مقالات عمومی

نوع جدیدی از ICO؛ سرمایه گذاری کنید و هر زمان که خواستید پولتان را پس بگیرید!

توسعه دهنده ای که کد استاندارد توکن ERC-۲۰ اتریوم (کد اصلی اکثر پروژه های ICO) را به وجود آورده است یک رویکرد جدید پیشنهاد کرده است تا طرح های سرمایه گذاری را برای سرمایه گذاران ایمن تر کند.

فابیان وگل استلار در کنفرانس توسعه دهندگان سالانه اتریوم ” ICO برگشت پذیر” یا RICO را پیشنهاد داد. RICO به سرمایه گذاران اجازه می دهد تا سرمایه های عرضه شده خود را در هر دوره از پروژه بازپس گیرند. این مفهوم شامل ایجاد قرارداد هوشمند خاصی است که به سرمایه گذاران اجازه می دهد تا “تعهد مالی خود را بازگیرند.”

وگل استلار به مخاطبان این کنفرانس گفت:

شما قادر به برداشت سرمایه ای که عرضه کرده اید خواهید بود و این کار را به راحتی با پس فرستادن توکن ها انجام می‌دهید.

از آنجایی که این امر موجب ایجاد نوسان در ارزش پروژه مورد نظر می شود، وگل استلار افزود استارت آپ ها به سرمایه اولیه از جانب سرمایه گذاران خارج از ICO هم نیاز دارند.

طبق گفته فابیان، این روش مانع از وقوع کلاهبرداری می شود. از آنجایی که سرمایه گذاران در هر زمانی می توانند سرمایه خود را برداشت کنند، استارت آپ های ICO بیشتر تشویق می شوند تا به وعده های خود عمل کنند. همچنین این روش اجازه می دهد تا پروژه ها به طور طبیعی با شکست روبرو شوند و با شکست پروژه خطر از دست دادن سرمایه افراد وجود ندارد.

طبق گزارش سایت کوین دسک، ICO ها در دو سال گذشته محبوبیت بیشتری یافته اند و بیش از ۲۰ میلیارد دلار سرمایه جذب کرده اند. وی در این سخنرانی اعلام کرد بسیاری از شرکت ها با فروش توکن از دیدگاه غیرمتمرکز گرایی اتریوم فاصله گرفته اند. با ورود موج عظیمی از سرمایه در مرحله اولیه پروژه، شرکت ها ترغیب به خرید لامبورگینی به جای انجام کاری مفید می شوند.

به دلیل نقش این توسعه دهنده در رونق ICO و ایجاد استاندارد ERC-۲۰، وی توضیح داد که احساس می کرد موظف به ارائه روش بهتری است.

اولین قدم برای RICO این است که این کد به طور گسترده آزمایش شود. در این راستا، وی این روش را با استارت آپ خود استفاده می‌کند. این استارت آپ یک بلاک چین صنعت مد و طراحی به نام لوکسو (Lukso) است. و در آخر وگل استلار به مخاطبان بیان کرد:

این روش تعادل را دوباره بین جامعه و پروژه بر می گرداند و گمان می کنم واقعا مسئله مهمی است.

نظر شما در مورد RICO چیست؟ آیا این روش مانع از کلاهبرداری می شود؟

منبع
coindesk

تیم تولید محتوا

تیم تولید محتوای میهن بلاکچین متشکل از جمعی از نویسندگان، محققان، تحلیلگران و مترجمان حوزه بلاکچین و رمزارزهاست. این تیم همواره در تلاش است تا مطالب به‌روز و کاربردی حوزه بلاکچین و ارزهای دیجیتال را در اختیار کاربران خود قرار دهد.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا