مقالات عمومی

دلیل کاهش قیمت اتر؛ فروش ۲۰ هزار اتر توسط یکی از نهنگ ها!

به نظر می‌رسد یکی از اولین نهنگ های اتریوم که فردی ناشناس است درباره آینده دومین ارز دیجیتال جهان یعنی اتریوم تجدید نظر می‌کند.

تزریق میلیون ها اتریوم به بیتفینکس

این سرمایه گذار ناشناس که بیش از ۳۱۴ هزار اتر از زمان بلاک جنسیس (مادر)، در نتیجه سرمایه گذاری در ICO اتریوم خریداری کرده بود، در این هفته حدود ۲۰ هزار اتر به ارزش ۵.۵ میلیون دلار به بیتفینکس واریز کرد.

زویی دولان وکیل کالیفرنیایی اولین بار در پی نظارت بر کیف پول های دارای سرمایه متوجه این موضوع شد. هرچند این ۲۰ هزار اتر بخش کوچکی از موجودی اولیه این کیف پول می‌باشد، با این حال اولین باری نیست که این سرمایه گذار ناشناس مقدار بسیار زیادی اتر به بیتفینکس انتقال داده است. در ماه می، از این کیف پول بیش از ۱۱۶ هزار اتر به ارزش حدود ۶۵ میلیون دلار انتقال داده شد و اکثر این سرمایه طی مجموعه تراکنش های انجام شده در ماه های بعد از انتقال آن، سر از صرافی ها درآورد.

تمام آن سرمایه ای که این هفته به بیتفینکس انتقال داده شده است (و احتمالا فروخته شده است) ممکن است پایان واریز اتر این کاربر نباشد. این ۲۰ هزار اتر به عنوان بخشی از یک تراکنش که شامل ۹۳,۷۵۰ اتر بود انتقال یافت. سرمایه باقی مانده از آن تراکنش که تقریبا ۱۸ میلیون دلار ارزش دارد، در این کیف پول است. از این کیف پول اساسا به عنوان یک سلول نگهدارنده موقتی سرمایه هایی استفاده می‌شد که مسیر آنها در آخر به اکسچنج های ارز دیجیتال منتهی می‌شود. در کیف پول اصلی این سرمایه گذار ناشناس، هنوز بیش از ۱۰۴ هزار اتر به ارزش ۲۸ میلیون دلار وجود دارد.

فروش اتر توسط نهنگ ها در بازار خرسی

از زمانی که این کیف پول شروع به انتقال سرمایه خود به بیتفینکس کرد، قیمت اتریوم بیش از ۵۰ درصد کاهش یافت و از ۵۷۳ دلار در تاریخ ۲۸ می به ۲۷۵ دلار کنونی رسید.

قیمت اتریوم

طبق گزارشات چندین تحلیلگر گمان می‌کنند که استارت آپ های سرمایه گذاری  ICO با فروش تمامی اتر خود و ترس از دست رفتن سرمایه های خود موجب کاهش شدید بازار ارز دیجیتال و البته قیمت اتر شده اند.

این اطلاعات نشان می‌دهد که بخشی از تقصیر ممکن است بر گردن سرمایه داران بلند مدت باشد. درحالی که مشخص نیست این کاربر بداند رفتار معاملاتی وی چه تاثیری بر بازار می‌گذارد، شواهد کافی وجود دارد که نشان می‌دهد سفارشات و معاملات بزرگ می‌تواند نوسانات چشمگیر قیمت را در بازارهای نقدی افزایش دهد.

این نکته درست است که به دلیل طول کشیدن بازار خرسی (نزولی)، حجم معاملات جهانی رو به کاهش رفته است. طی هفته گذشته حجم معاملات اتریوم در بازار نقدی حدود ۱.۵ میلیارد دلار بوده است و پایین تر از ۵ میلیارد دلار اوایل سال می باشد.

نظر شما چیست؟ کاهش قیمت اتر چه دلیلی میتواند داشته باشد؟

منبع
ccn

تیم تولید محتوا

تیم تولید محتوای میهن بلاکچین متشکل از جمعی از نویسندگان، محققان، تحلیلگران و مترجمان حوزه بلاکچین و رمزارزهاست. این تیم همواره در تلاش است تا مطالب به‌روز و کاربردی حوزه بلاکچین و ارزهای دیجیتال را در اختیار کاربران خود قرار دهد.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا