اخبار خارجی

هاردفورک لندن در شبکه پالیگان اجرا می‌شود

شبکه پالیگان سه‌شنبه ۲۸ دی، هارد فورک لندن را در شبکه اصلی پیاده‌سازی می‌کند. در پی این به‌روز رسانی، مکانیسم توکن سوزی متیک به شبکه Polygon اضافه می‌شود.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از یوتودیی، هارد فورک لندن یا پروپوزال EIP-1559 با تأیید بلاک شماره ۲۳٬۸۵۰٬۰۰۰ در شبکه اصلی پالیگان فعال‌ خواهد شد. زمان تخمینی این فعالسازی، سه‌شنبه ۱۸ ژانویه ۲۰۲۲ (۲۸ دی ۱۴۰۰)، ساعت ۱۱ صبح به وقت ایران است. شمارش معکوس تا این فعال‌سازی را می‌توان در پالیگان اسکن مشاهده کرد.

شبکه Polygon با اعلام این خبر در توییتر، نوشت:

پس از اجرای موفقیت‌آمیز به‌روز رسانی EIP-1559 در شبکه آزمایشی بمبئی (Mumbai) در سال گذشته، اکنون زمان اجرای هارد فورک لندن در شبکه اصلی، که بسیاری انتظارش را می‌کشیدند، فرا رسیده است!

به‌روز رسانی EIP-1559 ساختار محاسبه کارمزدها را از حالت مزایده‌ای قبلی تغییر می‌دهد و به جای آن یک کارمزد مبنا را تعیین می‌کند که در نهایت سوزانده می‌شود.

هارد فورک لندن پالیگان
اعلام زمان به‌روز رسانی EIP-1559 در شبکه اصلی پالیگان

بر اساس گزارش پیشین میهن بلاکچین، در دسامبر ۲۰۲۱ (آذر ۱۴۰۰)، پالیگان EIP1559 را در شبکه آزمایشی بمبئی، به‌صورت آزمایشی پیاده‌سازی کرد تا به پیروی از اتریوم، سوزاندن توکن بومی خود، MATIC، و بهینه‌سازی مکانیزم کارمزدها را به شبکه‌اش اضافه کند.

اتریوم دومین رمز ارز بزرگ بازار، در ۵ آگوست ۲۰۲۱ (۱۴ مرداد ۱۴۰۰)، شاهد به‌روز رسانی بزرگی به نام «هارد فورک لندن» بود. این هاردفورک، EIP-1559 را اجرا کرد که به دنبال اصلاح ساختار کارمزد تراکنش‌ها است و تغییراتی را در نحوه بازپرداخت گس ایجاد می‌کند.

عرضه رمز ارز متیک (MATIC) مقدار ثابت ۱۰ میلیارد است. از آنجا که توکن‌سوزی متیک به‌صورت سالانه ۰.۲۷٪ از کل عرضه آن را از دور خارج می‌کند، کاهش تعداد توکن‌های موجود، باعث می‌شود که MATIC خاصیت ضد تورمی داشته باشد.

پالیگان ۱۵۰ میلیون توکن BEP2 را می‌سوزاند

با اعلام شبکه پالیگان، تمام توکن‌های متیک موجود روی شبکه بایننس (‌BEP2)، پس از اینکه همه کاربران دارایی خود را با توکن‌های ERC-20 تعویض کردند، سوزانده می‌شود و پس از آن عرضه MATIC روی بایننس چین به دلیل کاربرد کم آن متوقف می‌شود. شبکه پالیگان در توییت دیگری اعلام کرد:

به عنوان یک کاربر، اگر توکن MATIC را روی شبکه اتریوم، پالیگان، صرافی بایننس و یا بایننس اسمارت چین (BSC) دارید، لازم نیست اقدامی انجام دهید.

اما اگر رمزارز ماتیک را روی بایننس چین (BEP2) دارید، آن را به صرافی بایننس منتقل کنید و MATIC را روی اتریوم، پالیگان یا BSC برداشت کنید.

پس از پایان یافتن سواپ این رمز ارز توسط کاربران، تمام توکن‌های متیک BEP2 سوزانده می‌شوند.

پالیگان ماتیک
اعلام شبکه پالیگان درباره متیک BEP2

بنابر اظهار Polygon این اقدام با مشورت صرافی بایننس و به دلیل کاربرد کم آن صورت می‌گیرد. ۱۵۰ میلیون توکن BEP2 که متیک برای نقدینگی بایننس‌چین در سال ۲۰۱۹ ارائه کرد، در ۱۲ ژانویه (۲۲ دی) از کیف پول بنیاد با ماتیک ERC20 مبادله و پس از آن سوزانده می‌شود. قیمت رمزارز MATIC، توکن بومی بلاکچین Polygon، در زمان نگارش خبر ۲.۳۷ دلار است.

منبع
u.today

نوشته های مشابه

5 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا