اخبار اتریوماخبار بلاکچیناخبار عمومی

ترس غول تکنولوژی از کریپتو؛ ممنوعیت اپلیکیشن های ماینینگ در گوگل پلی استور!

گوگل سیاست گذاری های جدیدی در راستای ممنوعیت فعالیت اپلیکیشنهای گوناگونی وضع کرد که در جهت ماینینگ ارزهای دیجیتال بر روی سیستم عامل اندروید فعالیت می‌کنند.

خرید ارز دیجیتال با ۱۰ هزار تومان!

تو صرافی ارز پلاس میتونی فقط با ۱۰ هزار تومان و با کارمزد صفر، همه ارزهای دیجیتال رو معامله کنی!

همین الان شروع کن

در آپدیت دوره ای پلی استور و سیاست گذاری های این وب سایت، بخش تازه ای در توصیف ارزهای دیجیتالی اضافه شده است.

ما اجازه‌ی فعالیت به اپلیکیشن های استخراج ارزهای دیجیتالی را بر روی دستگاه های اندروید نمی‌دهیم. ما به اپلیکیشن هایی اجازه فعالیت می دهیم که از راه دور استخراج ارزهای دیجیتالی را مدیریت می‌کنند.

شرکت اپل در ماه جون حرکتی در راستای تجدید نظر در قوانین خود انجام داد که بر اساس آن مدیریت استخراج ارزهای دیجیتالی را متوقف نمی‌کند و به طور خاص در این مورد توضیح می‌دهد که:

تنها اپلیکیشن های استخراج ارزهای دیجیتالی که خارج از دستگاه های این شرکت فعالیت می‌کنند مورد تایید این اپل است، مانند سیستم استخراج روی بستر Cloud.

حرکت اپل و پس از آن گوگل، حرکتی است در راستای اطمینان از عدم استفاده‌ی ناکارامد توسعه دهندگان از قدرت موبایل، تولید گرمای بیش از اندازه و اعمال فشار بر منابع این دستگاه ها است.

پس از اینکه در سال گذشته، شرکت اپل اذعان کرد که از عمد سرعت دستگاه های قدیمی اش را برای طولانی تر کردن عمر تلفن ها کم کرده است، قابل درک است که استخراج ارزهای دیجیتالی یک فرایند فشرده و پیچیده‌ی محاسباتی است و به همین دلیل این فعالیت در اولویت توسعه دهنگان اپلیکیشن نیست.

گوگل و بلاک چین

به تازگی گوگل در خلال خبرهای گوناگون، رویکرد خود به فضای ارزهای دیجیتالی و بلاک چین را اعلام کرده است.

بنیان گذار و مدیر عامل این شرکت سرجی بین به تازگی بیان کرده است که او شخصا به مدت دوسال اتر(ETH) استخراج کرده است در حالی که تصدیق می‌کند که گوگل نتوانسته است در پیشرفت تکنولوژی بلاک چین موفق عمل کند.

در آخر گوگل اعلام کرد که این شرکت با بکارگیری فناوری دفتر کل توزیع شده (DLT) به عنوان راه حلی برای پلتفرم Google Cloud و بازگشت تبلیغات مربوط به ارزهای دیجیتالی به مرورگرشان وارد فضای بلاک چین خواهد شد. این نکته نشانگر همسویی رشد این شرکت با پیشرفتهای صنعتی است.

منبع
cryptoglobe

تیم تولید محتوا

تیم تولید محتوای میهن بلاکچین متشکل از جمعی از نویسندگان، محققان، تحلیلگران و مترجمان حوزه بلاکچین و رمزارزهاست. این تیم همواره در تلاش است تا مطالب به‌روز و کاربردی حوزه بلاکچین و ارزهای دیجیتال را در اختیار کاربران خود قرار دهد.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا