اخبار اتریوماخبار بلاکچین

تاریخ هارد فورک اتریوم در نهایت مشخص شد!

تیم توسعه دهندگان اصلی اتریوم روز جمعه ۷ دسامبر در نشست هفتگی خود به توافق رسیده اند تا هارد فورک اتریوم با نام کنستانتینوپول (Constantinople) را روی بلاک ۷,۰۸۰,۰۰۰ عرضه کنند.

در این سرزمین همه برنده‌اند!

در تولد تترلند 2 اتریوم هدیه بگیرید!

برو به تترآیلند

این موافقت جدید در راستای تصمیم قبلی گرفته شد. در نشست قبلی تصمیم به تاخیر در ارائه فورک کنستانتینوپول به اواخر ژانویه ۲۰۱۹ گرفته شد، دلیل این کار مسئله اجماع بود که طی آپدیت شبکه آزمایشی راپستن (Ropsten) در ماه اکتبر رخ داد.

طبق اطلاعات کسب شده از اتر اسکن، موتور جستجوگر بلاک چین اتریوم، در حال حاضر زمان استخراج هر بلاک اتریوم ۱۴.۳ ثانیه است. با توجه تعداد بلاک های ایجاد شده تا به امروز، بلاک های باقی مانده تا تعدادی که تیم اعلام کرده اند، حدود ۲۳۴,۴۳۱ می باشد. به نظر می رسد آپدیت کنستانتینوپول با توجه به زمان تولید بلاک و تعداد، حدود ۳۸ روز دیگر و در ۱۴ ژانویه ۲۰۱۹ فعال شود.

هارد فورک کنستانتینوپل که به زودی عرضه می شود، شامل ۵ پیشنهاد بهبود اتریوم یا (EIPs) است تا انتقال از گواه اثبات کار (PoW) به الگوریتم اجماع اثبات سهام (PoS) را کارآمدتر و آسانتر کند. به محض اینکه این فورک فعال شود، قرار است با آپدیت نودهای کل سیستم، به طور کلی بلاک چین اتریوم را تغییر دهد.

اتریوم پلتفرم متن باز است که بستری برای قراردادهای هوشمند را به ارمغان آورده است و ارز دیجیتال اصلی آن اتر می باشد. اتریوم در تاریخ ۳۰ جولای ۲۰۱۵ عرضه شد و در حال حاضر سومین ارز دیجیتال برتر دنیا از لحاظ ارزش بازار است.

اخیرا ویتالیک بوترین یکی از بنیانگذاران اتریوم دکترای افتخاری از دانشگاه بازل، یکی از قدیمی ترین دانشگاه های سوییس دریافت کرده است. وی این دکترا را به دلیل دستاوردهای عالی و ممتاز در زمینه ارزهای دیجیتال، قراردادهای هوشمند و طراحی موسسات کسب کرده است.

تحلیلگران دانشگاه نورت ایسترن و دانشگاه مریلند در ماه نوامبر مدعی شدند که عدم وجود تنوع و تفاوت در قراردادهای هوشمند، کل اکوسیستم بلاک چین اتریوم را به خطر می اندازد.

نظر شما در مورد این فورک چیست؟ دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید.

منبع
cointelegraph

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
7 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا