اخبار خارجی

زمزمه ایردراپ احتمالی آربیتروم کاربران صرافی GMX را چند برابر کرد

آربیتروم یکی از محبوبترین راهکارهای مقیاس‌پذیری لایه دوم اتریوم هفته گذشته به‌روزرسانی نیترو را عرضه کرد. اگرچه این به‌روزرسانی بهبودهای مهمی به همراه داشت، اما هنوز خبری از توکن بومی آربیتروم نیست. در همین حال کاربران به امید دریافت ایردراپ احتمالی این توکن در حال استفاده از اکوسیستم زنجیره آربیتروم هستند که یکی از آن‌ها صرافی GMX است.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از دکریپت، سرمایه‌گذاران زیادی منتظر عرضه توکن بومی شبکه آربیتروم هستند و بسیاری از آن‌ها به امید ایردراپ احتمالی این توکن از طرف آربیتروم از سرویس‌های اکوسیستم آربیتروم استفاده می‌کنند. در همین راستا کمپین ادیسه این زنجیره در اوایل تیرماه با مکانیسم آشنایی کاربران با ظرفیت‌های آربیتروم راه‌اندازی شد اما به دلیل استقبال بیش از حد کاربران این شبکه با مشکلاتی مواجه شد و این کمپین تاکنون به حالت تعلیق درآمده است.

در همین حال صرافی قراردادهای آتی دائمی GMX، یکی از معدود پروژه‌های توسعه‌یافته بر بستر آربیتروم، به صرافی معاملاتی در حوزه دیفای تبدیل شده است.

به‌روزرسانی نیترو تجربه کاربری را برای توسعه‌دهندگان برنامه‌ها بهبود می‌بخشد، کارمزد شبکه را کاهش داده و سرعت انجام تراکنش‌ها را افزایش می‌دهد.

به علاوه، توسعه‌دهندگان برنامه‌ها اکنون می‌توانند به جای نرم‌افزارهای شخصی‌سازی‌شده، با استفاده از زبان‌های برنامه‌نویسی استاندارد به کامپایل کردن کدها بپردازند.

آربیتروم هم‌چنان در رقابت شدیدی با راهکار مقیاس‌پذیری لایه دوم آپتیمیزم قرار دارد. آپتیمیزم دارای توکن بومی OP است.

توییت آربیتروم
منبع: Twitter

بدین ترتیب، سرمایه‌گذارانی که به حضور در آربیتروم علاقمند هستند، به سمت صرافی قراردادهای آتی دائمی GMX کشیده شده‌اند که یک صرافی غیرمتمرکز و بدون نیاز به مجوز است.

صرافی GMX به کاربران امکان می‌دهد تا از لوریج حداکثر ۳۰ برابری در معاملات خود استفاده کنند. این صرافی در ماه‌های اخیر حجم معاملات چشمگیری را شاهد بوده است. صرافی GMX اکنون از لحاظ درآمد روزانه حاصل از کارمزد معاملات، فقط بزرگترین پروتکل‌های کریپتو نظیر یونی‌سواپ، آوه و سینتتیکس را پیش روی خود می‌بیند.

توییت GMX
منبع: Twitter

صرافی GMX بر بستر آربیتروم و آوالانچ اجرا می‌شود. گفتنی است آوالانچ پلتفرم قراردادهای هوشمند چند زنجیره‌ای است که برای عرضه برنامه‌های غیرمتمرکز توسعه یافته است.

توکن GMX و توکن GLP
توکن GMX و توکن GLP. منبع: decrypt

صرافی GMX با دو توکن مجزا فعالیت می‌کند که عبارتند از توکن GMX و توکن GLP. توکن GMX برای اهداف نظارتی استفاده می‌شود، زیرا دارندگان این توکن ۳۰٪ از کارمزد شبکه را دریافت می‌کنند. توکن GLP نیز ۷۰٪ کارمزد تراکنش‌ها را به خود اختصاص داده و توکن ارائه‌دهندگان نقدینگی است. کاربران بر بستر شبکه GMX فقط با واریز و سپرده‌گذاری نقدینگی در استخرها می‌توانند به صدور توکن GLP بپردازند. هرچند، این موضوع باعث می‌شود که عملکرد توکن GLP به مقدار آن در استخرهای نقدینگی وابسته باشد.

با رشد شبکه آربیتروم می‌توان افزایش ارزش توکن GMX را نیز پیش‌بینی‌ کرد. آربیتروم با در اختیار داشتن بیش از ۲.۵ میلیارد دلار سرمایه قفل‌شده، به بزرگترین راهکار لایه دوم از لحاظ حجم سرمایه در شبکه اتریوم تبدیل شده است.

منبع
decrypt

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا