اخبار خارجی

صرافی پنکیک سواپ، سرویس معاملات دائمی خود را راه‌اندازی کرد

پنکیک سواپ طی بیانیه‌ای، ویژگی‌ جدید خود را معرفی کرد. از امروز، کاربران پنکیک سواپ می‌توانند با استفاده از معاملات دائمی، از اهرم‌های معاملاتی استفاده کنند.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از بلاگ پنکیک سواپ، قراردادهای آتی دائمی که به آن، معاملات دائمی یا تبادلات دائمی نیز گفته می‌شود، اوراق مشتقه‌ای برای معاملات دارایی‌ها بدون تاریخ انقضا هستند. ابتدا صرافی بیتمکس بود که معاملات دائمی رمزارزها را امکان‌پذیر ساخت و این ویژگی اکنون به یکی از عوامل مهم در بازار کریپتو تبدیل شده است.

معاملات دائمی به کاربران امکان می‌دهد تا به معاملات مارجین (معاملات با استفاده از سرمایه‌های امانی یا وام‌گرفته‌شده) بپردازند و دیگر برای انجام معاملات بزرگ به سرمایه نیاز نداشته باشند. بدین ترتیب، کاربران می‌توانند بخشی از سرمایه را به صورت مارجین واریز کنند و از سرمایه خود بهره ببرند.

آنچه در پنل جدید مشاهده می‌کنیم نشان می‌دهد که امکان استفاده از حالت کراس و ایزوله با اهرم‌هایی تا ۱۵۰ برابر در این سرویس جدید وجود دارد.

نمودار معاملات دائمی در پنکیک سواپ
نمودار معاملات دائمی در صرافی پنکیک سواپ

کاربران هم‌چنین می‌توانند به معاملات قراردادهای دائمی خرید (long) و فروش (short) بپردازند که یکی از ویژگی‌های بسیار مهم در شرایط پرنوسان کنونی بازار محسوب می‌شود. به طور خلاصه، کاربران با استفاده از سرمایه‌های امانی می‌توانند به معاملات آتی رمزارز اقدام کنند. هم‌چنین، این ویژگی به پنکیک سواپ امکان می‌دهد تا رمزارزهای بیشتری را به کاربران خود ارائه دهد.

همکاری پنکیک سواپ با آپولواکس

این ویژگی با همکاری آپولواکس فایننس (ApolloX Finance) توسعه یافته است. به دنبال همکاری این دو شرکت، معامله‌گران در صرافی پنکیک سوا‌پ می‌توانند از نقدینگی زیاد و اسپرد کم در قراردادهای آتی مختلفی بهره‌مند گردند. این زیرساخت معاملاتی با هماهنگی برون زنجیره‌ای دفتر سفارشات و تسویه درون زنجیره‌ای طراحی شده است و ویژگی‌های معاملاتی مهمی نظیر انواع مختلف سفارشات نظیر استاپ لیمیت و غیره را امکان‌پذیر می‌سازد. این امر در شرایطی محقق می‌شود که حریم خصوصی و امنیت صرافی غیرمتمرکز پنکیک سواپ نیز حفظ می‌شود و هم‌چنان به احراز هویت کاربران و حضور واسطه برای تعامل با قراردادهای هوشمند نیازی نیست.

هملنطور که پیش از این در گزارش میهن بلاکچین مطالعه کردید، صرافی Panckeswap دسترسی کاربران ۱۰ کشور از جمله ایران را به سایت خود محدود کرده است. نگرانی‌های ایجاد شده در خصوص این موضوع باعث شد بسیاری از کاربران از خود بپرسند اما با قطع شدن دسترسی به این صرافی، استفاده از پنکیک سواپ برای کاربران ایرانی همچنان امکان‌پذیر است؟ برای کسب اطلاعات بیشتر، گزارش «آیا کاربران ایرانی همچنان می‌توانند از پنکیک سواپ استفاده کنند؟» را مطالعه کنید.

کارمزد معاملات و استفاده از توکن CAKE برای تخفیف‌های بیشتر

کارمزد معاملات به این صورت است که ۰.۰۲٪ از ارزش معامله مذکور برای سفارش‌گذار (Maker) و ۰.۰۷٪ برای سفارش‌بردار (Taker) کسر می‌شود. صرافی پنکیک سواپ همواره به دنبال افزایش کاربرد توکن CAKE بوده است. در نتیجه، برای این ویژگی جدید نیز توکن CAKE گزینه پیش‌فرض پرداخت کارمزد معاملات خواهد بود. گزینه‌های دیگر نیز توکن APX و USDT است. تمام کاربرانی که با استفاده از توکن CAKE، کارمزد معاملات را پرداخت کنند از ۵٪ تخفیف در کارمزدها بهره‌مند می‌شوند. بدین ترتیب، کارمزد معاملات برای میکرها ۰.۰۱۹٪ و برای تیکرها ۰.۰۶۶۵٪ خواهد بود.

افزایش قیمت توکن CAKE، توکن‌سوزی بیشتری در راه است

انتظار می‌رود این ویژگی جدید، کاربران جدید و معامله‌گران بسیار زیادی را به سمت پنکیک سوا‌پ بکشاند و حجم معاملات این صرافی غیرمتمرکز را افزایش دهد. هدف پنکیک سواپ از ارائه تخفیف در خصوص کارمزد معاملات، افزایش ارزش توکن CAKE است. پنکیک سواپ ۲۰٪ از کل درآمد حاصل از کارمزد معاملات را به توکن CAKE تبدیل کرده و سوزانده است. باقی درآمد حاصل از کارمزد معاملات به صورت ذخیره در خزانه حفظ شده است تا برای رشد و توسعه این ویژگی و هم‌چنین بیمه سرمایه کاربران در مقابل رویدادهای غیرمنتظره بازار استفاده شود. با رشد و گسترش این ویژگی، انتظار می‌رود توکن‌سوزی پنکیک سوا‌پ طبق نظارت و بازخورد جامعه افزایش یابد.

برنامه‌های آتی پنکیک سواپ

به‌روزرسانی‌ها و اطلاعات بیشتری در خصوص این ویژگی جدید از جانب پنکیک سوا‌پ ارائه خواهد شد. به زودی یک رویداد معرفی خواهد شد تا کاربران جدید تشویق شوند که به پنکیک سواپ ملحق شوند و به انجام معاملات بپردازند. پنکیک سواپ از طریق توییتر، گروه تلگرامی، دیسکورد و جامعه رو‌به‌رشد خود در پلتفرم ردیت، از نظرات و بازخوردهای کاربران استقبال می‌کند.

منبع
medium

نوشته های مشابه

2 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا