اخبار بلاکچیناخبار بیت کویناخبار عمومی

ماینرها با افزایش قیمت بیت کوین به ۴۷٬۰۰۰ دلار، دست به فروش زدند

ماینرهای شبکه بیت کوین در روز سه‌شنبه و همزمان با افزایش قیمت BTC ظاهرا در حال فروش دارایی خود هستند. این در حالی است که در هفته‌های اخیر هش‌ریت شبکه بیت کوین رشد چندانی نداشته است و این افزایش قیمت مستقیما منجر به افزایش درآمد ماینرها شده است.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از کوین دسک، نمودار زیر شاخص MPI یا شاخص وضعیت ماینرهای شبکه بیت کوین را با نمودار آبی در کنار قیمت بیت کوین با نمودار مشکی را نشان می‌دهد. این شاخص نسبت مقدار بیت کوین خارج شده از کیف پول ماینرها نسبت به میانگین متحرک یک ساله خود است. معمولا ارقام بالاتر از ۲ نشانه فروش ماینرها است.

در روز سه‌شنبه و همزمان با رشد قیمت بیت کوین، این شاخص افزایش ناگهانی یافت که می‌تواند بدین معنی باشد که ماینرها در این روز بیش از حد متعارف اقدام به فروش دارایی خود کرده‌اند. اما داده‌های CryptoQuant نشان می‌دهد این افزایش فروش از سمت ماینرها منجر به افزایش جریان ورودی BTC به صرافی‌ها نشده است. بنابراین می‌توان نتیجه گرفت که بیشتر این فروش از طریق صرافی‌ها انجام نگرفته است و از طریق روش‌های دیگر همچون فروش مستقیم بین طرفین انجام شده است.

نمودار شاخص وضعیت ماینرهای شبکه بیت کوین
نمودار شاخص وضعیت ماینرهای شبکه بیت کوین

افزایش‌های ناگهانی در شاخص MPI زمانی اتفاق می‌افتد که با رسیدن قیمت به سطوح بالای خود، ماینرها تصمیم به نقد کردن و محقق کردن سود خود می‌نمایند و دست به فروش دارایی خود می‌زنند.

افزایش قیمت BTC پس از آن اتفاق افتاد که هش‌ریت این شبکه در ماه فوریه (بهمن) به رکورد تاریخی جدیدی دست یافت. برآیند این ۲ اتفاق منجر به این شد که ماینرهای بیت کوین به درآمدهای خوبی دست پیدا کنند. شرکت کانادایی بیت فارمز که در زمینه استخراج بیت کوین فعالیت دارد در گزارشی اعلام کرد که درآمد۳ ماهه چهارم سال ۲۰۲۱ خود برابر ۶۰ میلیون دلار بوده است که نسبت به ۳ ماهه قبلی خود رشد ۳۳٪ و نسبت به ۳ ماهه چهارم سال ۲۰۲۰ رشد ۴۲۶٪ را تجربه کرده است.

میزان این درآمد به هر ۲ عامل قیمت بیت کوین و هش‌ریت شبکه (به تبع آن سختی استخراج شبکه) بستگی دارد. به عنوان مثال هش‌ریت بیت کوین در هفته‌های اخیر رشد چندانی نداشته است در حالی که قیمت آن به ۴۸,۰۰۰ دلار صعود کرد. در این وضعیت درآمد ماینرها افزوده خواهد شد.

منبع
coindesk

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا