اخبار بلاکچیناخبار اتریوم

خبر خوب برای اتر کلاسیک؛ شمارش معکوس اترماین برای پایان دادن به استخراج اتریوم

اترماین (Ethermine)، بزرگترین استخر ماینینگ اتریوم اعلام کرد به محض این‌که آپدیت مرج (Merge) در شبکه اتریوم اتفاق بیفتد؛ دیگر از استخراج این رمزارز به شیوه POW پشتیبانی نخواهد کرد. بدین ترتیب فورک‌های به وجود آمده از اتریوم از پشتیبانی این استخر استخراج برخوردار نخواهند بود.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از نیوز بیتکوین، ادغام مرج که شبکه اتریوم را از گواه اثبات کار به گواه اثبات سهام منتقل می‌کند، احتمالا قرار است در تاریخ ۱۵ سپتامبر (۲۴ شهریور) به وقوع بپیوندد. در این بین سرنوشت ماینرهای اتریوم پس از این آپدیت از اهمیت زیادی برخوردار است. استخر اترماین با در اختیار داشتن ۲۶۲ تراهش بر ثانیه از هش‌ریت شبکه، مهم‌ترین مرکز تجمع ماینرهای اتریوم است.

این استخر به تازگی اعلام کرده است پس از مرج دیگر از استخراج اتریوم به شیوه POW پشتیبانی نمی‌کند و حتی به زودی لحظه‌شماری را در پلتفرم خود قرار خواهد داد که زمانی که تا پایان این پروسه (۲۴ شهریور) باقی مانده است را نشان می‌دهد. البته در این اطلاعیه آمده است پس از اتمام فرآیند استخراج اتریوم، کاربران همچنان می‌توانند نسبت به برداشت موجودی‌های خود اقدام کنند.

بدین ترتیب فورک‌های شبکه اتریوم مثل ETHW که قرار است برای طرفداران مکانیسم اجماع POW از شبکه اتریوم پدید بیایند؛ نخواهند توانست از پتانسیل استخر اترماین برای ماینینگ شبکه خود استفاده کنند.

این بهترین خبر می‌تواند برای رمزارزهایی باشدکه با الگوریتم استخراج Ethash فعالیت می‌کنند و قابلیت استخراج با کارت گرافیکی (GPU) را دارند. کما اینکه اترماین نیز در اطلاعیه خود به ماینرها پیشنهاد کرده که پس از مرج به یکی دیگر از شبکه‌های مورد پشتیبانی اترماین مهاجرت کنند. در حال حاضر این استخر از شبکه‌های اتریوم کلاسیک (ETC)، ریون کوین (RVN)، بیم (BEAM) و ارگو (ERGO) پشتیبانی می‌کند.

استخرهای استخراج اترماین برای مهاجرت ماینرهای اتریوم
استخرهای استخراج اترماین برای مهاجرت ماینرهای اتریوم
  • عدم پشتیبانی اترماین از POW اتریوم به نفع چه شبکه‌هایی می‌شود؟

این قضیه می‌تواند ماینرهای اتریوم که حاضر به تغییر استخر استخراج خود نیستند را به سمت استخرهای دیگر اترماین هدایت کند. اتریوم کلاسیک (ETC)، ریون کوین (RVN)، بیم (BEAM) و ارگو (ERGO) برندگان اصلی این قضیه هستند که احتمالا با افزایش شدید هش‌ریت در شبکه‌های خود مواجه شوند.

  • ماینرهای اتریوم پس از آپدیت مرج چه کار کنند؟

۲ راه پیش روی ماینرهای اتریوم خواهد بود. یا از شبکه‌های با الگوریتم Ethash استفاده کنند که در این مطلب به ۴ مورد آن‌ها اشاره شد یا به سراغ فورک‌های شبکه اتریوم بروند. در حالت دوم باید به دنبال پیدا کردن استخر استخراجی باشید که از این فورک‌ها پشتیبانی کند.

منبع
news.bitcoin

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
1 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا