متوسط سرمایه گذاری

گزارش جذب سرمایه ۲۳ تا ۲۹ مرداد؛ ۹ پروژه کریپتویی که نظر سرمایه‌گذاران را جلب کردند

اگر به دنبال کشف پروژه‌های کریپتویی در مراحل ابتدایی هستید،‌ یکی از روش‌ها دنبال کردن سرمایه‌گذاری‌های شرکت‌های خطرپذیر یا VCها است. این شرکت‌ها معمولا دارای تیم‌های خوبی برای بررسی ایده‌ها هستند و بی‌جهت روی یک پروژه ریسک نمی‌کنند. ما در میهن بلاکچین،‌ یکشنبه هر هفته گزارشی از سرمایه جذب‌شده توسط پروژه‌‌های مختلف ارائه می‌کنیم و اطلاعاتی در مورد پروژه، سرمایه جذب‌شده، مرحله سرمایه‌گذاری و سرمایه‌گذاران به شما می‌دهیم. شما در حال مطالعه هشتمین شماره از این سری مقالات هستید و گزارش هفته پیش را می‌توانید در لینک زیر مشاهده کنید.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

توجه داشته باشید که سرمایه‌گذاری شرکت‌های بزرگ یا جذب سرمایه سنگین، ضامن موفقیت یک پروژه نیست و تعداد کمی از پروژه‌هایی که در گزارش می‌بینید، به موفقیت می‌رسند و برای سرمایه‌گذاران سودآور هستند.

گزارش جذب سرمایه پروژه‌های کریپتویی (۲۳ تا ۲۹ مرداد)

ارز دیجیتال جذاب از نظر سرمایه گذاران

کشف پروژه‌‌های کریپتویی مستعد در مراحل اولیه برای فعالان حوزه ارزهای دیجیتال بسیار جذاب است. تقریبا ایده‌آل اکثر فعالان این است که یک ارز دیجیتال خوب را خیلی زودتر از سایرین شناسایی کنند و به سود چند ده یا چند صد درصدی برسند. ما به عنوان سرمایه‌گذارن حقیقی کمتر متوجه پروژه‌های نوظهور می‌شویم؛ اما شرکت‌های سرمایه‌گذاری خطرپذیر به واسطه سرمایه، تیم و امکاناتی که دارند، ارتباط و شناخت بیشتری از این پروژه‌‌ها و تیمشان دارند.

عموم کاربران زمانی متوجه وجود یک رمزارز خوب می‌شوند و روی آن سرمایه‌گذاری می‌کنند که VC اولیه آن پروژه در حال فروش توکن‌ها با سودی چشم‌گیر است. بنابراین دنبال کردن ردپای VCها می‌تواند اطلاعات خوبی در مورد پروژه‌‌های جدید به ما دهد. اما آیا همه سرمایه‌گذاری‌های VCها به نتیجه می‌رسد؟

قطعا خیر. سرمایه‌گذاری روی پروژه‌های جدید کریپتویی و حتی غیرکریپتویی همیشه ریسک‌های بسیار زیادی دارد و تعداد زیادی از این پروژه‌ها در همان مراحل اولیه از بین می‌روند. به همین دلیل است که می‌گوییم این گزارش شما را صرفا با پروژه‌های جدید آشنا می‌کند تا بتوانید آن‌‌ها را زیر نظر بگیرید و عمیق‌تر بررسی کنید. اگر شرایط را مثبت ارزیابی کردید، می‌توانید با مسئولیت خودتان روی آن‌ها سرمایه‌گذاری کنید.

در ادامه به معرفی پروژه‌هایی می‌پردازیم که در هفته گذشته موفق به جذب سرمایه شدند. هفته‌ای که با جذب سرمایه ۹ پروژه، نسبتا آرام سپری شد و در آن خبری از سرمایه‌گذاری شرکت‌های بزرگی همچون a16z یا بایننس لبز نبود.

۱. زتاچین (ZetaChain)؛ ۲۷ میلیون دلار

زتاچین یک پروژه لایه ۱ سازگار با ماشین مجازی اتریوم (EVM) است که در سال ۲۰۲۱ تاسیس شده و دست روی معضل قابلیت همکاری شبکه‌های بلاکچینی گذاشته است. این پروژه برقراری ارتباط بین برنامه‌های غیرمتمرکز بلاکچین‌های مختلف را ممکن می‌کند. انتقال میان زنجیره‌ای دارایی‌ها در ZetaChain بدون نیاز به بریج‌ها و توکن‌های رپدشده انجام می‌شود. این پروژه فعالیت خوبی داشته است و کاربران زیادی به امید دریافت ایردراپ در تست‌نت آن مشارکت می‌کنند. این پروژه در این هفته موفق به جذب ۲۷ میلیون دلار شد که البته مرحله آن مشخص نیست.

۲. هوش مصنوعی جادا (Jada Ai)؛ ۲۵ میلیون دلار

پروژه مبتنی بر هوش مصنوعی جادا با جذب سرمایه ۲۵ میلیون دلاری از گروه سرمایه‌گذاری LDA Capital، در جایگاه دوم هفته پیش قرار گرفت. Jada Ai در یک اکوسیستم بر پایه بلاکچین و به کمک هوش مصنوعی، خدماتی را به نهادها و شرکت‌ها ارائه می‌کند که به بهره‌وری تصمیم‌گیری و اجرای آن‌ها کمک می‌کند. هدف جادا ایجاد یک هوش مصنوعی عمومی سطح ۳ است که خودآموز است و با اولویت قرار دادن ایمنی انسان، به طور مستقل وظایفش را در صنایع مختلف انجام می‌دهد.

۳. ZTX؛ ۱۳ میلیون دلار

سومین پروژه ZTX با جذب سرمایه ۱۳ میلیون دلاری است. ZTX را می‌توان محصول مشترک Jump Crypto و پلتفرم بزرگ کره‌ای یعنی Zepeto با ارزش ۱ میلیارد دلاری دانست. Zepeto از نظر شاخص‌های مربوط به یوزر برترین پلتفرم متاورسی وب۲ در آسیا و چهارمین پلتفرم بزرگ دنیا بعد از بازی‌های محبوب ماینکرافت، فورتنایت و پلتفرم Roblox است و بیش از 400 میلیون کاربر دارد. راند Seed جذب سرمایه این پروژه هفته گذشته به رهبری Jump Crypto برگزار شد.

پروژه ZTX به دنبال ساخت یک جهان سه‌بعدی همه‌جانبه است که کاربر در آن می‌توانند خلق کند،‌ دارایی دیجیتال معامله کند و با دیگران تعامل اجتماعی داشته باشد. در جهان ZTX آواتارها،‌ زمین‌ها و خانه‌هایی با قابلیت شخصی‌سازی وجود دارند و می‌توان آن‌ها را با دارایی‌های دیجیتال ساخته‌شده توسط دیگران تجهیز کرد.

۴. دیناری (Dinari)؛ ۷.۵ میلیون دلار

Dinari از آن دست پروژه‌هایی است که در حوزه CeFi به دنبال ایجاد پیوند بین امور مالی متمرکز و غیرمتمرکز است. در پلتفرم این پروژه می‌توان توکن‌هایی با پشتوانه دارایی‌های دنیای واقعی (Real World Asset) از جمله سهام شرکت‌هایی همچون اپل و تسلا معامله کرد. این پروژه روی شبکه آربیتروم کار می‌کند و موفق به جذب ۷.۵ میلیون دلار سرمایه در هفته گذشته شده است.

۵. شبکه پورت ۳ (Port3 Network)؛ ۷ میلیون دلار

شبکه Port3 پلتفرمی برای ساخت، تکامل و استفاده از هویت دیجیتال است که اطلاعات مورد نیاز را از منابع آنچین و آفچین تجمیع و استانداردسازی می‌کند. در اصل می‌توان این شبکه را یک لایه اطلاعات سوشال دانست که فعلا ۹ شبکه لایه ۱ و بیشتر زنجیره‌های سازگار با EVM را پشتیبانی می‌کند. Port3 Network در هفته گذشته در توییتی اعلام کرد که از گیت، Emurgo و Adaverse تامین مالی داشته و کل سرمایه جذب‌شده آن به ۱۰ میلیون دلار رسیده است. این پروژه در مرحله قبلی (فوریه ۲۰۲۳) موفق به جذب ۳ میلیون دلار از سرمایه‌گذارانی همچون کوکوین ونچرز و Jump Crypto شده بود.

۶. سایر پروژه‌ها

در مورد ۵ پروژه‌ای که بیشترین جذب سرمایه را در هفته گذشته داشتند،‌ اطلاعات اولیه به شما دادیم. می‌توانید وبسایت و داکیومنت‌های پروژه‌هایی که توجهتان را جلب کرده‌اند، بیشتر بررسی کنید. در ادامه اطلاعات جذب سرمایه ۴ پروژه دیگری که هفته گذشته تامین مالی داشته‌اند را در اختیار شما قرار می‌دهیم. نکته قابل توجه در مورد پروژه Linera، حضور اندرسون هوروویتز در راند قبلی سرمایه‌گذاری آن است.

پروژهسرمایه جذب‌شدهحوزه فعالیتراندسرمایه‌گذار
Linera۶ میلیون دلارزیرساختUnknownBorderless Capital , Laser Digital , Flow Traders , Eterna Capital
Ellipsis Labs۳.۳ میلیون دلاردیفایSeedElectric Capital , Robot Ventures
Lore Explorer۲.۳ میلیون دلارخدمات بلاکچینیUnknownBalaji Srinivasan , Arca , Floodgate , The SALT Fund
JK Labs۲ میلیون دلارشبکه اجتماعیPre-Seed1kx , boys club , Seed Club Ventures

سوالات متداول (FAQ)

پرسش و پاسخ میهن بلاکچین
در هفته گذشته توجه سرمایه‌گذاران بیشتر روی چه حوزه‌ای بوده است؟

اگرچه هفته گذشته شاهد حضور کم‌رنگ VCها بودیم، اما همچنان پروژه‌های زیرساختی و خدماتی بیشتر مورد توجه سرمایه‌گذاران هستند.

چطور ارزهای دیجیتال جدید این گزارش را بخریم؟

بیشتر پروژه‌هایی که در این گزارش‌های هفتگی معرفی می‌شوند، در مراحل اولیه هستند و هنوز توکنشان عرضه نشده است. این پروژه‌ها را باید زیرنظر بگیرید و قبل از سرمایه‌گذاری باید بررسی‌های بیشتری روی آن‌ها انجام دهید.

جمع‌بندی

بررسی رفتار شرکت‌های سرمایه‌گذاری یکی از المان‌های تحلیل فاندامنتال است و به کمک آن می‌توان مسیر کلی مارکت ارزهای دیجیتال را هم درک کرد. پس صرفا به گزارش‌های جذب سرمایه میهن بلاکچین به عنوان منبعی برای آشنایی با پروژه‌های جدید نگاه نکنید. تجمیع و تحلیل این اطلاعات می‌تواند دید خوبی از شرایط بازار به شما دهد. در پایان تاکید می‌کنم که جذب سرمایه زیاد یا سرمایه‌گذاری VCهای شناخته‌شده روی یک پروژه، تضمینی برای موفقیت آن نیست. نظر شما در مورد گزارش این هفته چیست؟ به نظر شما عدم حضور نام‌های بزرگ می‌تواند نشانه‌ای از ریسک بازار باشد؟

منبع
میهن بلاکچین

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا