اخبار بلاکچیناخبار عمومی

گوگل در جستجوی بلاک چین، این بار از طریق بیگ دیتا!

هنگامی که صحبت از توسعه بلاک چین می‌شود گوگل پشت سر غول های فناوری قرار می‌گیرد. در حالی که آمازون و مایکروسافت ابزارهای خود برای مدیریت و ایجاد بلاک‌ چین عرضه کرده اند، گوگل تاکنون بر الگوریتم های جستجو و بیگ دیتا معطوف شده است و این دو فناوری را ترکیب کرده تا بلاک‌چین ها را قابل جستجو کند.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

موتورهای جستجو برای بلاک‌ چین ها

آلن دی توسعه دهنده ارشد گوگل کلود انتظار افزایش تقاضای مشتریان قبل از تولید و عرضه محصولات خود را دارد. وی معتقد است بلاک چین یکی از بزرگترین پدیده های آینده است. بنابراین وی شروع به وارد کردن تمام بلاک چین های بیت کوین و اتریوم به پلتفرم بیگ دیتا گوگل یعنی بیگ کوئری(BigQuery) کرده است.

مرحله بعدی ایجاد مجموعه ابزارهای نرم افزاری برای جستجوی دیتا و اطلاعات بود. این پروژه به اسم بلاک چین ETL (به معنای استخراج، انتقال و بارگذاری) به صورت شفاهی اعلام شده است.

اطلاعات و داده ها را دنبال کنید

این پروژه که توسط مجله فوربز گزارش شد هنوز به طور عمومی اعلام نشده است، اما صحبت آن بین کدنویس های کریپتو و بیش از ۵۰۰ پروژه پیچیده است. کارایی های این پروژه شامل پیش بینی قیمت بیت کوین تا اختلاف سرمایه کیف پول های اتر می‌باشد.

آلن دی همچنین در این مورد صحبت کرد که چه کسانی و به چه روشی از بلاک چین استفاده می‌کنند. او استفاده از هوش مصنوعی (AI) بر بلاک چین اتریوم را پیگیری کرده است. اگرچه وی از این موضوع مطمئن نیست اما اینطور فکر می‌کند که ممکن است ربات های صرافی کریپتو بتوانند معاملات را انجام دهند. او گفت:

در آینده، انجام فعالیت های اقتصادی بیشتر در زنجیره فقط به سطح اجماع اعتماد نیاز ندارد، بلکه به سطح اعتمادی نیازمند است که کاربران با چه کسانی در تعامل اند.

قدرت دانش

در گذشته جستجو در بلاک چین به معنای استفاده از مرورگرهای بلاکچینی بود تا اطلاعات تراکنش ها با شماره مشخص را دریافت کند. بلاک چین ETL ، جستجوهای کلی در تمام بلاک چین ها را امکان پذیر می‌سازد.

تیم آلن دی پس از بیت کوین و اتریوم، در حال افزودن لایت کوین، زی کش، دش، بیت کوین کش، اتریوم کلاسیک و دوج کوین به بیگ کوئری می‌باشند. در ماه آگوست سال گذشته، توسعه دهنده آلمانی ویتس ویند تمام بلاک چین ریپل را به پروژه افزود و پس از آن یک طراح دانمارکی جریان ردیابی تراکنش های کیف پول ها را وارد پروژه کرد.

گوگل و بلاکچین

آلن دی هم چنین از ابزار خود برای تحلیل هارد فورک سال ۲۰۱۷ که منجر به ایجاد بلاک چین بیت کوین کش شد استفاده کرده است. وی دریافت که به جای افزایش ریزپرداخت ها، اکثریت ارز دیجیتال موجود توسط سرمایه گذاران بزرگ نگهداری می‌شود. وی در این خصوص توضیح داد:

من بسیار علاقه دارم که شرایط موجود را به صورت کمی در آورم تا بتوانیم کاربردهای مناسب این پروژه در بلاک چین را مشاهده کنیم. سپس می‌توانیم به موارد استفاده دیگر بپردازیم و متوجه شویم این فناوری های واقعا چه فایده ای دارند.

گوگل امیدوار خواهد بود که این مجموعه ابزار به آنها کمک کند تا شکاف ایجاد شده بین گوگل و آمازون و مایکروسافت در دنیای بلاک چین را از بین ببرد.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا