اخبار عمومی

روش جدید تیم آیوتا برای جذب سرمایه؛ ترکیب ICO و کیک استارتر

اصطلاح ICO یا عرضه اولیه پول، موضوع بحث بسیاری برای مراجع قانونگذاری بوده است به طوری که بیان می‌شود این کمپین های جذب سرمایه بر بستر بلاک چین همانند ارائه اوراق بهادار سنتی می‌باشد. این امر به این دلیل است که شرکت کنندگان معمولا توکنی با اسم منحصر به فرد مربوط به پروژه صادر کرده اند. این شرایط منجر به این شده است که چند ICO حاضر در پلتفرم اتریوم برای ارائه اوراق بهادار ثبت نشده تحت بررسی مراجع قضایی و قانونگذاری نظیر SEC قرار گیرند. یکی از این رویدادها که با حضور SEC همراه بود، شکایت از ICO بلاک وست (Blockvest) به جهت ایجاد ادعای نادرست بود.

سایر کشورها نظیر چین تصمیم به ممنوعیت ارز دیجیتال و تمام فعالیت های ICO حاضر در این حوزه گرفته اند.

برنامه IOTA در خصوص جذب سرمایه با استفاده از تنگل (Tangle)

هنگامی که پروپوزال بسیار خوبی برای ایجاد پروژه بر روی شبکه خود داشته باشید و برای جذب سرمایه نخواهید از ICO استفاده کنید، چه کاری انجام می‌دهید؟

هنگامی که تیم آیوتا IOTA در صدد یافتن راهی برای جذب سرمایه پروژه خود بر بستر شبکه تنگل بودند به این سوال برخوردند. تیم IOTA برای جذب سرمایه، توکن خود را به عنوان مبنا قرار دادند و به این شکل، روش منحصر به فردی برای اجتناب از توکنیزه کردن این فرآیند ارائه دادند.

اخیرا تام تام از تیم آیوتا خلاصه ای از نحوه عملکرد این روش را بازگو کرد. وی نیاز به جذب سرمایه برای پروژه هایی که از تنگل استفاده می کنند را اینطور بیان کرد:

با تحول و تکامل فناوری، این موضوع مشخص شده است که می‌توان از فناوری برای مقاصد دیگر نیز بهره برد. با وجود جذب سرمایه موسسه آیوتا در خصوص چندین پروژه متفاوت، ما نیاز به گزینه های جذب سرمایه جایگزین برای پروژه هایی که بر بستر تنگل (IOTA) ایجاد می‌شوند را احساس کردیم.

پروژه IOTA-ISO: ترکیبی از ICO و کیک استارتر

تام تام در خصوص افزایش علاقه به ایجاد تنگل IOTA و هم چنین زبان رایانه ای جدید به اسم ابرا (Abra) خوش بین است. با فوران ICO ها در سال گذشته که باعث بدنام شدن فرآیند جذب سرمایه شد، این تیم درصدد است تا ترکیبی از ICO و کیک استارتر ایجاد کند. این فرآیند جدید به اسم IOTA-ISO شناخته خواهد شد. توکن اصلی IOTA منبع جذب سرمایه کل فرآیند خواهد بود تا از توکنیزه کردن این پروژه که ممکن است حساسیت قانونمندی ایجاد کند، اجتناب شود.

تام تام نحوه عملکرد این فرآیند را اینطور بیان کرد:

مردم و شرکت هایی که می‌خواهند از پلتفرم جذب سرمایه ما بهره ببرند، متعهد خواهند شد تا با استفاده از فناوری IOTA، سیستم ها و خدمات ایجاد کنند و برای خدمات آینده خود یا سایر عملکردها که نیاز به حضور توکن در سیستم می‌باشد از توکن اصلی IOTA استفاده کنند. ما پیشنهاد می‌کنیم که فقط از توکن IOTA برای جذب سرمایه استفاده کنند زیرا این امر موجب امنیت سیستم شده و می‌توانیم سرمایه را کنترل کنیم.

سرمایه گذاران اولیه با مشارکت در مراحل جذب سرمایه، خدمات آتی را خریداری می‌کنند و اسم آن ها در فهرست دریافت خدمات یا سایر محصولات مبتنی بر IOTA قرار می‌گیرد.

قراردادهای هوشمند

تام تام توضیح داد که چگونه می‌توان با استفاده از قراردادهای هوشمند کل پروژه را کنترل کرد. ابتدا شرکت کنندگان و مالکان پروژه باید کیف پول IOTA ایجاد کنند و توکن IOTA دریافت و ارسال کنند. در قدم دوم، طبق مفاد پروژه شرکت کنندگان به عنوان مدرک قانونی باید کیف پول دریافتی برای توکن های دریافت شده داشته باشند.

برای تنظیم قراردادهای هوشمند این توضیحات داده شد:

ما قادر به ایجاد قرارداد هوشمندی هستیم که در آن ها، پس از موافقت در خصوص مقدار توکن IOTA به عنوان مبلغ پرداختی، این رسیدها فقط از یک کیف پول به کیف پول دیگر انتقال یابد. ما بخشی از این تراکنش نخواهیم بود و فقط تراکنش ایمن را تهسیل می‌بخشیم و هزینه بسیار کمی برای این فناوری دریافت می‌کنیم.

نظر شما در مورد روش جذب سرمایه شبکه IOTA چیست؟ دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید.

منبع
ethereumworldnews

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
1 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا