بهترین ابزار‌های ردیاب پورتفولیوی بیت کوین و ارز دیجیتال در سال ۲۰۲۰ !

اگر شما از سرمایه‌گذاران بیت کوین (bitcoin) و ارز دیجیتال (cryptocurrency) هستید، همواره با مشکل پیگیری وضعیت پورتفولیوی (portfolio) خود مواجه هستید. اگر شما تریدر (trader) ارز دیجیتال باشید، به ابزار‌های مناسبی برای تحلیل پورتفولیوی خود نیاز خواهید داشت و برای تصمیم‌گیری مناسب صرفا نمی‌توانید به صفحات اکسل (excel) متکی باشید.

من خودم برای تحلیل در ابتدای کار از همین صفحات اکسل استفاده می‌کردم که کاری بسیار خسته‌کننده بود و اکثرا باید به صورت دستی انجام می‌شد. این روش باعث از دست دادن تعداد زیادی از موقعیت‌های خوب خرید و فروش می‌شد. بعد از چندین ماه ناامیدی و جستجو برای راه‌حل سرانجام متوجه برنامه‌های مدیریت پورتفولیو شدم. این برنامه‌ها امکان مدیریت و نظارت سرمایه‌گذران و تریدر‌های فصلی و دائمی را بر پورتفولیوی ارز دیجیتال خود فراهم می‌کنند.

در اینجا من تعدادی از این برنامه‌ها را معرفی می‌کنم که شما می‌توانید با توجه به نیاز خود یک و یا تعدادی از آنها را انتخاب کرده و از آنها استفاده نمایید. اما در اینجا سناریو‌هایی (scenario) موجود است که باید مد نظر قرار داد:

۱- افرادی که به تازگی در بیت کوین سرمایه‌گذاری کرده‌اند و لازم است که قیمت‌های به روز را در ارتباط با وضعیت دارایی خود مشاهده کنند، این افراد می‌توانند با هر کدام از برنامه‌های پایه و مبنا کار کنند.

۲- افرادی که در دیگر انواع ارز دیجیتال مانند اتریوم (Ethereum)، زی کش (Zcash) و غیره سرمایه‌گذاری کرده‌اند.

۳- افرادی که فعلانه مشغول ترید هستند و به خرید و فروش می‌پردازند. این افراد ممکن است تریدر روزانه نباشند اما به نسبت افراد دیگر بسیار بیشتر ترید می‌کنند.

۴- افرادی که تریدر روزانه هستند و به نمودار و سیگنال (signal) برای خرید و فروش روزانه نیاز دارند.

ممکن است سناریو‌های دیگری هم در این میان موجود باشد اما در کل، چهار سناریوی بالا سناریو‌های اصلی هستند و مهم نیست که کدام یک از این سناریو‌ها به شما مربوط می‌شود زیرا در هر مورد می‌توانید به انتخاب برنامه مناسب برای خود بپردازید و وضعیت خود را بهبود بخشید. حال به بررسی بهترین برنامه‌هایی می‌پردازیم که به شما در مدیریت پورتفولیوی بیت کوین و ارز دیجیتال کمک می‌کنند.

CoinTracking، ابزاری خوب برای پیگیری پورتفولیوی ارز دیجیتال

ارز دیجیتال

من همیشه آرزو می‌کنم که ای کاش زودتر با CoinTracking آشنا می‌شدم. من این روز‌ها برای مدیریت پورتفولیوی خود از این ابزار در کنار Cryptocompare استفاده می‌کنم. اگر مایل به خرید ارز دیجیتال و نگهداری آن برای ماه‌ها و سال‌ها هستید، Cryptocompare می‌تواند کمک درخور توجه‌ای به شما بکند. از طرف دیگر، اگر گاهگاهی می‌خواهید به خرید و فروش بیت کوین و ارز دیجیتال بپردازید، CoinTracking می‌تواند ابزاری خوب و مناسب باشد.

CoinTracking هم دارای وبسایت و هم دارای برنامه موبایلی است. این وبسایت اطلاعات خوبی را در مورد وضعیت حال حاضر پورتفولیوی شما فراهم می‌کند و با توجه به داده‌هایی که فراهم می‌کند، به شما در تصمیم‌گیری بهتر کمک خواهد کرد. همچنین مدیریت کوین‌ها (coin) در صرافی‌های مختلف کار دشواری می‌تواند باشد؛ فردی که در چندین صرافی ترید می‌کند و در هر کدام از آنها کوین‌هایی دارد، با استفاده از این برنامه می‌تواند وضعیت سود و ضرر این کوین‌ها را مشاهده کند و به مدیریت پورتفولیوی ارز دیجیتال خود بپردازد.

ممکن است سطح کاربری این ابزار خیلی برای جوانان خوشایند نباشد زیرا کمی قدیمی است، اما لازم است که این را به فال نیک بگیرید و از این ابزار نهایت استفاده را ببرید. این ابزار عملکرد‌های جالبی دارد و با استفاده از آن می‌توانید به همه صرافی‌های محبوب متصل شده و داده‌های به روز دریافت کنید. این برنامه علاوه بر اینکه باعث صرفه‌جویی در زمان می‌شود، شما را همیشه از کوین‌های خود مطلع نگه می‌دارد.

تعدادی از ویژگی‌های برجسته CoinTracking به شرح زیر هستند:

وارد کردن داده از صرافی‌های موجود مانند بایننس (Binance)، بیترکس (Bittrex) و غیره.

کسر خودکار از موجودی در هنگام ترید

دارای برنامه موبایل برای اندروید (Android) و iOS است.

دارای طرح رایگان و هزینه‌ای است.

مالیات را محاسبه می‌کند.

با استفاده از طرح رایگان این ابزار می‌توانید تا ۲۰۰ ترید انجام دهید، بعدا می‌توانید طرح خود را ارتقا دهید و به صورت نامحدود از این برنامه استفاده کنید. برای ارتقا لازم است که هزینه‌ای جزئی را از طریق یکی از ارز‌های دیجیتال بپردازید. من بعد از مدتی استفاده از طرح رایگان، سرانجام به ارتقای طرح خود پرداختم که این تصمیم برای من بسیار عالی بود. CoinTracking از سال ۲۰۱۳ شروع به کار کرده است و تیم پشت این ابزار همواره با پیشرفت جهان بیت کوین و ارز دیجیتال به ارتقای خود و اضافه کردن نما‌های جدید می‌پردازند.

مدیریت پورتفولیو با استفاده از Cryptocompare

ارز دیجیتال

Cryptocompare جامعه‌ای محبوب برای هواداران ارز دیجیتال است که برنامه‌ای برای مدیریت پورتفولیو را نیز ارائه داده است. این برنامه بر بستر شبکه و موبایل قابل اجرا است. تعدادی از ویژگی‌های برجسته این برنامه به قرار زیر هستند:

ایجاد پورتفولیو‌های متعدد

پشتیبانی از همه ارز‌های دیجیتال

نمودار‌ها و گراف‌های (graph) زیبا

گزینه‌ای برای اضافه کردن یادداشت

وقتی که یک ارز دیجیتال را اضافه می‌کنید، مکان ذخیره آن را می‌توانید خودتان تعیین کنید.

استفاده از آن رایگان است.

دارای نمایی بنام نمای تحلیل ریسک است.

نمودار پیشرفته

برای آشنایی با نحوه کار این برنامه می‌توانید به جستجو در گوگل (google) بپردازید. این برنامه بهترین برنامه مدیریت پورتفولیوی ارز دیجیتال در این لیست است. با استفاده از این برنامه می‌توان درصد‌های اختصاص داده شده به هر کوین را مشاهده کرد. یکی دیگر از خوبی‌های این برنامه این است که همه چیز بر روی کلود (cloud) است و زمانی که اکانت (account) خود را ثبت کردید، دیگر لازم نیست که نگران از دست رفتن داده‌های خود باشید. همان طور که گفته شد، این ابزار هم دارای وبسایت و هم دارای برنامه موبایلی است که وبسایت آنها بسیار قوی‌تر از برنامه موبایلی آنها است. با استفاده از این ابزار می‌توانید پورتفولیوی خود را به اشتراک بگذارید و یا آن را خصوصی نگه دارید. اگر تا به حال از برنامه‌های مدیریت پورتفولیوی بیت کوین و ارز دیجیتال استفاده نکرده‌اید، پیشنهاد می‌کنم که با این برنامه شروع کنید.

Delta

ارز دیجیتال

Delta جایگزینی محبوب برای Blockfolio است و در موارد زیادی بهتر از Blockfolio است. البته این بدین معنی نیست که Blockfolio بی استفاده است اما طبیعتا با وجود Delta، کاربران کمتری به Blockfolio تمایل دارند. Delta دارای برنامه موبایلی برای اندروید و iOS نیز است و از بیش از ۲۰۰۰ کوین پشتیبانی می‌کند.

در این برنامه می‌توان بیت کوین، اتریوم و یا ارز فیات را به عنوان ارز ذخیره تعیین کرد که بعد از هر خرید از موجودی ارز ذخیره کم خواهد شد و به افراد در درک پورتفولیوی خود کمک بیشتری می‌کند. تعدادی از ویژگی‌های جالب Delta به قرار زیر هستند:

وجود پورتفولیو و واچ لیست‌های (watchlist) جداگانه

سیستم هشدار قیمت برای هر صرافی و همه جفت ترید‌های موجود

نمودار تحلیل کوین، حجم بازار و غیره

مدیریت تا ۱۰ پورتفولیوی مختلف در نسخه حرفه‌ای این برنامه

توانایی همگام‌سازی داده‌ها با ۵ ابزار مختلف

برنامه‌ای است کاملا متمرکز بر موبایل

علاوه بر موارد گفته شده، تیم این پروژه بسیار فعال است و همواره سعی در اضافه نمودن نما‌های جدید به این برنامه دارد. سطح کاربری این برنامه بسیار قابل تحسین است و تعداد زیادی ارز دیجیتال را پشتیبانی می‌کند.

Blockfolio

ارز دیجیتال

Blockfolio جایگزینی برای برنامه بالاست که مشکل کسری موجودی در هنگام فروش کوین را حل کرده است. این مشکل در فضای این نوع برنامه‌های مدیریت پورتفولیو بسیار رایج است. یکی دیگر از ویژگی‌های جالب این برنامه این است که وقتی کوین جدیدی خریداری می‌شود، شما قادر به کسر ارز پایه‌ای هستید که با آن اقدام به خرید کوین جدید کرده‌اید. تعدادی از ویژگی‌های جالب Blockfolio به شرح زیر هستند:

برنامه‌ای کاملا متمرکز بر موبایل است.

به شما در مشاهده ارزش نهایی ارز دیجیتال مورد نظر کمک می‌کند.

می‌توانید نمودار‌های کوین را مشاهده کنید.

می‌توانید برای افزایش و کاهش قیمت هر کوینی هشدار تعیین کنید.

صرافی‌های انتخاب شده توسط شما را نشان می‌دهد.

برای اندروید و iOS موجود است.

نمای اکانت در Blockfolio هنوز فعال نشده است و این یکی از بزرگترین محدودیت‌های آن است. اما می‌توانید آی دی (ID) خود را با مراجعه به صفحه تنظیمات ذخیره کنید. Blockfolio برنامه‌ای در حال رشد است و کاملا متمرکز بر موبایل است که این تمرکز بر موبایل ممکن است برای بسیاری مطلوب باشد.

بهترین ابزار ردیاب پورتفولیوی ارز دیجیتال کدام است؟

ارز دیجیتال

همه برنامه‌های ذکر شده در این مقاله دارای نقاط قوت و نقاط ضعف هستند و انتخاب آنها کاملا بستگی به سبک ترید و سرمایه‌گذاری شما دارد. اگر شما دیدی بلند مدت دارید و گاهگاهی در صرافی‌هایی مانند بایننس ترید می‌کنید، نمی‌توانید متکی بر یک برنامه ساده برای ترید بیت کوین و ارز دیجیتال باشید و به نظر من CoinTracking برای شما بهترین است.

برای فردی که چند ارز دیجیتال را می‌خرد و می‌خواهد آنها را برای ماه‌ها و سال‌ها نگه دارد، شاید Cryptocompare بهترین انتخاب باشد. برای فردی که به تازگی شروع به کار کرده است و می‌خواهد سرمایه‌گذاری در بیت کوین و ارز دیجیتال را جدی بگیرد، من CoinTracking را پیشنهاد می‌کنم که دردسر کمتری دارد و طیف وسیعی از کوین‌ها را پشتیبانی می‌کند.

حال نوبت شماست که برنامه‌های مورد استفاده خود را با ما در میان بگذارید. اگر از برنامه‌ای در فضای بیت کوین و ارز دیجیتال استفاده می‌کنید که به نظر شما خوب جواب می‌دهد، حتما آن را با ما به اشتراک بگذارید. منتظر نظرات ارزشمند شما هستیم.

برای مطالعه بیشتر می‌توانید به این لینک مراجعه کنید.


54321
امتیاز 5 از 4 رای

منبع coinsutra
ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال نظر