متوسط مقالات

آموزش گام به گام تبدیل توکن متیک BEP2 به شبکه‌های BEP20 و پالیگان

توکن MATIC در سال ۲۰۱۹ و پس از همکاری با بایننس دکس بر روی شبکه بایننس چین و بر اساس استاندارد BEP2 ایجاد شد. به‌تازگی شبکه پایگان اعلام کرده است که با بایینس مشورت کرده تا استفاده از توکن‌های متیک BEP2 را به دلیل استفاده کم از این توکن‌ها متوقف کند. حدودا ۱۵۰ میلیون واحد توکن متیک روی شبکه بایننس چین وجود دارد. کاربرانی که از توکن‌های متیک BEP2 استفاده می‌کنند، باید آن‌ها را به یکی از شبکه‌های بایننس اسمارت چین (BSC)، اتریوم یا پالیگان انتقال دهند. در این مقاله، ابتدا به معرفی اجمالی شبکه پالیگان می‌پردازیم و سپس مراحل تبدیل توکن‌‌‌های MATIC BEP2 را به طور کامل آموزش می‌دهیم. با میهن بلاکچین همراه باشید. 

معرفی اجمالی شبکه پالیگان

معرفی شبکه پالیگان

مشکل مقیاس‌پذیری اتریوم یکی از معضلاتی است که از بدو معرفی شبکه اتریوم همراه آن بوده است؛ اما از آنجایی که شبکه اتریوم محبوبیت زیادی دارد، تعداد بسیار زیادی از پروژه‌ها روی آن اجرا می‌شوند و تعداد کاربران آن نسبت به سایر شبکه‌ها بسیار زیاد است. این موضوع باعث می‌شود سرعت تراکنش‌ها و کارمزد آن‌ها در شبکه اتریوم به شدت افزایش یابد.

شبکه پالیگان (Polygon) در اکتبر سال ۲۰۱۷ (مهر سال ۱۳۹۶) معرفی شد. پالیگان در ابتدای کار خود متیک (Matic) نام داشت و هدف آن حل مشکل مقیاس پذیری اتریوم بود. متیک در اواسط سال ۲۰۲۰ (۱۳۹۹) شبکه اصلی خود را راه‌اندازی کرد و به پالیگان تغییر نام داد. پالیگان همچنان از برند تجاری MATIC برای نام‌گذاری کوین خود استفاده می‌کند. پالیگان یک راهکار لایه دوم است که به منظور حل مشکلات اتریوم به وجود آمده و هدف آن حل مشکلات مقیاس‌پذیری اتریوم است. متیک ارز بومی شبکه پالیگان است و به ۳ منظور استفاده می‌شود:

  • به‌منظور پرداخت کارمزد تراکنش‌ها در شبکه پالیگان. 
  • سپرده‌گذاری به منظور تامین امنیت شبکه پالیگان استفاده می‌شود.
  • مشارکت در فرایندهای حاکمیتی شبکه پالیگان.

آموزش تبدیل توکن‌های متیک BEP2

شبکه پالیگان در توییتر خود اعلام کرده است به دلیل استفاده کم از توکن‌های MATIC BEP2 به پشتیبانی از این توکن‌ها پایان خواهد داد. پالیگان به کاربران خود گفته است که اگر توکن‌های متیک خود را روی شبکه‌های اتریوم، پالیگان و بایننس اسمارت چین نگهداری می‌کنند، نیازی نیست هیچ‌گونه اقدامی انجام دهند. در مقابل به کاربرانی که توکن‌های متیک خود را در شبکه بایننس چین نگهداری می‌کنند، توصیه کرده تا توکن‌های خود را از این شبکه خارج کرده و به یکی از شبکه‌های دیگر که توسط پالیگان پشتیبانی می‌شود، انتقال دهند. در ادامه نحوه تبدیل توکن‌های متیک BEP2 را آموزش می‌دهیم.

اعلام عدم پشتیبانی از توکن‌های bep2 توسط پالیگان در توییتر

طبق گفته تیم پالیگان برای انجام این کار می‌توانید توکن‌های BEP2 را به صرافی بایننس انتقال داده و در شبکه‌های BSC، اتریوم و پالیگان برداشت کنید؛ اما از آنجایی که برای کار با صرافی بایننس نیاز به احراز هویت است و بسیاری از افراد داخل ایران نمی‌توانند از آن استفاده کنند، ما استفاده از روشی که در این مقاله بیان می‌شود، توصیه می‌کنیم.

شایان ذکر است برای تبدیل توکن‌های متیک در شبکه بایننس چین به سایر شبکه‌ها دو راه مختلف پیش رو داریم؛ اگر تعداد توکن‌های متیک شما کمتر از ۲۸ عدد است از روش اول و اگر بیش از ۲۸ توکن متیک دارید، از روش دوم استفاده کنید. در ادامه نحوه تبدیل توکن‌های MATIC BEP2 را به دو شبکه BSC و پالیگان تشریح می‌کنیم:

روش اول

تبدیل توکن‌های متیک BEP2 به متیک BEP20

۱- اگر توکن‌های متیک خود را در کیف پول‌های مختلف نگهداری می‌کنید، ابتدا کیف پول Binance Wallet را دانلود و نصب کنید. این کیف پول را می‌توان به صورت افزونه در مرورگرهای گوگل کروم، بریو و فایرفاکس نصب و استفاده کرد. شایان توجه است در این آموزش از افزونه این کیف پول روی مرورگر گوگل کروم استفاده شده است. توجه داشته باشید برای استفاده از این روش حتما باید مقداری کوین BNB BEP2 روی شبکه بایننس چین برای پرداخت کارمزد معامله داشته باشید.

دانلود و نصب binance wallet

۲- اگر توکن‌های متیک خود را در کیف پول‌هایی مانند تراست ولت، متامسک و غیره نگهداری می‌کنید، کیف پول Binance Wallet را باز کنید و روی گزینه Use Existing Wallet کلیک کنید.

آموزش تبدیل توکن‌های MATIC BEP2 به MATIC BEP20

۳- در این مرحله عبارت بازیابی کیف پول خود را کپی کرده و در قسمت Import Seed Phrase در کیف پول بایننس ولت وارد کنید.

آموزش انتقال یک ولت به بایننس ولت

۴- کلمات بازیابی خود را وارد کنید و روی گزینه Import کلیک کنید. با کلیک روی گزینه Import، دارایی‌هایتان به کیف پول بایننس ولت منتقل می‌شود.

آموزش انتقال یک ولت به بایننس ولت

۵- پس از ورود به بایننس ولت ابتدا از قسمت بالا Binance Chain Network را انتخاب کنید و سپس در قسمت Asset روی علامت + در پایین صفحه کلیک کنید.

آموزش تبدیل توکن‌های MATIC BEP2 به MATIC BEP20

۶- توکن MATIC را جستجو کنید و روی تیک اضافه شدن به لیست دارایی‌ها کلیک کنید.

آموزش تبدیل توکن‌های MATIC BEP2 به MATIC BEP20

۷- پس از انجام مرحله قبل به قسمت Asset وارد شوید. در این قسمت توکن‌های متیک شما اضافه شده و می‌توانید آن‌ها را مشاهده کنید.

تبدیل توکن‌های متیک از شبکه bep2

۸- به قسمت بالای کیف پول بایننس ولت بروید و این‌ بار شبکه Binance Smart Chain Network را انتخاب کنید.

تبدیل توکن‌های متیک از شبکه bep2

۹- آدرس کیف پول خود را در این شبکه کپی کنید.

نحوه تبدیل توکن‌های متیک

۱۰- دوباره از قسمت بالای کیف پول شبکه Binance Chain Network را انتخاب کرده و به آن وارد شوید. سپس کوین متیک را انتخاب کرده و روی آن کلیک کنید.

نحوه تبدیل توکن‌های متیک

۱۱- در صفحه باز شده روی گزینه Send کلیک کنید.

آموزش تبدیل توکن‌های MATIC BEP2 به MATIC BEP20

۱۲- در این قسمت آدرس کیف پول بایننس اسمارت چین خود را که در مرحله ۹ کپی کرده‌اید، وارد کنید و در قسمت Amount تعداد توکن‌هایی که قصد تبدیل آن‌ها را دارید مشخص کنید. دقت داشته باشید که این تراکنش به صورت کراس‌ چین انجام می‌پذیرد و دارایی‌های شما از شبکه بایننس چین به شبکه بایننس اسمارت چین منتقل می‌شود.

آموزش تبدیل توکن‌های MATIC BEP2 به MATIC BEP20

۱۳- از قسمت بالای کیف پول بایننس ولت شبکه Binance Smart Chain Network را انتخاب کنید. سپس مطابق مراحل قبل توکن متیک را به آن اضافه کنید. پس از اضافه کردن متیک توکن‌های شما در شبکه بایننس اسمارت چین و با استاندارد BEP20 نمایش داده می‌شود. تبریک می‌گوییم، توکن‌های MATIC شما به توکن BEP20 تبدیل شده‌اند!

روش دوم

تبدیل توکن‌های متیک BEP2 به MATIC شبکه‌های پالیگان و بایننس اسمارت چین

اگر بیش از ۲۸ واحد توکن متیک دارید، می‌توانید از این روش استفاده کنید. این تعداد حداقل توکن‌های مورد نیاز برای استفاده از این روش است. در این روش ابتدا باید حساب خود را به کیف پول سیف پل منتقل کنید. برای آموزش ساخت، استفاده و نحوه کار با کیف پول سیف پل، حتما مقاله زیر را مطالعه کنید.

شایان ذکر است برای تبدیل توکن‌های متیک BEP2 به ERC20 در این روش حداقل ۴۶۹ توکن متیک مورد نیاز است. همچنین در این مقاله نحوه تبدیل MATIC BEP2 به MATIC Polygon آموزش داده شده است. تبدیل توکن متیک به سایر شبکه‌ها نیز دقیقا مشابه هیمن روش است. مد نظر داشته باشید برای تبدیل توکن‌های متیک خود از شبکه بایننس چین، حتما باید مقداری کوین BNB BEP2 برای پرداخت کارمزد معامله داشته باشید.

۱- پس از انتقال دارایی‌های خود به کیف پول سیف پل، برای انجام تبدیل توکن‌های متیک BEP2 به متیک شبکه پالیگان ابتدا وارد کیف پول سیف پل شوید. سپس روی گزینه سواپ کلیک کنید.

تبدیل توکن متیک از طریق کیف پول سیف پل

۲- در صفحه باز شده در قسمت اول توکن‌های متیک BEP2 و تعدادی که قصد سواپ آن‌ها را داریم انتخاب می‌کنیم و در قسمت دوم توکن متیک روی شبکه پالیگان را انتخاب کرده و روی گزینه Next کلیک می‌کنیم.

تبدیل توکن متیک از طریق کیف پول سیف پل

۳- تراکنش شما انجام می‌شود و توکن‌های متیک شما از شبکه بایننس چین به شبکه پالیگان انتقال می‌یابد.

تبدیل توکن متیک از طریق کیف پول سیف پل

جمع بندی

شبکه پالیگان تصمیم گرفته تا به پشتیبانی خود از توکن‌های متیک BEP2 در شبکه بایننس چین پایان دهد. پالیگان علت انجام این کار را استفاده کم از توکن متیک در این شبکه اعلام کرده است. شبکه Polygon اعلام داشته حدودا ۱۵۰ میلیون واحد توکن متیک BEP2 وجود دارد و پس از آنکه تمامی کاربران توکن‌های خود را از این شبکه خارج کنند، به پشتیبانی از آن پایان می‌دهد. در این مقاله، ابتدا به معرفی اجمالی شبکه پالیگان پرداختیم و سپس مراحل تبدیل توکن‌‌‌های MATIC BEP2 را به طور کامل آموزش دادیم.

منبع
میهن بلاکچین

نوشته های مشابه

16 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا