تبدیل سرمایه از ۱۰۰۰ دلار به ۴۶۰۰۰ دلار توسط ۹ قانون ترید ارز دیجیتال!

اشتباه نکنید، این تریدر موفق من نیستم. من چند باری خوش شانس بوده ام و هنوز هم مشغول پالایش و امتحان استراتژی ها هستم. از طرف دیگر، من عضوی از جوامعی هستم که در به صورت روزانه ترید می کنند تا پورتفو های خود را رشد دهند و اگرچه بعضی از نتایج را می توان به شانس نسبت داد اما عمده آن حاصل اصول، عادت های خوب و تجربه است.

نتیجه عادت های خوب

Miles یکی از بنیان گذاران Pure Investments می باشد. در می ۲۰۱۷، او با ۱۰۰۰ دلار شروع به ترید کرد که نتیجه پس انداز ۱۰ درصد از حقوق خود برای مدتی بود. امروز او ۴۶۰۰۰ دلار دارد یعنی او پورتفوی خود را در کمتر از یک سال ۴۶ برابر کرده است.

همچنین بعد از راه اندازی Pure Investment در سپتامبر ۲۰۱۷، Miles یکی از اولین عضو های جامعه اش را کسب کرد که در کانال دیسکورد دارای نام مستعار SP می باشد. SP وقتی شروع به ترید کرد، ۴۰۰۰۰ دلار را وارد نمود. در ژانویه ۲۰۱۸، او بیش از ۱ میلیون دلار سرمایه داشت. البته در حال حاضر سرمایه او به دلیل سقوط اخیر بیت کوین تقریبا ۸۰۰ هزار دلار است.

از آنجا که بازار هایی مانند ارز دیجیتال بسیار پر نوسان هستند و همه سرمایه گذاران از جمله Miles، SP، من و شما در معرض نوسان قیمت هستیم، عادت های خوب به کم کردن زیان و افزایش سود کمک خواهند کرد.

نه قاعده برای ترید ارز دیجیتال

توجه داشته باشید که هیچ کدام از این موارد توصیه سرمایه گذاری نیستند. همیشه با ریسک خودتان سرمایه گذاری و ترید کنید.

۱- تنها آنچه را که می توانید از دست بدهید سرمایه گذاری کنید. در خلال سقوط اخیر بازار در ژانویه ۲۰۱۸، سرمایه گذاران غیر جدی دچار ضرر و زیان شدند. گزارش هایی از ناامیدی و ضرر با هزینه شکستن مانیتور ها، لپ تاپ های خورد شده و ضرر های پولی سنگین در آن زمان منتشر شد. در حالی که این قوانین در ترتیب خاصی از اهمیت قرار دارند، این قانون اول را می توان مهمترین دانست و آن را قانون حکومت کننده بر قانون های دیگر می توان تلقی کرد. به محض اینکه پول شما تبدیل به ارز دیجیتال شد، آن را برای همیشه از دست رفته تلقی کنید. هیچ ضمانتی وجود ندارد که بتوانید آن را پس بگیرید. این ضرر ها از پایین رفتن های بازار ناشی نمی شوند؛ عوامل غیر معمولی مانند هک ها، عیب ها و قانون گذاری های حکومتی می تواند به معنی این باشد که شما دیگر پولتان را نخواهید دید. اگر شما پولی را سرمایه گذاری کنید که توان از دست دادنش را ندارید، لازم است یک قدم به عقب برگردید و وضعیت مالی حال حاضر خود را دوباره ارزیابی کنید زیرا آنچه که شما در حال انجام دادنش می باشید، منجر به ناامیدی می شود. از جمله این اقدامات نامناسب می توان به استفاده از کارت های اعتباری، فروش وام مسکن خود، وام گرفتن و فروش همه چیز های مورد نیاز اشاره کرد.

۲- همیشه به بیت کوین توجه داشته باشید. اکثر آلت کوین ها ارتباط نزدیکی با بیت کوین دارند، درست همان طور که ارز های آسیایی در خلال بحران مالی آسیا به دلار وابسته بودند. اگر قیمت بیت کوین خیلی بالا رود، قیمت آلت کوین ها پایین می آید و ممکن است افرادی سعی کنند که به موج سواری در سود بیت کوین بپردازند و در نتیجه آلت کوین های خود را بفروشند. برعکس، اگر قیمت بیت کوین شدیدا افت کند، قیمت آلت کوین ها هم می تواند پایین بیاید و بسیاری آلت کوین ها را می فروشند و تبدیل به ارز فیات می کنند. بهترین زمان برای رشد آلت کوین ها زمانی است که بیت کوین رشد یا تنزل طبیعی دارد و یا اینکه قیمت آن ساکن باقی می ماند.

۳- هرگز همه تخم مرغ ها را در یک سبد نگذارید و متنوع سازی را فراموش نکنید. هر چند که پتانسیل سودآوری با سرمایه گذاری بیشتر در یک کوین افزایش می یابد اما پتانسیل ضرر بیشتر هم مطرح است. روشی دیگر برای تصور آن، نگاه کردن به بازار ارز دیجیتال به صورت کلی است. اگر بر این باورید که این تنها شروع کار است، پس به احتمال زیاد حجم بازار ارز های دیجیتال افزایش خواهد یافت. احتمال اینکه این افزایش حجم تماما توسط یک کوین صورت بگیرد در برابر اینکه توسط تعداد زیادی کوین صورت بگیرد، چقدر است؟ بهترین روش برای تسخیر ایمن رشد کلی ارز دیجیتال متنوع سازی و چیدن این سود از کوین های متعدد است. به این حقیقت جالب توجه کنید که بین ژانویه ۲۰۱۶ تا ژانویه ۲۰۱۸، Corgicoin تقریبا ۶۰۰۰۰ برابر شده است و ورج نیز ۱۳۰۰۰ برابر رشد کرده بود. در این دوره ذکر شده، بیت کوین تنها ۳۴ درصد رشد کرد. در حالی که همگی سود های تاثیر گذاری را از بیت کوین تجربه کرده ایم اما سرمایه گذاری در کوین های دیگر احتمال سود بیشتر را برای ما به ارمغان می آورد.

۴- طمع کار نباشید. هیچ کس با سود کردن ضرر نمی کند. همزمان که کوینی شروع به رشد می کند، طمع درون ما نیز شروع به رشد می کند. اگر قیمت کوینی ۳۰درصد افزایش پیدا کند، چرا به فکر کسب سود نباشیم؟ حتی اگر اهداف سود این کوین برای ۴۰ درصد یا ۵۰ درصد تنظیم شده باشند، شما حداقل باید مقداری از این سود را در صورتی که کوین به هدف نرسد، کسب کنید. اگر زیاد منتظر شوید و سعی کنید در یک نقطه بالاتر بیرون بیایید، ریسک از دست دادن سودی که اندوخته اید و یا حتی تبدیل آن سود به ضرر وجود دارد. اگر می خواهید به کسب سود های بالقوه ادامه دهید، عادت بگیرید که سود خود را بگیرید و برای ورود مجدد دیده بانی کنید.

۵- کورکورانه سرمایه گذاری و ترید نکنید. افرادی در این جهان هستند که خوب پول کسب می کنند و می توانند یک عینک را به یک فرد نابینا بفروشند. این افراد در بازار ارز دیجیتال هم فعال هستند و از هر فرصتی برای بهره برداری از سرمایه گذاران کمتر آموزش دیده استفاده می کنند. آنها به شما می گویند که چه چیزی بخرید و یا ادعا می کنند که کوین های خاصی رشد زیادی خواهند کرد که این افراد این کار ها را تنها برای افزایش قیمت این کوین ها انجام می دهند و سپس خارج می شوند. به دلیل ماهیت شدیدا پر ریسک بازار ارز دیجیتال امروز، یک سرمایه گذار خوب همیشه تحقیق خودش را انجام می دهد و مسئولیت کامل بازده سرمایه گذاری خود را بر عهده می گیرد. اطلاعاتی که از جانب بهترین سرمایه گذاران می آید، در بهترین حالت می توان گفت که اطلاعات بسیار خوبی هستند اما هرگز یک تعهد نیستند و ممکن است بر طبق آنها عمل کردن نیز موجب ضرر شود.

ترید بیت کوین

۶- گرفتار ترس از دست دادن موقعیت نشوید. در این نقطه است که معمولا بسیاری از افراد پول از دست می دهند. مقداری دستکاری بازار، مقداری تبلیغات اغراق آمیز رسانه ها، اعلامیه های CME و CBOE و مقداری ترس از دست دادن بازار قیمت بیت کوین را از ۱۰۰۰۰ دلار به ۲۰۰۰۰ دلار برد. بعد از آن بیت کوین تا ۹۰۰۰ دلار پایین آمد و در حال حاضر حدود ۱۱۰۰۰ دلار است. آسان است که به عقب نگاه کنیم و بگوییم اگر تنها یک ماه منتظر می بودم، می توانستم در ۹۰۰۰ هزار خرید کنم و مجبور نبودم منتظر شوم که بیت کوین دوباره ۲۰۰۰۰ دلار را بزند تا سر به سر شوم. اما واقعیت این است که ترکیب طمع، سرمایه گذاری کورکورانه و ترس از دست دادن موقعیت احتمالا بزرگترین مشارکت کنندگان در خرید در قله می باشند. حتی در جهان آشفته ارز دیجیتال، اگر کوینی به سرعت قیمتش بالا برود، سرانجام اصلاح خواهد داشت و این که کی این اصلاح صورت بگیرد تنها بستگی به زمان دارد. به دنبال پامپ های شدید اغلب نزول رخ می دهد. در حالی که سعی می کنید خود را به قطار سود کوین هایی که سریع حرکت می کنند برسانید، بسیاری از ما اگر خوب فکر کنیم، می توانیم برای توقف بعدی منتظر بمانیم و در لحظه مناسبی وارد شویم.

۷- کوین خود را طبقه بندی کنید و دید دراز مدت داشته باشید. در فرآیند تحقیق خود، سرانجام متوجه می شوید که چند طبقه مختلف از کوین ها موجود هستند. در مورد بعضی از آنها، به این باور می رسید که تیم خوب، دیدگاه خوب، تبلیغات عالی و سابقه اجرای موفقیت آمیز دارند. این نوع کوین ها را برای میان مدت و یا دراز مدت نگه دارید و سپس از سود لذت ببرید. وقتی که قیمت پایین می رود، نترسید و به کوین ها دست نزنید زیرا همه آنها باید برای مدتی مشخص در پورتفوی شما باقی بمانند. BNB مثالی از کوین هایی است که Miles برای دراز مدت توصیه می کند. در این اواخر حدود ۲۰ درصد قیمت آن افت کرد که مقداری فروش در قیمت پایین برای آن دیده شد. یک هفته بعد بود که شروع به صعود کرد و تقریبا ۳ برابر شد.

۸- همیشه از اشتباهات خود بیاموزید. هرگز ضرر کامل را نپذیرید. همیشه موقعیت را ارزیابی کرده و سعی کنید متوجه شوید که چرا چنین اتفاقی افتاده است. از آن تجربه به عنوان یک دارایی برای حرکت و ترید بعدی خود استفاده کنید. حرکت بعدی شما بهتر خواهد بود زیرا حالا شما چیز های بیشتری می دانید. ما همگی به عنوان آماتور شروع می کنیم و همگی ما از طریق یک تجربه ترید پول از دست داده ایم. Miles در اولین ماه ترید سرمایه اش از ۱۰۰۰ دلار به ۳۰۰ دلار رسید. او می گوید که در بسیاری از مواقع به دلیل ترس اقدام به فروش در ضرر می کرد. هیچ کسی کامل نیست و هیچ کس در همه ترید ها موفق نمی شود. اجازه ندهید ضرر ها شما را ناامید کنند زیرا در واقع اگر سعی کنید که از آنها یاد بگیرید، آنها شما را تبدیل به تریدر بهتری خواهند کرد.

۹- اگر فعالانه ترید می کنید حتما حد ضرر بگذارید.

برای هر کوینی که نمی خواهید برای میان مدت و یا دراز مدت نگهداری کنید حتما حد ضرر بگذارید. این به چندین دلیل اهمیت دارد، واضح ترین آنها سبک کردن میزان ضرر هایتان می باشد. اما مهمتر این است که شما خودتان را مجبور به تصمیم گیری و پذیرش ضرر در یک نقطه می کنید و به دلیل اینکه حالا شما یک نقطه ارجاع دارید، قادر به سنجش کارایی خود و باقی گذاشتن و یا تغییر آن برای ترید های آینده هستید. گاهی اوقات در خلال پایین آمدن بازار، آلت کوین ها نیز پایین می آیند و حد ضرر تبدیل به مکانیسم سودآوری می شود زیرا پول شما تبدیل به ارز فیات می شود و با افت بیشتر بازار می توانید دوباره وارد شوید.

۱۰- این نکته که به عنوان پاداش خواندن این مقاله مطرح می شود این است که همیشه نماد شرکت کوین ها را بررسی کنید. این نماد ها جهانی نیستند و در مواردی نادر از یک صرافی به صرافی دیگر تغییر می کنند. این گونه موارد می توانند به ضرر شما تمام شوند، به عنوان مثال بیت کوین کش در بعضی صرافی ها با نماد BCH ترید می شود و در بعضی دیگر با نماد BCC ترید می شود. BCC نماد Bitconnect هم می باشد که اخیرا به عنوان طرح پانزی اخته و اخراج شد. اگر شما BCC را با این تصور که بیت کوین کش است، خریداری می کردید، پول زیادی را از دست می دادید.

تنها نمانید

اگرچه این قوانین به هیچ وجه تنهای درس های مورد نیاز شما نیستند اما قطعا نقطه شروع خوبی هستند. گاهی اوقات گفتن چیز ها آسان تر از انجام دادن آنهاست. مثلا در جلوی چشمتان ارزش پورتفوی شما کاهش پیدا کنید و دارای این اراده آهنین باشید و نفروشید، کار چندان آسانی نیست. یکی از راه حل ها برای این مورد که برای من موثر بوده، پیوستن به جوامعی از سرمایه گذاران همفکر بوده است. تریدر های باهوش و آموزش دیده ارز دیجیتال و همچنین اعضای این جامعه ها از تلاش های شما حمایت خواهند کرد و اوقات سخت به همراه شما به نگهداری کوین های مورد نظر می پردازند.

مهمتر اینکه بازار ارز دیجیتال در مقایسه با دیگر بازار ها با سرعت نور حرکت می کند. کوین های جدید هر روزه وارد بازار می شوند (در ۲۰۱۶ تعداد ۵۵۰ کوین مختلف وجود داشت اما امروزه حدود ۱۵۰۰ کوین وجود دارد) و هر کدام هر روزه اخبار خود را دارد. من در توانایی شما برای استفاده از اخبار و تحلیل آن شک ندارم اما این حجم اطلاعات همیشه در گروه بهتر مورد استفاده قرار می گیرد. در این جامعه ها، افرادی را می بینید که در مورد کوین هایی که شما سرمایه گذاری کرده اید و یا کوین هایی که هرگز در موردشان نشنیده اید، لینک و مقاله می دهند. در این جامعه ها دانش شما بسیار سریعتر از وقتی که تنها هستید، رشد می کند.

جامعه Pure Investment مانند بسیاری از جوامع دیگر دارای عضویت رایگان و پولی می باشد. عضویت پولی مانند عضویت رایگان است که در آن هر کس می تواند به جامعه دسترسی داشته باشد، اما عضویت پولی دارای راهنمایی های فعالانه تری از جانب تحلیلگران می باشد و می توانید از طریق بخش های آموزشی بیشتر بیاموزید.


54321
امتیاز 4.3 از 10 رای

منبع hackernoon
ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال نظر

  اشتراک  
جدید ترین قدیمی ترین محبوب ترین
اطلاع از
AliMOHAMMAD FAlAHATPISHE

Aliwe !

hossein

گروه های ایرانی وجود داره که عضویت در آنها بتونیم به دانش مون در ارزهای دیجیال اضافه کنیم

عضویت در کانال تلگرام میهن بلاکچین