اخبار بیت کوینتحلیل تکنیکال

کمتر از یک روز تا بسته شدن کندل ماه سپتامبر؛ روند بیت کوین در روزهای آتی چگونه خواهد بود؟

در حالی که کمتر از ۱ روز تا بسته شدن کندل ماه سپتامبر باقی مانده است، بیت کوین در حوالی ۲۷٬۰۰۰ دلار در حال معامله شدن است و برخی از تحلیلگران نسبت به روند آتی این ارز دیجیتال امیدوار هستند.

به نقل از کوین تلگراف، قیمت بیت کوین روز پنجشنبه به دنبال شورت اسکوییز برای مدت کوتاهی از ۲۷٬۰۰۰ دلار فراتر رفت و به ۲۷٬۲۰۰ دلار رسید؛ اما نتوانست اوج جدیدی در ماه سپتامبر ثبت کند. در حال حاضر بیت کوین در حوالی ۲۷٬۰۰۰ دلار در حال تثبیت است و همچنان نسبت به کف هفته اخیر ۴٪ بالاتر است.

نمودار بیت کوین تایم فریم ۱ ساعتی - منبع: TradingView
نمودار بیت کوین تایم فریم ۱ ساعتی – منبع: TradingView

اسکیو (Skew)، تحلیلگر و معامله‌گر مطرح با بررسی وضعیت تایم فریم‌های کوتاه‌مدت بیت کوین در توییتی خاطرنشان کرد رشد اخیر قیمت عمدتا به دلیل فعالیت معامله‌گران در بازار مشتقات رخ داده است.

وی در این رابطه نوشت:

۲۷٬۲۰۰ دلار سطح مهمی برای خریداران بازار اسپات است. بیشتر فشار صعودی روز گذشته ناشی از بازار قراردادهای آتی دائمی بود و رشد قیمت اسپات نتیجه تعقیب این بازار بود (لیکویید شدن پوزیشن‌های شورت و تقاضای بالای خرید قراردادهای دائمی).

نمودار دفتر سفارشات بیت کوین - منبع: Skew/پلتفرم X
نمودار دفتر سفارشات بیت کوین – منبع: Skew/پلتفرم X

Skew در ادامه خاطرنشان کرده است که در آستانه بازگشایی وال استریت، سطح ۲۷,۲۰۰ دلار به‌عنوان نقطه پس زده شدن قیمت از سطح مقاومت، هم‌چنان پابرجاست. او اضافه کرد که با ورود به هفته آینده، بازار احتمالا هر دو سمت دفتر سفارشات (خریداران و فروشندگان) را مورد هدف قرار می‌دهد.

در همین حال، بر اساس داده‌های کوین گلس، روز پنجشنبه به دنبال شورت اسکوییز ۲۲ میلیون دلار از پوزیشن‌های معاملاتی معامله‌گران لیکویید شده است. این بیشترین میزان لیکویید شدن روزانه در ۱۰ روز اخیر است.

نمودار پوزیشن معاملاتی لیکویید شده در روزهای اخیر - منبع: CoinGlass
نمودار پوزیشن‌های معاملاتی لیکویید شده در روزهای اخیر – منبع: CoinGlass

بسته شدن کندل سپتامبر می‌تواند سیگنال صعود صادر کند

تحلیلگر دیگری با نام مستعار ماستش (Mustache) در پلتفرم ایکس در اهمیت باز‌پس‌گیری میانگین متحرک ساده ۲۰ ماهه و بسته شدن کندل ماهیانه بالاتر از این سطح صحبت کرد.

به گفته این تحلیلگر، بسته شدن کندل ماهیانه بالاتر از میانگین متحرک ساده ۲۰ ماهه، فارغ از روند روزانه قیمت بیت کوین، تاثیر بسیار زیادی در روند آتی آن دارد.

وی روز گذشته در توییتی در این رابطه نوشت:

بیت کوین از میانگین متحرک ساده ۲۰ ماهه فراتر رفته و کندل ماهیانه فردا بسته می‌شود. اگر کندل بالاتر از این خط بسته شود، روند قیمت در ماه آگوست را می‌توان یک فیک‌اوت (شکست جعلی) در نظر گرفت که فوق‌العاده صعودی است.

نمودار بیت کوین تایم فریم ۱ ماهه  - منبع: Moustache/پلتفرم X
نمودار بیت کوین تایم فریم ۱ ماهه – منبع: Moustache/پلتفرم X

به گفته این تحلیلگر، از نظر تاریخی هر زمان که میانگین متحرک ساده ۲۰ ماهه به عنوان حمایت پس گرفته شده است، تا زمان رسیدن بیت کوین به اوج جدید در نقش سطح حمایتی باقی مانده است. میانگین متحرک ساده ۲۰ ماهه قیمت بیت کوین در حال حاضر در سطح ۲۶٬۹۴۰ دلار قرار دارد.

تحلیل تکنیکال قیمت بیت کوین

گاوهای بیت کوین (خریداران) بالاخره روز پنجشنبه موفق شدند قیمت این ارز دیجیتال را به بالای میانگین‌های متحرک ۲۰ روزه و ۵۰ روزه برسانند. در همین حال، خرس‌ها (فروشندگان) در تلاشند تا قیمت را به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه در حوالی ۲۶٬۵۳۴ دلار کاهش دهند.

نمودار بیت کوین تایم فریم ۱ روزه - منبع: Tradingview
نمودار بیت کوین تایم فریم ۱ روزه – منبع: Tradingview

همزمان، میانگین‌های متحرک مذکور در آستانه تشکیل یک تقاطع طلایی (Golden Cross) هستند و شاخص قدرت نسبی (RSI) نیز در محدوده مثبت قرار دارد که نشان می‌دهد مقاومت کمی در مسیر صعودی وجود دارد. در حال حاضر مقاومت کوچکی در حوالی ۲۷٬۵۰۰ دلار وجود دارد که احتمال شکسته شدن آن بالاست.

در ادامه، قیمت بیت کوین می‌تواند تا مقاومت ۲۸٬۱۴۳ دلاری افزایش یابد. در این سطح احتمالا شاهد تقابل دوباره گاوها و خرس‌ها خواهیم بود.

در سمت دیگر اما باید مراقب سطح ۲۶٬۰۰۰ دلار بود. در صورتی که این حمایت از دست برود، کفه ترازو به سمت خرس‌ها متمایل خواهد شد؛ اتفاقی که می‌تواند قیمت بیت کوین را تا حمایت کلیدی ۲۴٬۸۰۰ دلاری کاهش دهد.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا