اخبار آلتکویناخبار عمومی

۵ پیش بینی در مورد صنعت ارز دیجیتال در سال ۲۰۱۹

علی رغم خرابکاری خرس ها در بازار کریپتو (خرس ها به افرادی گفته می شوند که با گذاشتن سفارشات فروش سنگین، بازار را نزولی و باعث کاهش قیمت ها می شوند)، سال گذشته سالی مهم برای رسانه ها بود تا داستان ها و اتفاقات مرتبط با ارز دیجیتال را پوشش دهند. این رسانه ها با بازدید و جلب توجه بسیار زیادی مواجه شدند که نشان می‌دهد عموم‌ مردم هم چنان علاقه وافری به موضوعات ارزهای دیجیتال و پیش بینی بازار کریپتو دارند.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

فورچن (Fortune) و برنامه تلویزیونی آن با نام لجر (The Ledger) میزبان برادران وینکلووس بود که طی آن پیش بینی هایی در مورد صنعت ارز دیجیتال داشتند. این برنامه تلویزیونی عمدتا معطوف به صرافی جمینای و محصولات مرتبط با آن بود، اما پیش بینی هایی در این برنامه بیان شد که جالب اند.

اولین پیش بینی، کاهش علاقه به تتر است. استیبل کوین ها در سال ۲۰۱۸ به میدان آمدند و بسیاری از آن ها سودای رسیدن به جایگاه تتر را داشتند. درحالی که تتر هم چنان سلطان استیبل کوین ها با ارزش بازار ۲ میلیارد دلار است، سایر استیبل کوین ها نیز به تدریج خود را به نمودارها و جدول های قیمت می‌رسانند‌.

محبوب ترین استیبل کوین پس از تتر، استیبل کوین USD Coin از کوین بیس است که در حال حاضر با ارزش بازار ۳۵۴ میلیون دلار در رتبه ۱۹ ارزهای دیجیتال قرار دارد. استیبل کوین بعدی TrueUSD است که با ارزش بازار ۲۰۰ میلیون دلار جایگاه ۲۷ را در اختیار دارد. طبیعتا دامپ اکثر آلتکوین ها باعث افزایش رتبه استیبل کوین ها در چند ماه گذشته شده است اما اکنون چند رقیب خوب برای تتر وجود دارد.

پیش بینی دوم این است که فیسبوک با استیبل کوین خود برای استفاده در برنامه پیام رسان واتساپ وارد این حوزه می‌شود. هرچند با در نظر گرفتن دستکاری داده ها، مسائل حفظ حریم‌ خصوصی و سانسور که فیسبوک طی سال گذشته با آنها مواجه بوده است، به سختی می توان به این شبکه اجتماعی اعتماد کرد.

کارشکنی های بیشتر از جانب کمیسیون SEC نیز پیش بینی شد. احتمال دسته بندی شدن توکن ریپل (XRP) به عنوان اوراق بهادار قانونمند نشده بسیار زیاد است. به هر ترتیب مسئولان مربوطه در سال ۲۰۱۹ در خصوص کریپتو آسان نخواهند گرفت.

از طرف دیگر پیش بینی احتمال تایید ETF بیت کوین در اوایل ماه بعد نیز انجام شده است. بکت (Bakkt) آماده عرضه قراردادهای آتی فیزیکی خود می‌باشد و VanEck نیز به زودی این شرایط را مهیا خواهد کرد.

بدتر شدن شرایط اقتصادی، تنش های سیاسی موجود در جهان و نوسان های کریپتو به عنوان عوامل کاهش دهنده قیمت بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال اشاره شده است. هرچند بعضی افراد ممکن است این عوامل را به عنوان دلایلی برای ورود به بازار کریپتو بدانند‌.

منبع
ethereumworldnews

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا