اخبار خارجی

هشدار جامعه دوج کوین: مراقب پروژه‌های کلاهبرداری با نام DOGE باشید

از زمان آغاز به کار دوج کوین و افزایش محبوبیت آن پروژه‌های زیادی تلاش کردند از آن تقلید کرده و کوین یا توکنی را به بازار عرضه کنند. قصد آن‌ها صرفا استفاده از شهرت و اعتبار دوج کوین نزد مخاطبان بود و بنیاد محکم و قوی نداشتند که اکثرا هم کلاهبرداری بوده‌اند. انجمن توسعه‌دهندگان دوج کوین در مورد پروژه‌ جدیدی به کاربران خود هشدار داد.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از یوتودی، جامعه دوج کوین در مورد پروژه‌های اسکم و فیک که قصد سواستفاده از نام دوج کوین و اکسپلورر آن یعنی Dogechain.info را دارند بیانه‌ای صادر کردند و به کاربران هشدار دادند. میشابور (Mishaboar) فعال توییتری جامعه دوج کوین، خطاب به دارندگان رمزارز DOGE گفت:

دارندگان دوج کوین لطفا از این زنجیره‌های جدیدی که به سمت شما سوق داده می‌شوند، دوری کنید. احزاب و اینفلوئنسرهایی که با این زنجیر‌ه‌ها همکاری می‌کنند، سعی می‌کنند شما را متقاعد کنند که در ازای یک توکن بی‌ارزش، DOGE خود را در پل و بلاکچین آن‌ها و در نتیجه تحت اختیارشان قرار دهید.

منبع: توییتر

پروژه مورد بحث، دوج چین (Dogechain) نام دارد که ادعا می‌کند کاربردهایی مانند توکن بی‌همتا (NFT) و امور مالی غیرمتمرکز (DeFi) را برای شبکه دوج کوین به ارمغان می‌آورد و این کار را با قرار دادن «دوج‌کوین‌های رپد شده روی پل قرارداد هوشمند انجام می‌دهد، امکان‌پذیر است.

با این حال، جامعه توسعه‌دهندگان دوج کوین، در مورد این پروژه هشدارهای زیادی دادند و اعلام کردند هیچ ارتباطی با آن ندارند.

تیم دوج کوین در حساب رسمی توییتر خود نوشت:

توکن‌های زیادی در طول ۹ سال گذشته وجود داشته‌اند که به سرعت آمده‌اند و رفته‌اند. تنها یک کوین به نام دوج کوین وجود دارد و ارتباط مستقیم با هیچ توکنی ندارد. مراقب کلاهبرداران باشید.

دوج چین اولین کلاهبرداری با استفاده از دوج کوین نیست

از گذشته تاکنون، تعداد زیادی پروژه متقلب وجود داشت که تلاش می‌کردند از محبوبیت Dogecoin سود ببرند. از جمله تدی دوج، که اخیرا با انجام راگ پول توسط تیم توسعه‌دهنده آن با دامپ ۹۹.۹۴٪ قیمت مواجه شد.

یکی دیگر از کپی‌کارها، DogeMother، بود که یک کلاهبرداری از نوع هانی‌ پات بود و آن هم با کاهش ناگهانی بالای ۹۰٪ روبرو شد.

قبل از خوابیدن تب و تاب بازار، قیمت دوج کوین در نیمه اول سال ۲۰۲۱ (زمستان ۱۳۹۹ و بهار ۱۴۰۰) یک صعود باورنکردنی را تجربه کرد. به طوریکه تا ماه می با افزایش ده‌ها هزار درصدی رکورد ۰.۷۶ دلار را به ثبت رساند.

بر اساس داده‌های قیمت میهن بلاکچین، در زمان نوشتن این مطلب قیمت دوج کوین، ۷ سنت است. علی‌رغم کاهش قیمت، پروژه‌های زیادی همچنان سعی می‌کنند از محبوبیت Doge استفاده کنند و اغلب اوقات هم کلاهبرداری از آب در می‌آیند.

  • آیا پروژه دوج چین کلاهبرداری است؟

تیم توسعه دوج کوین در مورد پروژه دوج چین هشدار داده‌اند که این پروژه ارتباطی با رمزارز DOGE ندارد. همچنین برخی از فعالان جامعه دوج کوین در توییتر عنوان کرده‌اند که شرکت توسعه دهنده پروژه DogeChain با نام LDA از ادامه فعالیت خود به حالت تعلیق درآمده است و هرگونه فعالیت آن غیرقانونی است.

منبع
u.today

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا