مبتدی استخراج

آیا استخراج ارز دیجیتال با موبایل امکان‌پذیر است؟

با توجه به قانونی شدن استخراج ارزهای دیجیتال و آشنایی بیشتر مردم کشورمان با این موضوع، تب و تاب خاصی برای انجام فرآیند استخراج ارزهای دیجیتال به وجود آمده است. انجام فرآیند استخراج ارزهای رمزنگاری شده نیازمند قدرت پردازشی است و شما برای انجام و کسب درآمد از این طریق، باید قدرت پردازشی سخت‌افزار گوشی خود را در اختیار شبکه قرار دهید. پیشرفت فناوری تلفن همراه، انجام کارهای مختلف را مستقیما از تلفن آسان کرده است. اگرچه می‌توان از تلفن همراه برای انجام کارهای بسیاری استفاده کرد، ثابت شده که استخراج ارز دیجیتال عملکرد پیچیده‌ای در اکوسیستم فناوری است. پیچیدگی‌های مرتبط با ماینینگ ارز دیجیتال این سوال را مطرح می‌کند که آیا استخراج ارز دیجیتال با موبایل امکان‌پذیر است یا خیر؟ ممکن است به این فکر کرده باشید که چگونه از طریق تلفن همراه خود بیت کوین استخراج کنید و آیا چنین امکانی وجود دارد؟ این مقاله موضوعات مختلفی را که باید در مورد استخراج ارز دیجیتال از طریق تلفن همراه بدانید، پوشش می‌دهد. پس تا انتها با میهن بلاکچین همراه باشید.

در این سرزمین همه برنده‌اند!

در تولد تترلند 2 اتریوم هدیه بگیرید!

برو به تترآیلند
این مقاله در تاریخ ۲۴ فروردین ۱۴۰۱ به‌روزرسانی شده است

استخراج ارز دیجیتال با موبایل

استخراج ارز دیجیتال با موبایل

معروف‌ترین ارز دیجیتال بازار بیت کوین است و برنامه‌های زیادی برای انجام فرآیند استخراج آن با استفاده از گوشی و کامپیوتر منتشر شده است. با توجه به رشد قیمت بیت کوین در چند سال اخیر داشته است، خیلی از کاربران به دنبال به‌دست آوردن BTC هستند و خیلی از کاربران هم گمان می‌کنند که می‌توانند با گوشی و کامپیوتر خود، تعداد زیادی بیتکوین به‌دست آورند و از این طریق پولدار شوند. اگرچه استخراج ارز دیجیتال با تلفن هوشمند امکان‌پذیر است، اما معایب متعددی نیز دارد که آن را غیرقابل دسترس می‌کند. ماینینگ ارز دیجیتال با موبایل علاوه بر نداشتن زیرساخت نرم‌افزاری مؤثر، ممکن است نتایج چشمگیری به همراه نداشته باشد؛ این بدان معنا نیست که تلفن‌های همراه آنقدر خوب نیستند تا برای استخراج از آنها استفاده شود، اما فاقد زیرساخت سخت‌افزاری و نرم‌افزاری مناسب برای تسهیل استخراج موثر هستند. به عبارت دیگر، ابزارهای مورد استفاده توسط ماینرها بسیار قدرتمندتر هستند. این ابزارها شانس نتیجه‌گیری از استخراج رمزارزها را افزایش می‌دهد. به طور سنتی، استخراج کریپتوکارنسی‌ها بر اعتبارسنجی تراکنش‌های روی بلاک‌چین از طریق سیستم‌های محاسباتی پیچیده متمرکز است. معنای این جمله، استفاده از یک پردازنده کامپیوتری است که برای اجرای موثر عملکردهای خود به مقدار قابل توجهی انرژی نیاز دارد. توسعه‌دهندگان برای آن‌که شانس ماینرها را برای حل مسائل پیچیده ریاضی و کسب پاداش‌های چشمگیر افزایش دهند، نرم‌افزار استخراج سفارشی را برای افزایش سودآوری استخراج بیت کوین طراحی کرده‌اند.

در حال حاضر برای استخراج ارزهای دیجیتالی دستگاه‌هایی با قدرت بسیار بالا و تخصصی ساخته شده است؛ به طور مثال بیت‌کوین با سخت افزارهایی به‌نام اسیک (Asic) ماین می‌شود. این سخت افزارها طوری ساخته شده‌اند که بتوانند هر روز به طور مستمر روشن بوده و با قدرت پردازشی خود، محاسبات پیچیده‌ای که شبکه نیاز دارد را انجام دهند. آیا گوشی و کامپیوتر شما می‌تواند با این دستگاه‌ها رقابت کند؟

ممکن است بپرسید که چرا گوشی و کامپیوتر ما باید با این دستگاه‌ها رقابت کند؟ برای استخراج رمزارزهایی که قابلیت ماین شدن دارند (یا به عبارتی از الگوریتم گواه اثبات کار (PoW) استفاده می‌کنند) شما بایستی قدرت پردازشی دستگاه خود را در اختیار شبکه قرار دهید تا با استفاده از این قدرت پردازشی، محاسبات پیچیده‌ای که در شبکه وجود دارد، انجام شود. هر دستگاهی که بتواند زودتر این محاسبات پیچیده را انجام دهد، پاداش ماینینگ را به‌دست خواهد آورد.

استخراج ارزهای دیجیتال فرآیندی است که از پردازنده کامپیوتر برای حل معادلات پیچیده ریاضی استفاده می‌کند. این کار به قدرت پردازش زیادی نیاز دارد و گرمای قابل توجهی تولید می‌کند و به دستگاه‌های این‌چنینی که قدرت پردازشی کمتری دارند، آسیب وارد می‌کند؛ بنابراین ماینینگ در تلفن‌های همراه غیرعملی است. بنابراین، ماینینگ ارز دیجیتال با گوشی به احتمال زیاد با توجه به وضعیت فعلی آن، سود کافی برای تلاش و زمانی که صرف آن می‌کنید، به شما نمی‌دهد. با این حال، اپلیکیشن‌هایی برای کاربران اندرویدی وجود دارد که گوشی را به ماینر تبدیل می‌کند.

البته هیچ‌چیز شما را از پیوستن به فارم یا مزرعه ماینینگ با تلفن همراه یا استخر ماینینگ باز نمی‌دارد؛ با این حال، قدرت اشتراکی شما در شبکه، در مقایسه با سایر ماینرها بسیار کم است. بسته به میزان قدرت محاسباتی که ماینرها در استخرها به اشتراک می‌گذارند، پاداش نیز تقسیم می‌شود. از آنجایی که قدرت محاسبات موبایل بسیار پایین است، نسبت به سایر ماینرها پاداش بسیار ناچیزی دریافت می‌کنید. 

علاوه بر این، گوشی همراه شما هر چقدر هم که پیشرفته باشد، خیلی زود مستهلک خواهد شد. سخت افزارهایی که در گوشی شما تعبیه شده‌اند، نیاز به باتری یا برق دارند و با انجام عملیات سنگین استخراج، باتری موبایل شما خراب خواهد شد.

معایب استخراج رمزارز با موبایل چیست؟

معایب استخراج رمزارز با موبایل چیست

عملکرد پایین دستگاه، داغ شدن بیش از حد و آسیب دیدن باتری از جمله اثرات منفی استخراج ارز دیجیتال از طریق تلفن همراه است. علاوه بر این، شرکت‌های اپل و گوگل اپلیکیشن‌های ماینینگ را در اپ استور و گوگل پلی ممنوع کرده‌اند؛ زیرا ماینینگ آسیب جدی به تلفن‌های همراه وارد می‌کند. 

استخراج ارزهای دیجیتال فرآیندی است که به دستگاه‌های قدرتمند نیاز دارد، تا از سخت‌افزار و نرم‌افزار پرقدرت خود برای حل معادلات پیچیده ریاضی استفاده کند. نتیجه این معادلات رشته‌های رمزگذاری شده‌ای هستند، که نشان‌دهنده کوین‌ها یا توکن‌هایی هستند که ماینر می‌تواند آنها را به ارزهای فیات مانند دلار آمریکا تبدیل کند. استخراج ارز دیجیتال تلاشی پرهزینه است؛ زیرا به دستگاه‌های قدرتمندی با چیپ‌ست‌های تخصصی نیاز دارد که فرآیند را کارآمدتر می‌کنند. 

هنگام انتخاب مناسب‌ترین موبایل برای استخراج، به جای امتحان کردن بیت کوین، به سراغ آلتکوین‌ها بروید. با توجه به تعداد زیاد ماینرهای باتجربه در اکوسیستم بیتکوین، فعالیت در بخش کوچک‌تر بازار ممکن است شانس شما را برای کسب سود بیشتر، افزایش دهد. برای استخراج ارز دیجیتال، حداقل باید یک گوشی هوشمند اندرویدی داشته باشید؛‌ دلیلش آن است که گوشی اندروید مناسب‌ترین سیستم‌عامل ماینینگ را برای تسهیل استخراج رمزارزها دارد.

در حال حاضر بازار موبایل مملو از برنامه‌های استخراج مختلفی است که برای اندروید طراحی شده و می‌توانید از آنها برای استخراج استفاده کنید. البته باید خاطرنشان کرد که اکثر این برنامه‌ها در فروشگاه Google Play موجود نیستند و دلیلش هم اقدام گوگل برای ممنوع کردن اپلیکیشن‌های ماینینگ است، که اثرات مضری بر گوشی‌ها دارند. از تمام این معایب گذشته، برخی اپلیکیشن‌ها نیز وجود دارند که به کلاهبرداری از کاربران می‌پردازند. در مقاله نقد و بررسی زیر، می‌توانید کامل درباره این اپ‌ها مطالعه کنید: 

در مجموع، ماینینگ با تلفن همراه معایب زیر را دارد: 

 • درآمد ناچیز به دلیل ضعیف بودن قدرت پردازشی موبایل و عدم توانایی آپگرید کردن سخت‌افزار گوشی.
 • تنظیمات و پیکربندی دستگاه‌های موبایل برای ماینینگ مناسب نیستند؛ بنابراین استخراج فشار زیادی به تلفن همراه وارد می‌کند.
 • میزان هزینه‌ای که پرداخت می‌کنید، به‌هیچ عنوان قابل مقایسه با درآمدی که به‌دست می‌آورید نیست.
 • خطر ورود بدافزارها به گوشی وجود دارد. 
 • بسیاری از نرم‌افزارهای ماینینگ قابل اطمینان نیستند.
 • مستهلک شدن سریع باتری موبایل.
 • هنگ کردن گوشی به‌طور مداوم و نیاز به ریبوت کردن در آینده نزدیک.
 • کاهش عمر مفید سخت‌افزارهای موبایل.
 • هنگامی که به ماینینگ با موبایل می‌پردازید، برخی عملکردهای گوشی بلاک می‌شوند؛ مثلا گوشی زنگ نمی‌خورد یا SMS دریافت نمی‌کنید.

پرسش و پاسخ (FAQ)

پرسش و پاسخ میهن بلاکچین
 • آیا استخراج رمز ارز با موبایل امکان‌پذیر است؟ 

ماینینگ کریپتو با موبایل غیرممکن نیست؛ اما درآمدی که از این راه به‌دست می‌آورید، بسیار ناچیز است و هزینه زیادی نیز برای مستهلک شدن موبایل خود پرداخت می‌کنید.

 • بهترین ارز دیجیتال برای استخراج با موبایل چیست؟

اگر می‌خواهید به استخراج با موبایل بپردازید، آلت کوین‌ها گزینه‌های بهتری هستند؛ اما باز هم هزینه‌ای که پرداخت می‌کنید، نسبت به درآمدتان بسیار زیاد است و این کار به‌صرفه نیست. 

 • آیا استخراج ارز دیجیتال با بازی موبایل امکان‌پذیر است؟

خیر. بازی‌ها عملکرد متفاوت‌تری نسبت به استخراج دارند؛ بنابراین هر اپلیکیشنی که چنین ادعایی کرد، احتمالا کلاهبردار است.

 • آیا می‌توان به استخراج ارز دیجیتال با موبایل ایفون پرداخت؟

خیر. اکنون شرکت اپل اپلیکیشن‌های ماینینگ رمزارزها را در اپل استور ممنوع کرده است؛ زیرا آسیب جدی به گوشی وارد می‌کنند. 

جمع‌بندی

استخراج ارز دیجیتال با موبایل کار غیرممکنی نیست؛ اما گوشی را فرسوده می‌کند و هزینه زیادی نیز به همراه دارد. برخی اپلیکیشن‌ها در گوگل پلی و اپ استور وجود دارند، که برای این منظور ساخته شده‌اند؛ اما از آنجا که صدمات زیادی به تلفن همراه وارد می‌کنند، توسط شرکت‌های گوگل و اپل ممنوع شده‌اند. ماینینگ نیاز به قدرت پردازشی زیادی دارد و دستگاه‌ها و تجهیزات زیاد و گران‌قیمتی نیاز دارد. در این مقاله به این موضوع پرداختیم که آیا با استفاده از تلفن هوشمند می‌توان به استخراج ارزهای رمزنگاری شده پرداخت و سپس معایب این کار را توضیح دادیم. نظر شما درباره استخراج ارز دیجیتالی با موبایل چیست؟ آیا با این روش می‌توان به سودآوری رسید؟

منبع
root-nationfinance.yahoo

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
56 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا