاراستیبل‌کوینSeedMaven 11 CapitalDeribitTheta Blockchain VenturesBlocktech VenturesFolkvang
Block Scholes۳.۳ میلیون دلارخدمات بلاکچینیUnknownSaison CapitalFunfair VenturesCoinSwitchInvestcorpRecordDair Capital
Citadel۳.۳ میلیون دلاربازیSeed1kxHashed FundShima CapitalReady Player DAOMatchboxDAO
Due۳.۳ میلیون دلارخدمات بلاکچینیSeedFabric VenturesSemantic VenturesBlocktower CapitalPolymorphic CapitalSpeedinvestDiscovery Ventures
Moflix Group۳.۱ میلیون دلارخدمات بلاکچینیSeedThe Hashgraph Association
Sock۲.۸ میلیون دلارخدمات بلاکچینیSeedHaven VenturesSpacecadet VenturesDesigner FundExpansion Venture CapitalSunflower FundTim ChenMike Lee
Kresko۱.۸ میلیون دلاردیفایStrategicElectric CapitalZero Age VenturesMH VenturesOak Grove VenturesGTS VenturesWAGMI Ventures
PendleUnknownدیفایStrategicThe Spartan Group

سوالات متداول (FAQ)

پرسش و پاسخ میهن بلاکچین

در هفته گذشته کدام شرکت‌های بزرگ سرمایه‌گذاری کرده‌اند؟

هفته گذشته شرکت‌های بزرگی همچون اندریسن هوروویتز، سامسونگ، StarkWare و کوین‌بیس ونچرز در پروژه‌های مختلف سرمایه‌گذاری کردند.

از گزارش‌های جذب سرمایه چه اطلاعاتی می‌توان استخراج کرد؟

در این گزارش‌ها با پروژه‌های جدید و دارای پتانسیلی آشنا می‌شویم که اکثرا در مراحل اولیه هستند و هنوز توکن ندارند. همچنین با تجمیع اطلاعات سرمایه‌گذاری وی‌سی‌ها می‌توانیم ترندهای بازار و حوزه‌های جذاب را شناسایی کنیم.

جمع‌بندی

گزارش‌های هفتگی میهن بلاکچین علاوه بر این که پروژه‌های جدید را معرفی می‌کند،‌ می‌تواند نشان‌دهنده ترندهای بازار هم باشد؛ این موضوع را می‌توان با توجه به حوزه‌هایی دریافت که سرمایه‌گذاری بیشتری رو آنها انجام می‌شود. در این هفته VCها یا همان سرمایه‌گذارن خطرپذیر، سرمایه بیشتری (تقریبا سه برابر هفته قبل) به پروژه‌های کریپتویی تزریق کردند. همچنین سرمایه‌گذارن مطرح و شناخته‌شده زیادی در هفته پیش حضور داشتند که به نام آنها در خلال گزارش اشاره شد. نظر شما در مورد پروژه‌های این هفته و به طور کلی گزارش‌های جذب سرمایه چیست؟ اگر پیشنهادی برای بهبود این گزارش‌ها دارید، از آن استقبال می‌کنیم.

منبع
میهن بلاکچین

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا