متوسط سرمایه گذاری

گزارش جذب سرمایه ۳۰ مرداد تا ۵ شهریور؛ کدام پروژه‌ها مورد توجه سامسونگ و بایننس قرار گرفتند؟

چطور پروژه‌های جدید ارز دیجیتال را زودتر از دیگران پیدا کنیم؟ یکی از پاسخ‌های این سوال دنبال کردن شرکت‌های سرمایه‌گذاری خطرپذیر است. این شرکت‌ها به واسطه تیم، امکانات و ارتباطاتی که دارند، معمولا در مراحل اولیه و قبل از لانچ پروژه‌ها روی آن‌‌ها سرمایه‌گذاری می‌کنند. پروژه‌هایی که موفق به جذب سرمایه می‌‌شوند، حتما نکات مثبت و قابل تاملی داشته‌اند. گزارش‌های هفتگی میهن بلاکچین، شما را با پروژه‌هایی که در هفته گذشته جذب سرمایه داشته‌اند،‌ آشنا می‌کند. این نهمین گزارشی است که منتشر می‌شود و شماره هشتم از لینک زیر در دسترس است.

توجه داشته باشید که سرمایه‌گذاری شرکت‌های بزرگ یا جذب سرمایه سنگین، ضامن موفقیت یک پروژه نیست و تعداد کمی از پروژه‌هایی که در گزارش می‌بینید، به موفقیت می‌رسند و برای سرمایه‌گذاران سودآور هستند.

گزارش جذب سرمایه پروژه‌های کریپتویی (۳۰ مرداد تا ۵ شهریور)

گزارش جذب سرمایه پروژه‌های کریپتویی

طی دو هفته گذشته شاهد کاهش میزان سرمایه‌گذاری شرکت‌ها بوده‌ایم. همچنین شرکت‌های بزرگ مثل a16z حضور فعال گذشته را نداشتند. حضور کم‌رنگ‌تر VCها را شاید بتوان به شرایط نامشخص بازار و احتمال رکود اقتصادی نسبت داد.

این هفته در مجموع ۱۰ پروژه جذب سرمایه داشته‌اند که مبالغ چندان بالایی نیز در بین آن‌ها دیده نمی‌شود. در حالی که همچنان پروژه‌های زیرساختی و خدمات بلاکچینی در لیست سرمایه‌گذاران هستند، این هفته پروژه‌های مرتبط با دیفای بیشتر مورد توجه بوده‌اند.

نکته قابل توجه در گزارش این هفته، تعدد سرمایه‌گذاری‌هایی است که میزان آن‌ها افشا نشده است و جذب سرمایه این پروژه‌ها ممکن است رقم‌های بالایی باشد. از ۱۰ جذب سرمایه هفته گذشته فقط رقم ۴ مورد مشخص است. موضوع مهم دیگر حضور شرکت‌های شناخته‌شده‌ای همچون سامسونگ، بایننس لبز، Polygon Fund و Jump Crypto به عنوان سرمایه‌گذار در همین پروژه‌ها از جمله پروتکل پندل است.

۱. انی تایپ (Anytype)؛ ۱۳.۴ میلیون دلار

انی تایپ بیشترین جذب سرمایه هفته پیش را با ۱۳.۴ میلیون دلار ثبت کرده است. این پروژه قبلا در مرحله Seed از شرکت‌های دیگری ۱.۲ میلیون دلار جذب کرده بود. Anytype محیطی را ایجاد می‌کند که کاربران در آن می‌توانند ایده‌ها،‌ اسناد، روند کار و غیره را ایجاد و نگهداری کنند و در آینده به صورت امن و محرمانه این اطلاعات را با دیگران برای همکاری،‌ شراکت و غیره به اشتراک بگذارند. 

۲. میپل (Maple)؛ ۵ میلیون دلار

میپل فایننس با جذب سرمایه ۵ میلیون دلاری در رتبه دوم قرار گرفته است. این پروژه سال ۲۰۲۱ نیز ۱.۴ میلیون دلار از Polychain Capital و Framework Ventures تامین مالی شده بود. میپل را می‌توان یک بازار اعتباری شرکتی غیرمتمرکز دانست؛ این پروژه امکان وام دادن و وام گرفتن مبتنی بر اعتبار را برای شرکت‌ها فراهم می‌کند. توکن بومی میپل MPL است که در چندین صرافی‌ از جمله کوین‌بیس لیست شده است. این سرمایه‌گذاری با هدف توسعه میپل به آسیا و اقیانوسیه صورت گرفته است.

۳. ریلیئن (Raleon)؛ ۳.۸ میلیون دلار

ریلیئن در مرحله Seed موفق به جذب ۳.۸ میلیون دلار شده است. Raleon یک پلتفرم وب ۳ است که به برندها، بازی‌ها و برنامه‌های غیرمتمرکز کمک می‌کند تا کاربران را درگیر و حفظ کنند. Dappها می‌توانند از قابلیت‌های مختلف این پلتفرم مثل طراحی کوئست‌ها و آنالیز رشد استفاده کنند. Raleon قصد دارد از این ۳.۸ میلیون دلار، برای توسعه تیم و پلتفرمش استفاده کند.

۴. هانگری گیمز (Hungri Games)؛ ۱.۹ میلیون دلار

هانگری گیمز با ۱.۹ میلیون دلار، آخرین پروژه‌ای است که رقم جذب سرمایه آن در این هفته مشخص است و ارزش این پروژه در حال حاضر، ۲۳ میلیون دلار تخمین زده می‌شود. Hungri Games یک استودیو بازی‌ موبایلی با بیش از ۳۰ میلیون عضو است و نکته قابل توجه،‌ حضور سباستین بورگه (Sebastien Borget) هم‌بنیان‌گذار و مدیر ارشد عملیاتی سندباکس در بین سرمایه‌گذارن این مرحله است.

۵. ایرورنت لبز (Irreverent Labs)؛ نامشخص

اطلاعات جذب سرمایه ایرورنت لبز از جمله مبلغ و راند نامشخص است،‌ اما حضور بازوی سرمایه‌گذاری سامسونگ یعنی SamsungNext به عنوان VC، باعث شد تا جایگاه پنجم هفته را به این پروژه اختصاص دهیم. نکته قابل ذکر دیگر در مورد این پروژه جذب سرمایه ۵ میلیون دلاری در سال ۲۰۲۱ به رهبری a16z است. این پروژه در حوزه گیمینگ فعال است و همچنین امکان ساخت ویدیو به کمک هوش مصنوعی را برای کاربران فراهم کرده است.

۶. سایر پروژه‌ها

۵ پروژه دیگری که در هفته گذشته منابع مالی تامین کرده‌اند را در جدول زیر می‌توانید مشاهده کنید. در بین این پروژه‌ها سرمایه‌گذاری بایننس لبز در Delphinus Lab و Pendle و حضور پالیگان به عنوان سرمایه‌گذار استراتژیک Cryptoworth، این پروژه‌ها را برای بررسی جذاب‌تر می‌کند.

پروژهسرمایه جذب‌شدهحوزه فعالیتراندسرمایه‌گذار
UXUYUnknownدیفایUnknownMEXC
Delphinus LabUnknownزیرساختUnknownBinance Labs
PendleUnknownدیفایUnknownBinance Labs
LuminaDEXUnknownدیفایStrategicJump Crypto , Mina Protocol , Big Brain Holdings , O1Labs
CryptoworthUnknownخدمات بلاکچینیStrategicCMT Digital , Polygon Fund ,  Kyber Network , Saison Capital , ODA Capital

سوالات متداول (FAQ)

پرسش و پاسخ میهن بلاکچین
کدام شرکت‌های معروف در هفته گذشته سرمایه‌گذاری کردند؟

بایننس لبز، سامسونگ نکست، Polygon Fund و Jump Crypto شرکت‌های معروفی هستند که در هفته گذشته روی پروژه‌های مختلف کریپتویی سرمایه‌گذاری کردند.

آیا امکان خرید ارزهای دیجیتال معرفی‌شده در این گزارش وجود دارد؟

برخی از این پروژه‌‌ها همانند Pendle یا Maple توکنشان لانچ شده و در صرافی‌های متمرکز و غیرمتمرکز مختلف قابل خرید است، اما برخی دیگر هنوز توکن ندارند.

جمع‌بندی

شرکت‌های سرمایه‌گذاری خطرپذیر معمولا دارای تیم‌های خبره‌ای هستند که با بررسی پروژه‌ها در مراحل اولیه، در صورت پتانسیل سودآوری روی آن‌ها سرمایه‌گذاری می‌کنند. آن‌‌ها به این موضوع واقف هستند که پروژه ممکن است در همان مراحل اولیه نابود شود و پس از بررسی کامل این ریسک را می‌پذیرند. بنابراین رصد سرمایه‌گذاری‌های VCها می‌تواند روش خوبی برای آشنا شدن با پروژه‌های پتانسیل‌دار باشد. می‌خواهم یک بار دیگر تاکید کنم که شما شخصا باید تحقیقات کافی در مورد پروژه‌ها انجام دهید و سرمایه‌گذاری شرکت‌های بزرگ را تضمینی برای سودآوری یک رمزارز در نظر نگیرید. شما کدام یک از پروژه‌های این هفته را بهتر می‌بینید؟

منبع
میهن بلاکچین

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا