مقالات عمومی

بیت کوین یک پول دیجیتال است اما اتریوم دنیای رنگین کمان و اسب های تک شاخ!

کامیلا روسو، خبرنگار حوزه مالی و اقتصادی که در چند سال گذشته بر روی بازارهای نوظهور و ارزهای دیجیتال متمرکز است، اخیرا در مورد اتریوم و خالق آن ویتالیک بوترین اظهار نظر کرده است. کامیلا همچنین درباره ایدئولوژی اتریوم و میزان اهمیت این ارز دیجیتال در جامعه کاربران صحبت کرد.

طبق گفته های کامیلا، ویتالیک بوترین اتریوم را با در نظر داشتن ایدئولوژی ها و باورهای قوی ایجاد کرده بود. وی وایت پیپر اتریوم‌ را در نوزده سالگی نوشت و ایدئولوژی آن مشابه بلاک‌چین و بیت کوین بود که غیرمتمرکز بودن هدف و‌ انگیزه اصلی می‌باشد.

او همچنین در ادامه اظهار داشت که این پلتفرم بر ایجاد تراکنش های کارآمد تر و عدم مداخله واسطه ها متمرکز است. علاوه بر این، این شبکه انجام تراکنش ها را برای افراد آسان تر می کند تا آنها مجبور نباشند به بانک ها یا دولت ها اعتماد کنند.

کامیلا گفت که فرهنگ اتریوم براساس چنین ایدئولوژیی تکامل یافته و کمی متفاوت با فرهنگ بیت کوین بود. اتریوم بسیار آرمان گرا بود و تمایل به تفکر و دستیابی به آینده ای بزرگتر را داشت. این پلتفرم همچنین موارد استفاده بسیاری برای فناوری بلاک چین ایجاد کرد، در حالی که بیت کوین بسیار ساده و در یک خط مشخص حرکت می کرد.

او افزود که بیت کوین تنها یک محل حفظ سرمایه و یا تنها یک پول دیجیتالی بود. در حالی که اتریوم، به دلیل ماهیت این پلتفرم نه تنها نوعی از ارزهای دیجیتال است بلکه آن را قادر می سازد که در هر حوزه دیجیتالی فعالیت کند که از طریق قرارداد های هوشمند به سادگی این امر را محقق کرد. کامیلا افزود:

اتریوم ایده ای است که افراد عجیب و غریب با علایق و سلیقه های غیر معمول را جذب می کند، بنابراین شما با یک گروه دیوانه از افرادعلاقه مند به رنگین کمان ها و اسب های تک شاخ روبرو هستید!

به گفته کامیلا، اهمیت تک شاخ ها و رنگین کمان ها این بود که این پلتفرم ایده های بسیار منحصر به فرد و متفاوتی را ارائه داد. دنیایی که به وسیله همین نماد ها می توان در آن با دیگران ارتباط برقرار کرد و افراد خاص شبیه یکدیگر را در آن پیدا کرد. وی ادامه داد:

آنها از طریق این نمادها ارتباط برقرار می کنند که خود تقریبا مانند یک زبان جدید است

آیا شما هم فکر می کنید اتریوم دنیای تکنولوژی را با فانتزی و موضوعات دست نیافتنی تلفیق کرده است؟

منبع
ambcrypto

تیم تولید محتوا

تیم تولید محتوای میهن بلاکچین متشکل از جمعی از نویسندگان، محققان، تحلیلگران و مترجمان حوزه بلاکچین و رمزارزهاست. این تیم همواره در تلاش است تا مطالب به‌روز و کاربردی حوزه بلاکچین و ارزهای دیجیتال را در اختیار کاربران خود قرار دهد.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا