اخبار کوتاه

انگلستان: سقوط استیبل کوین ترا در تنظیم قوانین جدید اثر می‌گذارد

وزارت اقتصاد و دارایی بریتانیا اعلام کرد با توجه به حادثه سقوط پروژه ترا، برای گنجاندن استیبل کوین ها در چارچوب نظارت بر دارایی‌های دیجیتال تلاش خواهد کرد.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از کوین تلگراف، سارا پریچارد (Sarah Pritchard)، مدیر اجرایی بازارها در اداره رفتار مالی بریتانیا (FCA)، اظهار داشت که قانون‌گذار نوسانات اخیر بازارها رمزارزها و تحولات مربوط به سقوط پروژه ترا را در تنظیم قوانین جدید مورد نظر قرار می‌دهد.

طبق گزارش جمعه بلومبرگ، پریچارد گفت است که تنظیم‌کننده مالی «بدون تردید» از دست رفتن برابری استیبل کوین‌هایی مانند استیبل کوین ترا (UST) و تتر (USDT) با دلار آمریکا را در تهیه پیش‌نویس دستورالعمل‌های نظارتی که قرار است اواخر امسال منتشر شوند، در نظر می‌گیرد. او اظهار داشت:

رویدادهای اخیر در بازار دارایی‌های رمزارزی نیاز به وضع مقررات مناسب برای به محافظت از سرمایه‌گذار، یکپارچگی بازار و ثبات مالی را بیش از پیش نشان داد. دولت ضمن به‌روزرسانی رویکرد قانونی خود، به همکاری با تنظیم‌کنندگان مقررات برای رسیدگی به این مخاطرات ادامه خواهد داد.

در ماه مارس، بریتانیا اعلام کرد در حال کار کردن روی یک بسته نظارتی جدید برای ارزهای دیجیتال است و برای تنظیم مقررات استیبل کوین‌ها برنامه‌ریزی کرده است. در آن زمان دولت در یادداشت مشاوره‌ای خود در مورد استیبل کوین‌های الگوریتمی رویکردی سهل‌گیرانه داشت.

منبع
cointelegraph

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا