اخبار آلتکوین

بنیان‌گذار پیام رسان کیک (Kik): بلاک چین قانع کننده نیست!

ماه ها پس از برگزاری ICO پیام رسان کیک (kik) ، بنیان گذار آن – تد لیوینگستون- در سخنرانی خود در کنفرانس True North tech راجع به بلاک چین اعلام کرد که واقعا هیچکس نباید به دنبال آن باشد.

چیزی که این بیانیه را به شدت عجیب و غیر منطقی کرد این واقعیت است که لیوینگستون ۱۰۰ میلیون دلار از طریق عرضه اولیه پول یا همان ICO برای شرکتش در سال ۲۰۱۷ بودجه جمع‌آوری کرد. او دلیل این گفته خود را در حین صحبت‌های خود توضیح داد و گفت:

اگر شما به دنبال ایجاد یک ارز دیجیتال هستید، بلاک چین به شما کمک خواهد کرد. در غیر اینصورت این تکنولوژی هیچ درآمدی برای شما نخواهد داشت.

این کارآفرین با توجه به تجربه خود با Kin، توکن دیجیتالی پیام رسان کیک ،  اعلام کرد که بلاک چین از نظر کاربرد علمی و گستردگی که امروز پیدا کرده، قانع کننده نیست و بهترین کاربرد آن همان بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال است. او اعتقاد دارد که بجز ارزهای رمزنگاری شده، برنامه‌های کاربردی مناسبی با استفاده از بلاک چین وجود ندارد.

او افزود که نکته هوشمندانه ارزهای دیجیتال، کمبود آنها است، که به یک اکوسیستم جهانی از شرکت کنندگان اجازه می دهد تا تعداد محدودی از توکن ها را بدون در نظر گرفتن اعتماد مبادله می کنند. با این که وجود سیستمی مستقل از اعتماد برای کنترل معاملات عالی است، اما همین عامل باعث می‌شود که بلاک چین برای کاربردهای دیگر آنقدر بزرگ نباشد:

بلاک چین چه کاربردی دارد؟ غیر از این است که شما می‌توانید یک پایگاه داده مستقل از اعتماد را برای خود ایجاد کنید؟ خب اینکار را به راه‌های دیگری هم می‌توانید انجام دهید، فقط با روش‌های دیگر همچنان به اعتماد بین طرفین نیاز دارید.

سیستم‌های دفترکل توزیع شده (DLT) از زمان آغاز کار خود در زمینه حمل و نقل، لوجستیک، صنعت بازی و صنایع مالی مورد استفاده قرار گرفته‌اند. چرا که این سیستم‌ها می‌توانند برای ردیابی بسته‌ها، اوراق‌قرضه و اوراق بهادار، از زمان صدور تا تحویل مورد استفاده قرار گیرند.

به رغم بدبینی ظاهری لیوینگستون ، به گفته او ارزهای دیجیتال به دلیل ایجاد کردن میلیاردها پول، انگیزه بسیار زیادی برای استفاده کنندگان به وجود می‌اورند:

امروزه صد هزار کامپیوتری که به شبکه بیت کوین در سراسر دنیا سرویس می‌دهند، بسیار قوی تراز ابر کامپیوترهای مرکزی هستند.

بیت کوین یک شبکه جهانی از شرکت کنندگان است که پروتکل بیت کوین را بر روی دستگاه‌های شخصی خود اجرا می‌کنند و با این کار یک سیستم اقتصادی ایجاد می‌کنند. شرکت کنندگان با تایید تراکنش‌ها، جایزه دریافت می‌کنند و پیش بینی می‌شود این روش، به عنوان واحد پول رایج در آینده پذیرفته خواهد شد.به همین روش، لیوینگستون امیدوار است که کاربران پیام رسان کیک بتوانند از طریق توکن کین، خریدهای خود را داخل برنامه انجام دهند و با یکدیگر تبادل داشته باشند.

با این حال، همیشه همه چیز برای این پروژه ها هموار نبوده است. پروژه ۱۰۰ میلیون‌دلاری که در سال ۲۰۱۷ آغاز شد، به دلیل مسائل فنی تاریخ راه‌اندازی و اجرای پروژه را عقب انداخت. به گفته بنیان‌گذار این پیام رسان، پس از رفع مشکلات پروژه روی غلطک خواهد افتاد.

منبع
ccn

تیم تولید محتوا

تیم تولید محتوای میهن بلاکچین متشکل از جمعی از نویسندگان، محققان، تحلیلگران و مترجمان حوزه بلاکچین و رمزارزهاست. این تیم همواره در تلاش است تا مطالب به‌روز و کاربردی حوزه بلاکچین و ارزهای دیجیتال را در اختیار کاربران خود قرار دهد.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا