اخبار اتریوماخبار بلاکچین

شمارش معکوس برای هارد فورک اتریوم؛ اجرا دو آپدیت در این هفته!

طبق پست رسمی وبلاگ اتریوم، دو آپدیت شبکه اتریوم با نام کنستانتینوپول (Constantinople) و سنت پترزبورگ (St. Petersburg) در این هفته اجرا خواهند شد.

طبق این بیانیه این آپدیت ها قرار است بر روی بلاک ۷.۲۸۰.۰۰۰ اتریوم رخ دهد که انتظار می رود این بلاک در تاریخ ۲۸ فوریه ( ۹ اسفند) استخراج شود. با توجه به اینکه نمی توان استخراج بلاکی را پیش بینی کرد اجرایی کردن این آپدیت ها یک یا دو روز قبل یا بعد تاریخ برنامه ریزی شده رخ می دهد.

در این پست بیان شد دو نام جداگانه برای آپدیت ها گذاشته شده است تا مشخص شود این آپدیت ها جدا از هم می باشند و قرار است در یک تاریخ ارائه شوند. هارد فورک کنستانتینوپول در ماه ژانویه به دلیل آسیب پذیری امنیتی به تاخیر افتاد.

کنستانتینوپول چندین بهبود برای این پلتفرم فراهم می کند و همچنین بمب سختی و کاهش جایزه بلاک اتریوم را به همراه دارد.

بروز رسانی کنستانتینوپول بمب سختی را به مدت ۱۲ ماه به تاخیر می اندازد که به آن عصر یخبندان نیز می گویند. برای فرایند استخراج نیز، کنستانتینوپول ویژگی با نام thirdening به همراه خواهد داشت. این ویژگی جایزه بلاک را برای هر ماینر از ۳ به ۲ اتر کاهش می دهد.

کنستانتینوپول همچنین ویژگی Create2 را به همراه خواهد داشت که ابتدا شایعاتی بر سر زبان ها افتاد که این ویژگی باعث انجام حمله یا هک بر روی شبکه می شود. سپس ویتالیک بوترین این نگرانی ها را بی مورد دانست.

آپدیت دیگر با نام سنت پترزبورگ (St. Petersburg) قرار است تا آپدیت پیشین یا پروپوزال بهبود اتریوم ۱۲۸۳ را از شبکه آزمایشی اتریوم پاک کند.

منبع
cointelegraph

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا