اخبار عمومیاطلاعیه صرافی

بیتمکس: عملکرد ضعیف IEO ها باعث ضرر ۹۸ درصدی سرمایه گذاران شده است!

طبق آمارهای جدید، در IEO های سال ۲۰۱۹ سرمایه گذاران حدود ۹۸ درصد سرمایه خود را از دست داده اند. در گزارشات جدید تیم تحقیقات بیتمکس (Bitmex) که در ۲۳ دسامبر منتشر شد، ۱۲ IEO (عرضه اولیه صرافی) در این سال راه اندازی شد که قیمت توکن ۱۱ عدد از آنها در مقایسه قیمت عرضه اولیه کاملا بی ارزش شده اند.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

تقریبا اکثر IEO ها بیش از ۸۰ درصد ضرر داشته اند

طبق این گزارش، عملکرد آنها به نسبت قیمت اولیه آنها بسیار ضعیف بوده است. تقریبا قیمت تمام توکن ها بیش از ۸۰ درصد کاهش داشته است. توکن چند IEO به نسبت قیمتی که موسسان آنها در ابتدا پیشنهاد داده اند کمی بهتر عمل کرده اند.۴ IEO سود هایی برای سرمایه گذاران داشته است که بین ۷.۹ درصد تا ۴۹۰ درصد متغیر است.

رقم دوم متعلق به توکن MATIC است، یک IEO که توسط بایننس راه اندازی شد و از همه آنها عملکرد بهتری داشته است. علی رغم صحبت های اخیر MATIC نسبت به قیمت عرضه اولیه خود ۲۵۵ درصد رشد داشته است.

طبق گزارش Cointelegraph ریزش ۶۰ درصدی و ناگهانی ارزش این توکن به دلیل فعالیت غیر معمول در بازار ها بوده است. در آن زمان سازندگان MATIC هر گونه خطایی را انکار کرده و در بیانیه ای به همراه مدیر عامل بایننس خود را بی گناه دانسته اند.

شرکت تحقیقاتی بیتمکس، توکن MATIC را از وضعیت اسف باری که سرمایه گذاران به آن دچار شده اند را استثنا کرده است. این گزارش می گوید این توکن پرنوسان از زمان لیست شدن افزایش قیمت داشته است.

عصر جدید برتری بیت کوین

IEO با ICO (عرضه اولیه کوین) متفاوت است زیرا در آن صرافی توکن ها را مستقیما از طریق launchpad اختصاصی خود لیست می کند. این ابزار جذب سرمایه از زمان اولین پروژه های خود مورد انتقاد قرار گرفته و اکنون در مورد توانایی این بخش برای به دست آوردن اعتبار بلند مدت، تردیدهایی وجود دارد.

در پایان هفته تریدر باسابقه بیتکوین تون ویز (Tone Vays) در مورد آینده تیره آلتکوین ها هشدار داد. او پیش بینی کرد که تا سال ۲۰۲۰ سلطه کلی بیتکوین بر بازار ارزهای دیجیتال به ۸۵ درصد افزایش می یابد.

منبع
cointelegraph

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا