اخبار آلتکوین

سیستم وام دهی دای (Dai) دیگر تنها محدود به وثیقه اتریوم نخواهد بود!

در یک حرکت مثبت برای سرویس های مالی غیر متمرکز (DeFi) و جامعه میکر دائو (Maker Dao) که وظیفه مدیریت استیبل کوین Dai را به عهده دارد، کاربران به زودی قادر به وثیقه‌گذاری ۶ توکن ERC-20، به غیر از اتر (ETH) خواهند بود. بر اساس یک پست منتشر شده در بلاگ تیم میکر دائو، هفته گذشته با یک رأی‌گیری، تصمیم به اضافه شدن ۶ توکن در اولویت قرار گرفت.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

قابلیت نقد شدن توکن‌ها در Maker

شبکه MakerDao به زودی به کاربران اجازه خواهد داد که در قبال وثیقه گذاری یکی از ۶ توکن زیر، Dai قرض کنند. این ۶ توکن عبارتند از: (Golem(GNT)، Augur (REP)، Basic Attention Token (BAT)، 0X (ZRX)، OmiseGo (OMG و (DigixDao (DGD.

پشتیبانی از دارایی‌های جدید یک حرکت قوی در جهت اضافه کردن طیف جدیدی از کاربران و جلو بردن پذیرش عمومی دای (Dai) است. هر کدام از انواع وثیقه‌ها قبل از اضافه شدن به شبکه، توسط مالکان توکن‌های (Maker (MKR مورد بررسی و رأی گیری قرار می‌گیرد.

با افزایش تعداد دارایی‌های موجود در شبکه، امید می‌رود، تعداد تیم‌های مستقل که در حاکمیت شبکه مشارکت دارند، افزایش یابد که این منجر به اطمینان از امن بودن کاربران و به خطر نیفتادن کارایی شبکه خواهد شد. تمرکز اولیه بر روی یک گروه محدود از توکن‌های ERC20 در مقایسه با میسر کردن ناگهانی طیف وسیعی از دارایی‌ها که می‌تواند ریسک‌های امنیتی هم داشته باشد، به بنیاد MakerDao امکان می دهد که بتواند با روندی ثابت به تلاش‌های حاکمیتی خودش شتاب دهد.

در تاریخ نهم ژولای ۲۰۱۹، بنیاد Maker دستور کار پیشنهاد وثیقه‌های جدید را منتشر خواهد نمود و اعضای جامعه باید در خواست پذیرش پیشنهاد را ثبت کنند. لیستی از اهداف حیاتی که باید در آینده به دست آیند عبارتند از: بهبود تجربه کاربری (UX)، بهبود اجماع در جامعه، سیستم‌های حسابرسی و مستند سازی تمام عملگرها برای انواع سیستم عامل‌ها.

پیشرو در سیستم‌های مالی غیرمتمرکز

Maker بدون شک یکی از پیشروان اکوسیستم سیستم‌های غیرمتمرکز مالی (DeFi) در اتریوم است. توکن Dai در مقایسه با سایر برنام‌های غیر متمرکز (Dapp) ساخته شده بر روی اتریوم، توجه زیادی به خود جلب کرده است و حتی بر روی Coinbase هم لیست شده است. با توجه به ساختار سلسله مراتبی غیر معمول بنیاد میکر، این شبکه می‌تواند به سادگی یک تحول ساختاری را در این صنعت رقم بزند.

با اضافه شدن این ۶ توکن جدید و توکن‌های بیشتری که احتمالا در آینده اضافه خواهند شد، شبکه Maker در حال تبدیل شدن به یک پلتفرم در حال ساخت ایده‌آل برای وام‌دهی است. تنها ریسک محتمل، وثیقه گذاری و ناملایماتی است که ممکن است در طی بازار نزولی، وقتی که نقد کردن وثیقه ها بسیار محتمل است، رخ دهد.

منبع
btcmanager

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا