اخبار اتریوماخبار بلاکچیناخبار بیت کوین

افزایش فعالیت ماینرها و افزایش هش ریت بیت کوین و اتریوم

برای تشخیص سلامت بازار ارز دیجیتال، هش ریت یکی از موضوعات جالبی است که می توان آن را تحلیل کرد. هش ریت در واقع مجموع کل هشی است که هر ثانیه در شبکه بیت کوین محاسبه می شود. هر چه افراد بیشتری بیت کوین استخراج کنند، هر ثانیه محاسبه های بیشتری انجام می شود و این امر باعث افزایش نرخ هش یا همان هش ریت می شود.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

هش ریت رابطه مستقیمی با سختی شبکه بیت کوین دارد و هر چه ماینرهای شبکه افزایش یابند سختی شبکه نیز زیاد می شود. هر چه ماینرها افزایش یابند در واقع محاسبات در ثانیه نیز افزایش می یابد. ماینرها محاسبات و پازل های ریاضیات انجام می دهند تا بلاک ها را بیابند و تراکنش ها را تایید و جایزه بلاک را دریافت کنند. هر ۱۰ دقیقه یک بلاک استخراج می شود و با توجه به این فرایند با افزایش ماینرها سختی ماینینگ نیز افزایش می یابد.

از آن جایی که افزایش هش ریت به معنای سخت تر شدن استخراج می‌باشد پس می‌توان نتیجه گرفت که نرخ هش پایین تر یعنی ماینرهای کمتری در شبکه حضور دارند و به این دلیل است که سختی شبکه کم است. همچنین کاهش هش ریت به این معنی است سود کمتری در استخراج ارز دیجیتال وجود دارد که باعث می شود ماینرها دستگاه ها و تجهیزات خود را خاموش کنند یا به استخراج ارزهای دیجیتال دیگری بپردازند.

بیت کوین هش ریت

از ماه اکتبر سال ۲۰۱۸، شاهد کاهش ۳۶ درصدی در نرخ هش بیت کوین بوده ایم. این رقم برای اتریوم ۴۴ درصد بود. اما با آغاز سال ۲۰۱۹ میلادی هش ریت بیت کوین و اتریوم ۱۰ درصد افزایش یافته است.

نرخ هش اتریوم

این میزان هش ریت ها در سال ۲۰۱۸ با سطح حمایتی چشمگیری در قیمت بیت کوین و اتر شکسته شد. (قیمت اتر ۳۵۰ دلار و بیت کوین ۶ هزار دلار در ماه نوامبر بود.)

دید بلند مدت به هش ریت

اگر دید بلندمدت تری به اصلاح قیمت/نرخ هش داشته باشیم می‌توانیم ببینیم که از سال ۲۰۱۶، روند ها نشان می‌دهند که هش ریت در شبکه بیت کوین به طور مداوم با روند صعودی بازار افزایش یافته است.

این روند صعودی هرساله ماینرهای بیشتری را به همراه داشته است و سختی شبکه را افزایش داده است.

بیت کوین

دیوید سپر (David Sapper) مدیر ارشد اجرایی صرافی ارز دیجیتال استرالیایی بلاک‌بید توضیح داد که رشد هش ریت نشانه ای از این است که سرمایه گذاران از روند بلندمدت بازار کریپتو رضایت دارند. در آخر، رشد ثابت ورود ماینرها به شبکه نشانه کاملی از این نکته است که بیت کوین و کل بازار کریپتو عملکرد خوبی دارند حتی اگر قیمت ها کاهش یابد.

منبع
cryptopotato

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا