اخبار خارجی

پالیگان سیستم مقیاس‌پذیری بلاکچین Avail را عرضه کرد

راهکار مقیاس‌پذیری Polygon با عرضه سیستم جدید Avail به توسعه‌دهندگان امکان می‌دهد تا بلاکچین‌هایی با تمرکز بر برنامه‌های خاص را بر بستر شبکه پالیگان عرضه کنند.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از کوین دسک، پالیگان سیستم مقیاس‌پذیری اویل را عرضه کرده است. اویل به توسعه‌دهندگان امکان می‌دهد تا برنامه‌های بلاکچینی خود را بر بستر زنجیره اصلی پالیگان و سایر بلاکچین‌ها عرضه کنند.

آنوراگ آرجون (Anurag Arjun) توسعه‌دهنده ارشد اویل گفته است که این محصول جدید به توسعه‌دهندگان امکان می‌دهد تا به صورت برون زنجیره‌ای به اطلاعات بلاک چین دسترسی پیدا کنند. این موضوع بدان معنا است که توسعه‌دهندگان برای برنامه‌های خود بر بستر پالیگان دیگر به بررسی مستمر اطلاعات در شبکه نیازی ندارند.

توسعه‌دهندگان می‌توانند برنامه‌های توسعه‌یافته خود بر بستر اویل را به‌روزرسانی کنند، فورک ایجاد کنند و نحوه اجرای بلاکچین‌های خود را مدیریت کنند.

آرجون گفته است:

این موضوع برای توسعه‌دهندگان بازی‌ها و دیفای که به اصلاح باگ‌ها، آزمایش اجرای برنامه خود و کاهش وابستگی به زنجیره‌های خارجی نیاز دارند بسیار مهم و ضروری است.

وی در ادامه گفت این محصول در صدد رسیدگی به مشکلات «در دسترس بودن اطلاعات» است که برنامه‌های مقیاس‌پذیری با آن مواجه هستند. این یک مشکل پیچیده بر سر راه توسعه‌دهندگان بلاکچین است. نودها چگونه می‌توانند از زمان دقیق ایجاد بلاک مطمئن شوند در حالی که تمام اطلاعات در آن بلاک به شبکه منتشر می‌شود؟ در صورتی که ایجادکننده بلاک، تمام اطلاعات آن بلاک را منتشر نکند، هیچ روشی برای شناسایی تراکنش‌های مخرب که در بلاک مخفی شده‌اند وجود ندارد.

اویل از روش ریاضیاتی پیشرفته برای ارزیابی اطلاعات بلاکچین که توسط اپراتورهای نودها ارائه شده است استفاده می‌کند و از این طریق، اعتبار اطلاعات را بدون نیاز به وابستگی به تایید آنها توسط اپراتورها تعیین می‌کند.

آرجون گفته است:

در دسترس بودن را فقط با دانلود یک نمونه تصادفی بسیار کوچک از کل اطلاعات می‌توان شناسایی و تعیین کرد و بدین ترتیب، مشکل در دسترس بودن اطلاعات برطرف می‌شود.

در حال حاضر، بلاکچین‌هایی نظیر اتریوم نمی‌توانند مقیاس‌پذیری بیشتری داشته باشند زیرا در هر لحظه وظایف بسیار زیادی مانند اجرا، توافقو در دستری بودن داده‌ها در حال انجام است. محصولات مقیاس‌پذیری نظیر اویل در هر لحظه فقط بر روی یک بخش از درخواست‌های برنامه تمرکز می‌کنند تا سرعت انجام تراکنش‌ها افزایش یابد. 

اویل را می‌توان در تمام بلاکچین‌های سازگار با ماشین مجازی اتریوم اجرا کرد. ماشین مجازی اتریوم به پلتفرم نرم‌افزاری گفته می‌شود که توسعه‌دهندگان می‌توانند از آن استفاده کنند تا برنامه‌های غیرمتمرکز بر بستر اتریوم ایجاد کنند.

منبع
coindesk

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا