مقالات عمومی

۵ دلیل که هنوز هم برای خرید بیت کوین دیر نشده است

در اواخر سال ۲۰۱۷، بیت کوین و  ارزهای دیجیتالی سر تیتر خبرها و کانون توجه در صحنه تجارت جهانی بودند. در همان بازه زمانی، بیت کوین به نقطه اوج ارزش خود رسید و این امر موجب هجوم علاقه مندان به سرمایه گذاری در این حوزه شد. اما این هیجانات کثیر با کاهش ناگهانی و ۶۰ درصدی این ارز دیجیتالی در اوایل سال ۲۰۱۸ فروکش کرد.

خرید ارز دیجیتال با ۱۰ هزار تومان!

تو صرافی ارز پلاس میتونی فقط با ۱۰ هزار تومان و با کارمزد صفر، همه ارزهای دیجیتال رو معامله کنی!

همین الان شروع کن

برخی از منتقدان معتقدند که دوران طلایی ارزهای دیجیتالی به پایان رسیده است. اما هر فردی که با این بازار آشنایی داشته باشد، از این مطلب آگاه است که همیشه این بازار در یک روند کاهشی و افزایشی در نوسان است و اتفاقی که در اوایل سال ۲۰۱۸ افتاد چیز جدید نیست. در ادمه به پنج دلیلی که متخصصان اعتقاد دارند همچنان زمان مناسبی برای سرمایه گذاری در حوزه ارزهای دیجیتالی است اشاره خواهیم کرد.

بازار کاهشی سال ۲۰۱۸

تقریبا تمامی سرمایه گذاران حرفه‌ای اذعان خواهند داشت که وجود بازار کاهشی و افت قیمت‌ها یک فرصت طلایی است تا کاربران بتوانند با قیمت پائین خرید کرده و در دوره بازار افزایشی با فروش ارز خود از سود کلانی بهره مند شوند. اکنون بیت کوین به قیمت بیش از ۸۰۰۰ دلار معامله می شود که این خود به نسبت ارزش این ارز در ماه اول سال جاری (۱۷۵۰۰دلار) کاهش چشمگیری به حساب می آید. بیت کوین به دلایل متعدد بعد از ثبت رکورد بالاترین قیمت خود، با کاهشی ۷۰ درصدی روبرو بوده است. مدیر عامل شرکت توسعه گران بلاک چین دین آناستوس باور دارد که:

بیت کوین شانس زیادی دارد که دوباره افزایش قیمت دیگری را تجربه کند و به رکورد جدید بیشترین قیمت برسد

قانون گذاری ارزهای دیجیتالی

روند کند توسعه در حوزه قانون گذاری ارزهای دیجیتال یکی از علل اصلی بازار کاهشی در سال ۲۰۱۸ است. این سال با سیاست های منفی در هند، کره جنوبی و نگرانی از قانون گذاری ها در آمریکا آغاز شد. اما از نیمه اول سال جاری تعادل سازی های گوناگونی در حوزه قوانین ارزهای دیجیتالی رخ داد. به طور مثال، کره جنوبی مشروعیت ICO ها را مورد بررسی قرار داد و همچنین جزایر مالت با انجام فعالیت های گوناگون در حوزه ارزهای دیجیتالی خود را به عنوان یک طرفدار ارزهای دیجیتالی و تکنولوژی بلاک چین به جهان معرفی کرد.

براساس قانون گذاری های گوناگون مدیر عامل شرکت Myntum چنین واکنش نشان داد:

SEC اعلام کرد که ارزهای دیجیتالی از جمله بیت کوین، اوراق بهادار نیستند که این امر باعث پیشرفت در سرمایه گذاری می شود. افراد و صاحبان سرمایه هم اکنون می توانند ارزهای دیجیتال را خریداری کنند با علم بر اینکه اوراق بهادار خریداری نمی کنند.

هجوم سرمایه گذاران دولتی و سازمانی

یکی از نتایج اصلی و روشن قانون گذاری در این حوزه، هجوم سرمایه گذاران دولتی و سازمانی در بازار ارزهای دیجیتالی است. شرکت هایی در این حوزه چون کوین بیس (Coinbase) و جمینی (Gemini) محصولات پرفایده ای برای سرمایه گذاران سازمانی طراحی کرده‌اند. همچنین سال ۲۰۱۸ شاهد افزایش تولیدات سخت افزاری و ابزارهای نرم افزاری برای حفظ و استخراج ارزهای دیجیتالی بوده است.

پاتریک گری مدیر عامل شرکت Hashchain بیان کرد که :

شرکتهای بزرگ و موسسات مالی متنوع، سرمایه گذاری های کلانی در حوزه ی ارزهای دیجیتالی انجام داده اند. این اقدام بزرگی است که توسط برخی شرکتهای بزرگ جهانی آغاز شده است و باعث جلب نظر عموم مردم شده است.

عدم اطمینان در سرمایه گذاریهای سنتی

جنگ بزرگ تجاری میان چین و آمریکا همچنان ادامه دارد و بسیاری از بازارهای دیگر را در این برزخ گرفتار خود کرده است. بازارهایی که تمامی نوساناتشان ماحصل همین جنگ پایان ناپذیر است.

ری یوسف مدیر عامل شرکت Paxful باور دارد که:

با ادامه ی افزایش نرخ بهره ی بانکی در آمریکا، قطعا فشار اصلی بر روی دارایی های سنتی و طلا خواهد بود. ارزهای دیجیتالی می تواند یک سرمایه گذاری غیر سنتی باشد که در سال ۲۰۱۸/۲۰۱۹ عملکرد خوبی خواهد داشت.

ارز دیجیتال؛ ابزاری موثر

اگر دارایی های سنتی دارای ریسک بالایی برای سرمایه گذاری هستند، ارزهای دیجیتالی یک جایگزین قابل اعتماد برای دارایی های سنتی قلمداد می شود و علاوه بر این آنها محدود به روند بازار اصلی نیستند.

آناستوس باور دارد که:

ارزهای دیجیتالی کمک می کند تا کلاس دارایی های مختلف تغییر کند که این امر برای کشورهایی چون زیمباوه و ونزوئلا که با تورم زیادی روبرو هستند بسیار اهمیت دارد.

بسیاری از متخصصان معتقدند که پذیرش ارزهای دیجیتالی ادامه خواهد داشت تا قیمت ها به طور چشمگیری افزایش یافته و بهره برداری و سود دهی مسیری صعودی را طی کند.

بر اساس این پتانسیل، گری باور دارد که:

پذیرش ارزهای دیجیتالی ۰.۲ درصد است که هر ساله دو برابر می شود. با این میزان پتانسیل، فرصت های بسیاری در ده سال آینده موجود است. با وجود برخی رکودهای اقتصادی این پتانسیل و رشد نباید نادیده گرفته شود.

آیا شما نیز با متخصصان موافقید که هنوز برای سرمایه گذاری روی ارزهای دیجیتالی فرصت باقی است؟

منبع
ethereumworldnews

تیم تولید محتوا

تیم تولید محتوای میهن بلاکچین متشکل از جمعی از نویسندگان، محققان، تحلیلگران و مترجمان حوزه بلاکچین و رمزارزهاست. این تیم همواره در تلاش است تا مطالب به‌روز و کاربردی حوزه بلاکچین و ارزهای دیجیتال را در اختیار کاربران خود قرار دهد.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا