اخبار آلتکویناخبار بلاکچین

گزارش سایفرتریس: مونرو به رمزارز محبوب باج‌افزارها تبدیل شده است

گزارش جدید شرکت سایفرتریس (CipherTrace) نقش رو به رشد رمزارزهای متمرکز بر حریم خصوصی مانند مونرو (XMR) در باج افزارها را بررسی می‌کند.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از کوین تلگراف، این گزارش که در هفته جاری با عنوان «روندهای فعلی در باج افزارها» منتشر شد، به بررسی روندهای مشاهده شده در سال ۲۰۲۱ می‌پردازد. این شرکت اعلام کرد که از سال ۲۰۲۰ تا ۲۰۲۱، حملات باج‌افزاری «اخاذی مضاعف» ۵۰۰٪ رشد داشته است. در این نوع حملات سایبری، عوامل مخرب، علاوه بر رمزگذاری داده‌های حساس قربانی آن‌ها را سرقت می‌کنند.

این گزارش یافته‌های شرکت تحلیل داده چینالیسیس (Chainalysis) را تایید می‌کند که حجم پرداخت به باج‌افزارها در این دوره را بیش از ۶۰۰ میلیون دلار برآورد کرده بود.

افزایش نقش رمزارز مونرو (XMR) در اخاذی باج‌افزارها

تحقیقات جدید نشان می‌دهد که در سال گذشته تقاضا برای دریافت باج با استفاده از مونرو (XMR) افزایش یافته است. مهاجمان در صورت انتخاب بیت کوین برای پرداخت باج معمولا ۱۰٪ تا ۲۰٪ مبلغ مورد تقاضا را افزایش داده‌اند. قیمت‌های بالاتر برای BTC احتمالا به‌خاطر ردیابی آسان تراکنش‌های بیت کوین و افزایش ریسک استفاده از آن است.

حداقل ۲۲ نوع باج افزار (از لیستی که بیش ار ۵۰ نوع باج افزار را شامل می‌شود) تنها مونرو (XMR) را برای دریافت باج می‌پذیرند و حداقل ۷ نوع از آنها هم بیت کوین و هم مونرو را می‌پذیرند.

مونرو (XMR) یک ارز دیجیتال مبتنی بر حریم خصوصی است که از ترکیبی از فناوری‌ها مانند میکسرها، امضاهای حلقه‌ای و آدرس‌های مخفی استفاده می‌کند که کیف‌پول‌های ارسال‌کننده و دریافت‌کننده تراکنش‌ها را مخفی نگه می‌دارد. به همین دلیل است که این رمزارز به رمزارز محبوب کسانی که باج می‌خواهند تبدیل شده است.

همین مورد باعث شده است که مونرو و سایر رمزارزهای متمرکز بر حفظ حریم خصوصی مانند Dash (DASH) و Zcash (ZEC) توسط برخی صرافی‌ها در کشورهایی مانند انگلستان و ژاپن از لیست رمزارزهای ارائه شده خارج شده‌اند.

طبق گزارش قبلی میهن بلاکچین تیم توسعه‌دهنده پروژه مونرو (Monero) اعلام کرده است که در روز ۱۶ جولای (۲۵ تیر) هاردفورکی روی این شبکه انجام می‌شود که قرار است علاوه بر بهبود کارمزد و قابلیت چند امضایی (multisig)، ویژگی‌های حریم خصوصی و ناشناس ماندن کاربران در شبکه مونرو را ارتقا دهد.

منبع
cointelegraph

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا