اخبار بلاکچیناخبار بیت کوین

آسیب دیدن شبکه برق باعث خاموشی ۳۰٬۰۰۰ دستگاه ماینر ماراتون شده است

فرد تیل (Fred Thiel) مدیرعامل شرکت ماراتون (Marathon) اعلام کرد طوفانی که در ۱۱ ژوئن (۲۱ خرداد) در ایالت مونتانا رخ داد، به تاسیسات استخراج این شرکت آسیب وارد کرده است و این شرکت در تلاش برای تعمیر آن‌هاست. برای جلوگیری از تکرار این اتفاقات این شرکت در حال برنامه‌ریزی برای انتخاب مکانی جدید برای استقرار تاسیسات خود است.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از کوین تلگراف، شرکت استخراج رمزارز ماراتون فاش کرد از زمان طوفان مونتانا در ۱۱ ژوئن (۲۱ خرداد)، ۷۵٪ از ظرفیت ماینینگ آن غیرفعال شده است.

ماراتون در ۲۸ ژوئن (۷ تیر) بیانیه‌ای در وب‌سایت خود منتشر کرد و توضیح داد طوفانی که در ۱۱ ژوئن در شهر هاردین ایالت مونتانا رخ داد و به تاسیساتی که برق مورد نیاز برای استخراج بیت کوین را تامین می‌کردند آسیب وارد کرده است. به گفته این شرکت، آزمایش‌های اولیه نشان داده است بیشتر دستگاه‌های ماینر شرکت در اثر طوفان آسیب جدی ندیده‌اند.

این شرکت اعلام کرد ۳۰٬۰۰۰ دستگاه که ۷۵٪ از تجهیزات شرکت را تشکیل می‌دهند از زمان طوفان خاموش هستند و فعالیتی ندارند. داده‌های مرورگر بلاکچین بیت کوین در مورد ماینینگ پول مارا (MARA Mining Pool) نشان می‌دهد ماینرها حدود ۱۸ روز است که از کار افتاده‌اند.

با وجود این تعداد ماینرهای آفلاین، انتظار می‌رود تولید بیت‌کوین توسط شرکت ماراتون به میزان قابل‌توجهی کاهش یابد. این موضوع تا زمانی که تعمیرات تاسیسات تولید برق در مونتانا تکمیل شود یا تا زمانی که تاسیسات جدید جایگزین تاسیسات آسیب‌دیده شود، ادامه خواهد داشت.

ماراتون خاطرنشان کرد تا زمانی که تاسیسات برق BeoWulf Energy تعمیر نشوند، فرآیند استخراج بیت کوین این شرکت با مشکل روبرو خواهد بود.

به‌روزرسانی ماراتون در مورد عملیات استخراج در مونتانا:

  • طوفان شدیدی در ۱۱ ژوئن در هاردین اتفاق افتاد.
  • برج‌های خنک‌کننده نیروگاه نیاز به تعمیر دارند.
  • بیشتر ماینرها آسیب ندیده‌اند.
  • ماینرهای خارج از هاردین (۰.۶ اگزاهش بر ثانیه) از طریق استخر شخص ثالث در حال پردازش تراکنش‌ها هستند.
منبع: توییتر

فرد تیل اظهار داشت اگر تعمیرات به موقع انجام شوند، ماینرها می‌توانند در هفته اول جولای (اواسط تیر) دوباره استخراج را با ظرفیت کمتر آغاز کنند. این شرکت همزمان با تعمیر تاسیسات آسیب‌دیده، قدرت هش باقیمانده خود را در اختیار استخرهای استخراج خارجی قرار داده است.

ماراتون ماینرهای فعال باقیمانده خود را که تقریبا ۰.۶ EH/s قدرت پردازش دارند از استخر ماینینگ ماراپول (MaraPool) به یک استخر استخراج شخص ثالث هدایت کرده است.

بر اساس اطلاعات کوین‌گکو، شرکت ماراتون تا ماه می (اردیبهشت) با ۳۶٬۸۳۰ دستگاه ماینر فعال قدرت پردازش حدود ۳.۹ اگزاهش بر ثانیه ارائه می‌کرد و ۹٬۹۴۱ بیت کوین به ارزش حدود ۲۰۱.۴ میلیون دلار را در اختیار داشت.

ماراتون همچنین اظهار داشت ۱۹٬۰۰۰ ماینر با نرخ هش ۱.۹ اگزاهش بر ثانیه در تاسیسات مستقر در تگزاس نصب شده‌اند و پس از تامین انرژی لازم برای استخراج، روشن خواهند شد.

این شرکت گفت با توجه به مشکلات پیش آمده ناشی از طوفان در هاردین، شاید مکان فعالیت خود را تغییر دهد و جای دیگری مانند تگزاس را برای فعالیت انتخاب کند.

بر اساس اطلاعات Coinwarz، سختی شبکه در پایین‌ترین سطح خود از آوریل (فروردین) است.

منبع
cointelegraph

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا