اخبار عمومی

برگزاری ICO و جذب ۷۵۰ میلیون دلار توسط یک گانگستر چینی!

یک ICO توسط شرکت کوچک و نا آشنای چینی راه اندازی شد و به پشتوانه یکی از گانگستر ها و خلافکاران سابق ماکائو حدود ۷۵۰ میلیون دلار در ۵ دقیقه جذب سرمایه‌ کرد.

خبرگزاری South China Morning اعلام کرد که شرکت سرمایه گذاری هونگ مون توسط ۱۴۰۰۰ گانگستر Triad رهبری می شود.  وان کوک کویی مشهور به “دندان شکسته” در سه مهمانی که در کمبوجیه، تایلند و فیلیپین برگزار شد، ۴۰ میلیون توکن این ICO  با نام HB را فروخت. این شرکت قصد دارد تا در آخرین رویداد که در روز چهارشنبه در کشور مالزی برگزار می شود، پنجاه میلیون توکن دیگر را به فروش برساند. این ۵۰۰ میلیون توکن بفروش رسیده نیمی از توکن‌های HB را تشکیل می دهد.

بر اساس اسناد بدست آمده، این شرکت در نظر دارد تا سرمایه خود را برای پشتیبانی مالی از برگزاری مسابقات آنلاین پوکر و شطرنج استفاده کند. با توجه به بیانات هفته گذشته این شرکت قصد دارد تا قدیمی ترین بازی جهان یعنی شطرنج را توسط تکنولوژی بلاک چین بازسازی کند. اما این نکته روشن نیست که در طول این مسابقات از کدام یک از ارزهای دیجتالی استفاده خواهد شد. برخی پیشنهاد داده‌اند که توزیع و استفاده از ارزهای دیجیتالی برای ایجاد راه فرار در قوانین محلی بازی قمار گزینه مناسبی هستند اما استفاده از ارزهای معتبری چون بیت کوین می تواند موفقیت های بیشتری برای این پروژه به همراه داشته باشد. زمانیکه از یکی از نمایندگان این شرکت سوال پرسیده شد که آیا این شرکت دولتی یا وابسته به دولت است، پاسخ داد:

شما می توانید وب سایت و موارد دیگر آنلاین را بررسی و دنبال کنید. من مجاز نیستم که چیز دیگری را افشا کنم.

این تنها همکاری و مشارکتی نیست که تعجب برانگیز و مشکوک است. ICO بحث برانگیز Cambridge Analatical هم نقش مهمی در رسوایی نشر و اشتراک گذاری اطلاعات کاربران فیسبوک داشته و بسیاری شرکت فیسبوک را با این ICO هم دست میدانند. این ICO توانست حدود ۳۰ میلیون دلار جذب سرمایه کند.

سوال دیگری که در رابطه با ICO ها پرسیده می شود مساله توکن هایی است که هنوز منبع و پشتوانه آنها روشن نیست و تنها در یک صرافی دیجیتالی ناشناخته‌ای بنام a.top داد و ستد می شود. جالب اینجاست که این صرافی به عنوان یکی از زیر مجموعه های شرکت کازموس به حساب می آید.

براساس گزارش CCN، رگولاتورهای ماکائو از فروش ICO و توکن ها ابراز نگرانی کردند. آنان همچنین به شهروندان هشدار کلاهبرداری و انجام فعالیت های مجرمانه را داده‌اند. اما واضح است که این هشدارها نتوانسته از علاقه کاربران برای سرمایه گذاری روی این ICO بکاهد.

منبع
ccn

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا