اخبار آلتکوین

تقویم آزادسازی توکن پروژه‌ها؛ چه مقدار آپتیمیزم و سویی در این هفته آزاد می‌شود؟

در روزهای آینده، چندین پروژه ارز دیجیتال برجسته توکن‌های خود را آزادسازی می‌کنند. این اتفاق با افزایش عرضه در گردش ارزهای دیجیتال، می‌تواند روی قیمت آن‌ها هم تاثیر می‌گذارد.

به گزارش بی‌این‌کریپتو و کوین تلگراف، شبکه لایه ۲ آپتیمیزم (Optimism) یکی از ده پروژه ارز دیجیتالی است که در هفته آینده توکن‌های خود را آزاد می‌کند. در ۳۱ مه (۱۰ خرداد) حدود ۹٪ از عرضه توکن‌ OP آزاد می‌شود. این رقم معادل بیش از ۳۸۶ میلیون توکن به ارزش حدودا ۵۸۷ میلیون دلار است. طبق داده‌های وب‌سایت «Token Unlocks»، این اولین آزادسازی بزرگ آپتیمیزم برای مشارکت‌کنندگان اصلی پروژه و سرمایه‌گذاران آن است.

آپتیمیزم قصد دارد تا آگوست ۲۰۲۶ (مرداد ۱۴۰۵) ۴.۷ میلیارد توکن را به صورت خطی منتشر کند. گفتنی است که در حال حاضر ۶۷٪ از کل عرضه این ارز دیجیتال قفل شده است.

آزاد‌سازی توکن‌ عرضه ارزهای دیجیتال در گردش را افزایش می‌دهد و در نتیجه ممکن است فشار نزولی بیشتری بر قیمت آن‌ها وارد شود. قیمت آپتیمیزم در حال حاضر در محدوده ۱.۶ دلار قرار دارد و در ۲۴ ساعت گذشته نزدیک به ۰.۳٪ رشد کرده است. با این حال، این ارز دیجیتال همچنان فاصله زیادی با اوج قیمتی ۳.۲۲ دلاری خود در ماه فوریه (بهمن ۱۴۰۱) دارد.

در ۳۰ مه (۹ خرداد)، توکن‌های سوییت کوین (SWEAT) و گلکسی (GAL) هم آزاد می‌شود. سوییت کوین حدود ۳.۲ میلیون توکن در روز و گلکسی ۵۸۶،۶۶۶ توکن را آزاد می‌کند.

در ۱ ژوئن (۱۱خرداد) هم توکن‌های‌ STEPN ،Hedera و Acala آزاد می‌شود و در ۲ ژوئن (۱۲ خرداد) نیز 1inch و Nym توکن‌های قفل شده خود را به بازار عرضه می‌کنند.

جزییات آزادسازی توکن‌ها در این هفته
جزییات آزادسازی توکن‌ها در این هفته. منبع: Token Unlocks

در ۳ ژوئن (۱۳ خرداد)، ۶۱ میلیون توکن SUI به ارزش حدود ۶۳.۷ میلیون دلار آزاد خواهد شد. گفتنی است که بخش عمده‌ای از توکن‌های SUI به افراد داخلی، سرمایه‌گذاران و بنیاد آن تخصیص داده شده است.

قیمت‌ SUI در ۲۴ ساعت اخیر ۵.۲٪ افزایش یافته و در زمان نوشتن این خبر به ۱.۰۷ دلار رسیده است. با این حال، این توکن از زمان عرضه خود روندی نزولی داشته است و هم‌اکنون ۵۲٪ پایین‌تر از اوج قیمتی ۲.۱۶ دلاری خود در اوایل این ماه قرار دارد.

تریدر جو (JOE) نیز به صورت روزانه توکن‌های خود را عرضه می‌کند و تنها ۲٪ از عرضه آن در حالت قفل‌شده باقی می‌ماند.

تیم تولید محتوا

تیم تولید محتوای میهن بلاکچین متشکل از جمعی از نویسندگان، محققان، تحلیلگران و مترجمان حوزه بلاکچین و رمزارزهاست. این تیم همواره در تلاش است تا مطالب به‌روز و کاربردی حوزه بلاکچین و ارزهای دیجیتال را در اختیار کاربران خود قرار دهد.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا