کریپتو کده

شبکه ریون کوین چیست؟ آشنایی با Ravencoin و توکن RVN

با ظهور تکنولوژی بلاک چین شبکه‌های مختلفی با اهداف متفاوت تشکیل شدند. ریون کوین (Ravencoin) در سال ۲۰۱۸ و به عنوان فورکی از شبکه بیت کوین معرفی شد. ریون کوین به عنوان یک فورک متن باز از شبکه بیت کوین راه‌اندازی شد و سعی دارد تا با اصلاح کدهای استفاده شده در شبکه Bitcoin، محدودیت‌های آن را از بین برده و با افزودن قابلیت‌ها و ویژگی‌های مختلف، این شبکه را به بستری برای ساخت و را‌ه‌اندازی توکن‌های مختلف تبدیل کند. در این مقاله به این می‌پردازیم که شبکه Ravencoin چیست، چطور کار می‌کند، چه خدماتی دارد، کوین RVN چیست و پس از آن، به بررسی تیم توسعه‌دهنده، نقشه راه پروژه، نحوه خرید، فروش و نگهداری ارز دیجیتال RVN می‌پردازیم. با میهن بلاکچین همراه باشید.

این مقاله در تاریخ ۲۱ اسفند ۱۴۰۰ بروز رسانی شده است.

شبکه Ravencoin چیست و چه اهدافی دارد؟

شبکه Ravencoin چیست و چه اهدافی دارد

شبکه ریون کوین در سال ۲۰۱۸ و با هدف ایجاد امکان انتقال دارایی‌ها به صورت همتابه‌همتا بین کاربران راه‌اندازی شد. Ravencoin به دنبال ایجاد و ساخت شبکه‌ای است، که تنها یک هدف را دنبال می‌کند و سعی دارد به شبکه‌ای تبدیل شود که کاربردی محدود، اما کامل و بی‌نقص را به کاربران ارائه می‌دهد. ریون کوین در ابتدای راه‌اندازی خود هیچ‌گونه ICO برگزار نکرده است و توسعه‌دهندگان آن پیش از معرفی این شبکه هرگز به ماین ریون کوین نپرداخته‌اند.

ریون کوین بر روی فورکی از کد بیت کوین ساخته شده است. ریون کوین از چندین منظر متفاوت از بیت کوین است، که از جمله آن‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • زمان ایجاد هر بلاک در شبکه Ravencoin یک دقیقه است و این زمان در شبکه بیت کوین است ۱۰ دقیقه است.
 • عرضه کل توکن‌های RVN صد برابر بیشتر از تعداد کل بیت کوین‌ها و معادل ۲۱ میلیارد واحد توکن RVN است.
 • امکان ساخت و ایجاد توکن‌های مختلف بر بستر شبکه ریون.
 • پاداش ایجاد هر بلاک در شبکه ریون کوین ۱۰ برابر پاداش هر بلاک بیت کوین در سال ۲۰۱۸ است. پاداش ایجاد هر بلاک در ابتدای کار این شبکه معادل ۵۰۰۰ واحد کوین RVN بود.
 • استفاده از الگوریتم هش KAWPOW.
 • امکان ایجاد و انتقال توکن‌های جدید.
 • قابلیت افزودن و ارسال پیام و رای‌گیری در شبکه ریون کوین. 

کاربران شبکه Raven می‌توانند توکن‌های مختلف را بر روی بلاک چین ریون کوین بر اساس ویژگی‌های مدنظرشان ایجاد کنند. توکن‌های ایجاد شده بر بستر شبکه Ravencoin نیازی به استخراج ندارند و سازندگان آن‌ها ویژگی‌های توکن‌های خود را تعریف می‌کنند.

توکن‌ها پس از ایجاد در شبکه ریون کوین قابل انتقال می‌شوند و کاربران می‌توانند به معامله آنها بپردازند. دارایی‌هایی که می‌توانند بر بستر شبکه Ravencoin توکنیزه شوند، طیف وسیعی از دارایی‌ها را در بر می‌گیرند، این دارایی‌های شامل شمش‌های طلا، قباله‌های زمین، سکه‌های نقره‌ای، کارت‌های هدیه و غیره هستند. 

برای ایجاد یک توکن بر بستر شبکه Raven، کاربران باید مقداری توکن RVN را بسوزانند و نام توکن خود را انتخاب کنند. سپس کاربران ویژگی‌های توکن خود را تعیین می‌کنند. از جمله این ویژگی‌ها می‌توان تعداد توکن‌ها، تعداد ارقام اعشاری آن‌ها و عرضه ثابت یا متغیر در آینده را نام برد.

از توکن RVN می‌توان برای پاداش دادن به دارندگان یک توکن ایجاد شده بر روی بلاک چین شبکه Ravencoin استفاده کرد. همچنین درست مانند توکن‌های با استاندارد ERC-721، این پروژه قابلیت ایجاد توکن‌های بی‌همتا (NFT) را ارائه می‌دهد. توکن‌های بی‌همتا توکن‌هایی هستند که منحصربه فرد بوده و با هیچ چیز دیگری قابل تعویض نیستند.

به عبارت ساده‌تر از توکن‌های NFT‌ تنها یک عدد وجود داشته و قابل جعل کردن یا تکثیر نیستند. این ویژگی امکانات زیادی را در شبکه ریون کوین ایجاد می‌کند؛ به طور مثال هنرمندان می‌توانند کلکسیون‌های هنری خود را در این شبکه ایجاد کرده و به فروش برسانند یا نرم‌افزارهای مختلف گواهینامه اصل بودن اپلیکیشن‌های خود را از طریق این توکن‌ها صادر کنند.

ریون کوین همچنین یک وسیله ارتباطی بین صادر کننده توکن و دارنده توکن ایجاد می‌کند. دارندگان توکن اگر مایل باشند، می‌توانند از این ارتباط به انتخاب خود خارج شوند؛ به عنوان مثال در شبکه Ravencoin سازنده یک توکن می‌تواند پیغامی را برای دارنده آن ارسال کند و او را از تغییرات یا رای‌گیری‌های احتمالی در توکن ساخته شده، مطلع کند.

شبکه Ravencoin چگونه کار می‌کند و چه خدماتی را ارائه می‌دهد؟

برای بررسی نحوه کار کرد یک شبکه ابتدا باید الگوریتم اجماع آن را مورد بررسی قرار داد. مکانیسم اجماع شبکه Ravencoin مشابه بیت کوین است و از گواه اثبات کار بهره می‌گیرد؛ اما مکانیسم به کار برده شده توسط Ravencoin با بیت کوین تفاوت‌هایی نیز دارد. یکی ازتفاوت‌های اصلی آن این است که به ماینرهایی که از دستگاه‌های اسیک (ASIC) برای ماین استفاده می‌کنند، اجازه ماین نمی‌دهد. مزیت روش به کار برده شده توسط ریون کوین در این است که کنترل این شبکه به دست دارندگان این دستگاه‌ها نمی‌افتد و به نوعی با فراهم کردن بستری عادلانه به تمامی افراد اجازه می‌دهد تا در این شبکه به ماینر تبدیل شوند. 

همچنین الگوریتم هش ریون کوین با بیت کوین متفاوت است. بیت کوین از الگوریتم هش SHA-256 استفاده می‌کند، در حالی که شبکه Ravencoin در ابتدا از الگوریتم X16R بهره می‌گرفت، که این الگوریتم اجازه استخراج از طریق دستگاه‌های اسیک را به ماینرها نمی‌داد. توسعه‌دهندگان شبکه ریون کوین همواره در تلاش‌اند تا با تغییر دادن کدهای الگوریتم استخراج این شبکه، آن را در برابر دستگاه‌های اسیک مقاوم کنند.

در آغاز کار شبکه Ravencoin ماینرها می‌توانستند با استفاده از CPU به استخراج RVN بپردازند. پس از گذشت مدتی از فعالیت این شبکه امکان ماین کوین RVN توسط کارت‌های گرافیک (GPU) امکان‌پذیر شد که قدرت بیشتری را در اختیار ماینرهای این شبکه قرار می‌داد. هم‌اکنون استخراج کوین RVN توسط کارت‌های گرافیک انجام می‌شود و استخراج آن با CPU توجیه اقتصادی ندارد. 

نرخ هش شبکه ریون کوین در سال ۲۰۱۹ و پس از یک سال از آغاز کار آن، به شدت بالا رفت. بسیاری از فعالان حوزه بلاک چین ادعا کردند که یک ماینر شبکه ریون کوین توانسته نزدیک به ۵۰ درصد از قدرت ماین این شبکه را بدست بگیرد، که این اتفاق احتمال حمله ۵۱ درصد به این شبکه را بسیار محتمل می‌کرد. پس از رخ دادن این اتفاق توسعه‌دهندگان ریون کوین الگوریتم این شبکه را تغییر داده و الگوریتم X16Rv2 را معرفی کردند.

پس از گذشت مدتی شبکه Ravencoin با به‌روز‌رسانی الگوریتم هش X16Rv2 آن را به KAWPOW تغییر داد. این الگوریتم سومین الگوریتم به‌کار برده شده توسط ریون کوین است، که سعی دارد با بهبود عملکرد کارت‌های گرافیک در این شبکه، به طور کامل ماینینگ در شبکه ریون کوین را غیرمتمرکز سازد.

نحوه ساخت توکن در شبکه Ravencoin

نحوه ساخت توکن در شبکه Ravencoin

کاربران شبکه Ravencoin به راحتی می‌توانند توکن‌های خود را در این شبکه ایجاد کنند. برای انجام این کار کافی است که ابتدا کیف پول رسمی ریون کوین را از این لینک دانلود کنند. پس از باز کردن کیف پول و همگام سازی آن روی گزینه Create Asset کلیک کرده و نوع توکن خود را انتخاب می‌کنند.

کاربران می‌توانند دارایی‌های مختلفی را در این شبکه ایجاد کنند؛ به طور مثال می‌توانند یک توکن اصلی (Main asset)، توکن‌ بی‌همتا، توکن برای کانال‌های پیام رسانی، توکن با ویژگی‌های دلخواه و توکن با ویژگی‌های محدود ایجاد کنند.

پس از انجام این مرحله کاربران باید ۵۰۰ واحد توکن RVN برای پرداخت کارمزد شبکه و ایجاد توکن خود پرداخت کنند، نام توکن خود را که می‌تواند شامل حروف و علائم باشد انتخاب کنند، اطمینان حاصل کنند که نام توکن آن‌ها تکراری نیست، اعشار توکن خود را حداکثر تا ۸ رقم اعشار انتخاب کنند، تعداد توکن‌ها را تعیین کنند و امکان ایجاد مجدد آن‌ها را تنظیم کنند و در نهایت روی گزینه Create Asset کلیک کرده و توکن خود را بسازند.

نحوه ماین کوین RVN

کاربرانی که قصد دارند به یکی از ماینرهای شبکه Ravencoin تبدیل شوند، باید مراحل زیر را طی کنند:

 • نصب کیف پول ریون کوین.
 • نصب نرم‌افزار سازگار با الگوریتم استخراج KAWPOW.
 • پیوستن به یک استخر استخراج و شروع به کار.
 •  نیاز به یک سیستم با کارت گرافیک حداقل ۴ گیگ.

نصب کیف پول

برای شروع ماین ابتدا باید کیف پول شبکه Ravencoin را دریافت کنید. برای انجام این کار می‌توانید از این لینک استفاده کنید. پس از دانلود نرم‌افزار کیف پول، Raven Core را بر روی دستگاه خود نصب کنید. شما باید یک کیف پول جدید راه اندازی کنید. حتما عبارت بازیابی (Seed) خود را یادداشت کنید تا بتوانید بعدا در صورتی که اتفاقی برای دستگاه شما بیفتد، کیف پول خود را بازیابی کنید.

راه‌اندازی نرم‌افزار مایننیگ

راه‌اندازی نرم‌افزار مایننیگ ریون کوین

پس از راه‌اندازی کیف پول شما باید نرم افزار ماینینگ را دانلود و بر روی دستگاه خود نصب کنید. توجه داشته باشید که سیستم عامل شما ممکن است توسط نرم‌افزار ماینینگ فعال شود و نرم‌افزار ماین را یک بدافزار تلقی کند. اگر از ویندوز استفاده می‌کنید، باید یک استثنا در امنیت ویندوز خود و از مسیر زیر اضافه کنید.

به Windows Security > Virus & Threat Protection > Virus & Threat Protection Settings > Manage Setting > Exclusions بروید و اجازه دسترسی به نرم‌افزار ماینینگ را صادر کنید.

در این قسمت می‌توانید یکی از نرم‌افزارهای ماینینگ که برای استخراج ریون کوین استفاده می‌شوند، انتخاب کنید:

 • Kawpowminer متن باز، برای کارت‌های Nvidia
 • Gminer با ۲ درصد هزینه توسعه‌دهنده، برای کارت‌های Nvidia
 • T-Rex Miner با ۱ درصد هزینه توسعه‌دهنده، برای کارت‌های Nvidia
 • TeamRedMiner با ۲ درصد هزینه توسعه‌دهنده، برای کارت‌های AMD
 • NBMiner  با ۲ درصد هزینه توسعه‌دهنده، برای کارت‌های Nvidia/AMD
 • Nanominer با ۱ درصد هزینه توسعه‌دهنده، کارت‌های Nvidia/AMD

انتخاب استخر ماین

انتخاب استخر ravencoin

در این قسمت می‌توانید به یکی از استخرهای ماین شبکه Ravencoin متصل و مشغول به استخراج کوین RVN شوید. اکثر استخرهایی که می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید، در این لینک قابل مشاهده هستند.

همانطور که پیش‌تر بیان شد، پاداش ایجاد هر بلاک در شبکه ریون کوین تا ژانویه ۲۰۲۲ (دی ۱۴۰۰) ۵۰۰۰ واحد توکن RVN بود. این مقدار ثابت نیست و مانند شبکه بیت کوین تقریبا با گذشت هر ۴ سال یا ایجاد ۲,۱۰۰,۰۰۰ بلاک نصف می‌شود.

از اواسط ژانویه ۲۰۲۲ (دی ۱۴۰۰) میزان پاداش هر بلاک در شبکه Ravencoin نصف شده و در حال حاضر ۲۵۰۰ واحد توکن RVN است و دومین هاوینگ این شبکه نیز تقریبا ۱۴۰۴ روز دیگر اتفاق می‌افتد. برای کسب اطلاعات کامل درباره تاریخچه ریون کوین می‌توانید از این لینک استفاده کنید. همچنین از جستجوگر بلاک چین شبکه Ravencoin نیز می‌توانید تاریخچه ساخت و انتقالات توکن‌های مختلف این شبکه را ردیابی کنید.

معرفی تیم سازنده شبکه Ravencoin

معرفی تیم سازنده شبکه Ravencoin

ریون کوین در ۳ ژانویه ۲۰۱۸ (۱۳ دی سال ۱۳۹۶) راه‌اندازی شد یعنی در نهمین سالگرد راه‌اندازی بیت کوین. شبکه Ravencoin کار خود را با یک ICO و فروش توکن شروع نکرد. هزینه تیم اصلی این پروژه توسط Medici Ventures تامین می‌شد که در مالکیت شرکت Overstock قرار دارد.

این کوین مسترنود ندارد و استخراجی از قبل از شروع پروژه توسط تیم سازنده آن انجام نشده است. هیچ درصدی از کوین‌های RVN برای بنیان‌گذاران کنار گذاشته نشده است یا به آن‌ها تخصیص نیافته است. این پروژه متن باز است و بر ساختن یک فناوری کارآمد با یک جامعه در حال رشد، متمرکز است.

وایت پیپر ریون کوین توسط Bruce Fenton نوشته شده است، که یکی از اعضای بنیاد بیت کوین است. یکی دیگر از بنیان‌گذارن شبکه ریون کوین ترون بلک (Tron Black) نام دارد. ترون بیش از ۵ سال سابقه کار در توسعه صنعت بلاک چین را داراست. با توجه به گیت هاب ریون کوین می‌توان گفت این شبکه بیش از ۴۰۰ توسعه‌دهنده دارد، که اکثر آن‌ها در توسعه شبکه بیت کوین نیز ایفای نقش می‌کنند.

شبکه Ravencoin با چه شرکت‌هایی همکاری داشته است؟

همکاری‌های شبکه ravencoin

از آنجایی که شبکه ریون کوین متن باز است و به نوعی کار خود را همانند بیت کوین آغاز کرده است، سرمایه‌گذار یا توسعه‌دهندگان متمرکزی نداشته است. با این حال نام این شبکه در سال ۲۰۱۸ و همزمان با مصاحبه پاتریک برن (Patrick Byrne) مدیر عامل شرکت Overstock شنیده شد.

Patrick Byrne مدیر‌عامل OverStock در مصاحبه ای در فوریه ۲۰۱۸ (بهمن ۱۳۹۶) ابراز داشت که آنها میلیون‌ها دلار در تیم‌هایی که در حال کار بر روی ریون کوین هستند، سرمایه‌گذاری کرده‌اند.

از این رو می‌توان این شرکت را به عنوان یکی از اصلی‌ترین سرمایه‌گذاران ریون کوین قلمداد کرد. این شرکت در حال حاضر نیز سرمایه گذاری‌هایی را در شبکه Ravencoin انجام داده و به توسعه آن کمک می‌کند. همچنین یک شرکت دیگر به نام Medici VC که به عنوان زیرمجموعه شرکت Overstock فعالیت می‌کند، در توسعه و به‌روز‌رسانی‌های شبکه ریون کوین نقش پر‌رنگی را ایفا می‌کند.

نقشه راه شبکه Ravencoin

نقشه راه شبکه Ravencoin

نقشه راه ریون کوین در ۶ مرحله تبیین شده است. در ادامه این ۶ مرحله را تشریح می‌کنیم:

 • مرحله اول که کامل شده، شامل چیدمان اصلی شبکه ریون کوین بوده است. 
 • مرحله ۲ شامل مقاومت در برابر دستگاه‌های اسیک، حمایت دارایی، قابلیت‌های پاداش و داده‌های ابری است.
 •  مرحله ۳ توسعه شبکه Ravencoin شامل توسعه پرداخت توسط کوین RVN است.
 • مرحله ۴ برای توسعه توکن‌های بی‌همتا است که به کاربران و هنرمندان اجازه می‌دهد، NFT‌های مختلف را در ریون کوین ایجاد و به فروش برسانند.
 •  مرحله ۵ به منظور ایجاد امکان انتقال پیام بین مالکین توکن‌های مختلف در شبکه Ravencoin است.
 •  مرحله ۶ برای غیرمتمرکز کردن شبکه ریون کوین و ایجاد امکان رای‌دهی برای توسعه این شبکه است.

رقبای شبکه Ravencoin

بر خلاف دیگر پروژه‌های بلاک چینی، فشاری بر روی ریون کوین وجود ندارد، زیرا هیچ فروش توکنی انجام نداده است و بنابراین هیچ انتظار برگشت سرمایه‌ای مد نظر سرمایه‌گذاران اولیه آن نیست؛ اما این پروژه هم چالش‌های خودش را دارد. به عنوان یک شبکه غیر‌متمرکز، پیش‌نویس یک قانون که RVN اوراق بهادار نیست، چالش برانگیز است، زیرا این مورد برای لیست شدن در بعضی از صرافی‌ها مورد نیاز است. یکی از داوطلبان جامعه ریون کوین، با کمک به این شبکه در مقاله‌ای ثابت کرد که RVN اوراق بهادار نیست.

در فضای توکنیزه کردن دارایی‌ها در صنعت بلاک چین رقیب‌هایی برای Ravencoin وجود دارند. از جمله این رقبا شبکه ویوز (Waves) است، که به کاربران اجازه می‌دهد که توکن‌های خودشان را ایجاد کنند. Polymath نیز متمرکز بر اوراق بهادار است. Bytom رقابت نزدیک‌تری با ریون کوین دارد. تفاوت بین این دو پروژه این است که Bytom اجازه استخراج با اسیک را می‌دهد و فروش توکن داشته است.

توکن RVN چیست؟

وکن RVN چیست

توکن RVN کوین بومی شبکه Ravencoin است، که از آن برای پرداخت کارمزد‌ها در شبکه، پاداش به توسعه‌دهندگان و ماینر‌ها و ایجاد توکن‌های جدید در شبکه ریون کوین استفاده می‌شود.

به گزارش میهن بلاکچین عرضه کل این رمز‌ارز ۲۱,۰۰۰,۰۰۰,۰۰۰ واحد است که از این مقدار حدود ۱۰,۴۷۳,۲۹۰,۰۰۰ واحد RVN در گردش است. در زمان نگارش این مقاله، قیمت RVN برابر با ۰.۰۶ دلار است. کوین RVN  از نظر ارزش بازار، رتبه ۱۲۹ را در میان ارزهای دیجیتال دارد. ارزش کل بازار این کوین حدود ۵۸۴ میلیون دلار است و حجم معاملات آن در ۲۴ ساعت گذشته، حدود ۲۳ میلیون دلار بوده است. این رمزارز در تاریخ ۲۳ اسفند ۱۳۹۸ کمترین قیمت خود یعنی ۰.۰۰۸۹ دلار و در تاریخ ۲ اسفند ۱۳۹۹ بیش‌ترین قیمت خود یعنی ۰.۲۹ دلار را ثبت کرده است.

کوین RVN را از کجا بخریم؟

RVN را می‌توان از صرافی‌های بایننس، بیترکس، کوینکس، Gate.io ,MEXC ,BKEX ,HitBtc و Houbi خریداری کرد.

کوین RVN را در چه کیف پولی نگهداری کنیم؟

شبکه Ravencoin دارای کیف پول دسکتاپ، اندروید و iOS است که می‌توان از آن‌ها برای ذخیره RVN استفاده کرد. همچنین می‌توان کوین RVN را در کیف پول‌های نرم‌افزاری اتمیک ولت و تراست ولت و در کیف پول‌های سخت‌افزاری لجر و ترزور نیز نگهداری کرد.

پرسش و پاسخ (FAQ)

پرسش و پاسخ میهن بلاکچین
 • RVN چیست؟

شبکه Ravencoin کار خود را به عنوان فورکی از بیت کوین آغاز کرد و هدف آن ساده‌سازی انتقال رمزارز‌ها به صورت همتا‌به‌همتا بین کاربران بلاک چین بود. RVN کوین بومی شبکه Ravencoin است، که از آن برای پرداخت کارمزد‌ها در شبکه، پاداش به توسعه‌دهندگان و ماینر‌ها و ایجاد توکن‌های جدید در شبکه ریون کوین استفاده می‌شود. 

 • کیف پول RVN چیست؟

کوین RVN را می‌توان در کیف پول Ravencoin Wallet که کیف پول رسمی این شبکه است، نگهداری کرد. این کیف پول در نسخه‌های ویندوز، مک و لینوکس موجود است. همچنین RVN را می‌توان در کیف پول‌های نرم‌افزاری اتمیک ولت، تراست ولت و Exodus Wallet نگهداری کرد. همچنین کیف پول‌های سخت‌افزاری لجر و ترزور نیز از کوین RVN پشتیبانی می‌کنند.

 • استخراج RVN چطور انجام می‌شود؟

در آغاز کار شبکه Ravencoin ماینرها می‌توانستند با استفاده از CPU به استخراج RVN بپردازند. پس از گذشت مدتی از فعالیت این شبکه، امکان ماین کوین RVN توسط کارت‌های گرافیک (GPU) امکان‌پذیر شد که قدرت بیشتری را در اختیار ماینرهای این شبکه قرار می‌داد. در حال حاضر شبکه ریون کوین از مکانیسم KAWPOW استفاده می‌کند، که این الگوریتم در مقابل ماین با دستگاه‌های اسیک (Asic) مقاوم است. راه بهینه استخراج RVN استفاده از کارت‌های گرافیک است و ماینرها می‌توانند با استفاده از یک کارت گرافیک با حداقل ۴ گیگ رم، به استخراج RVN بپردازند.

 • آیا استخراج ریون کوین با کارت گرافیک امکان‌پذیر است؟

مکانیسم به کار رفته توسط شبکه ریون کوین، این شبکه را در مقابل دستگاه‌های اسیک مقاوم می‌کند، بنابراین استخراج RVN با استفاده از کارت‌های گرافیک بهترین راه استخراج این کوین است. کاربران می‌توانند با فراهم کردن یک کارت گرافیک ۴ گیگ و با داشتن کارت گرافیک یکی از شرکت‌های NIVIDA یا AMD کوین RVN را استخراج کنند.

جمع بندی

توکنیزه کردن دارایی‌ها و اوراق بهادار مزیت مهمی است، که فناوری بلاک چین برای بخش مالی به ارمغان می‌آورد. شبکه Ravencoin به کاربران اجازه می‌دهد تا رمزارزهای خود را در این شبکه ایجاد کنند، به فروش آثار هنری با استفاده از ساخت توکن‌های بی‌همتا بپردازند و با انتقال پیام از طریق این شبکه با یکدیگر در تعامل باشند. همچنین ریون کوین با استفاده از یک مکانیسم عادلانه در تلاش است تا استخراج کوین RVN به طور کامل غیرمتمرکز باشد و افراد مختلف بتوانند با فعالیت در این شبکه، از آن کسب درآمد کنند. Ravencoin بر خلاف بسیاری از پروژه‌های بلاک چینی که می‌خواهند دو یا چند مشکل را همزمان حل کنند، تنها متمرکز بر انتقال دارایی است و این موضوع یکی از نقاط قوت آن محسوب می‌شود. در این مقاله به این پرداختیم که شبکه Ravencoin چیست، چطور کار می‌کند، چه خدماتی دارد، کوین RVN چیست و پس از آن، به بررسی تیم توسعه‌دهنده، نقشه راه پروژه، نحوه خرید، فروش و نگهداری ارز دیجیتال RVN پرداختیم. نظر شما درباره شبکه ریون کوین چیست؟ به نظر شما این شبکه می‌تواند به یکی از شبکه‌های موفق بلاکچینی تبدیل شود؟ نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

منبع
ravencoin

نوشته های مشابه

1 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا