اخبار آلتکویناخبار اتریوماخبار بلاکچیناخبار بیت کوین

تحلیل قیمت ۱۰ رمز ارز برتر بازار؛ ۲۸ اسفند ۱۴۰۰

علی‌رغم آنکه بیت کوین در صدد حفظ سطوح قیمت بالاتر است، اما بعضی از آلتکوین‌ها و رمزارز عملکرد بهتری نسبت به کل بازار داشته‌اند.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از کوین تلگراف، بیت کوین در سال ۲۰۲۲ به دلیل افزایش نرخ تورم و تنش‌های ژیوپولتیکی، با شرایط چالش برانگیزی مواجه است. اگرچه از ابتدای سال تاکنون، عملکرد طلا بهتر از بیت کوین بوده است، اما مایک مک‌گلون (Mike McGlone) استراتژیست ارشد کالاها در بلومبرگ معتقد است که بیت کوین می‌تواند بازگشت قوی داشته باشد. مک‌گلون معتقد است شرایط کنونی، نقطه عطف دیگری در مسیر رشد و بلوغ بیت کوین محسوب می‌شود.

نشانه مثبت و بلندمدت دیگر این است که ماینرهای بیت کوین از سال ۲۰۲۱ تاکنون در حال افزایش موجودی بیت کوین خود هستند. ویت گیبز (Whit Gibbs) مدیرعامل و موسس شرکت Compass Mining گفته است که شرکت‌های استخراج بیت کوین در حال اتخاذ رویکردهای خوش‌بینانه‌تری نسبت به بیت کوین هستند.

دو وون (Do Kwon) موسس شرکت ترافورم لبز (TerraForm Labs) گفته است که استیبل کوین UST دارای پشتوانه ۱۰ میلیارد دلاری به صورت ذخایر بیت کوین خواهد بود. وی پیش‌بینی می‌کند که این اقدام، دوران پولی جدیدی از استاندارد بیت کوین به وجود آورد.

در ادامه به تحلیل ۱۰ رمزارز برتر بازار می‌پردازیم.

بیت کوین

بیت کوین در تاریخ ۱۶ مارس (۲۵ اسفند) به بالاتر از سطح میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه بر روی قیمت ۴۰,۳۱۱ دلار رسیده است، اما گاوها در صدد حفظ این شرایط هستند. این موضوع نشان می‌دهد که تقاضا در سطوح قیمت بالاتر با کاهش شدیدی مواجه می‌شود.

نمودار روزانه قیمت بیت کوین
نمودار روزانه قیمت بیت کوین

خرس‌ها نیز در صدد استفاده از این فرصت هستند تا قیمت را به کمتر از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه بر روی قیمت ۳۹,۹۷۳ دلار برسانند. در این صورت، قیمت بیت کوین ممکن است مجددا به سطح حمایتی مهم ۳۷,۰۰۰ دلار ریزش پیدا کند.

در مقابل، اگر قیمت بیت کوین افزایش یابد و از میانگین‌های متحرک عبور کند، بیانگر آن است که احساس معامله‌گران مثبت شده است و در حال خرید در کف قیمت هستند. در این صورت گاوها در صدد افزایش قیمت به بالاتر از ۴۲,۶۰۰ دلار و ادامه دادن روند صعودی به ۴۵,۴۰۰ دلار برخواهند آمد.

طبق گزارش دیسنتریدر، بیت کوین به روند تقریبا بدون نوسان خود ادامه می‌دهد و علی‌رغم افزایش قیمت‌ طی ۳ هفته گذشته، هم‌چنان نمی‌تواند از مرز ۴۳,۰۰۰ دلار عبور کند.

قیمت بیت کوین هم‌چنان کمتر از میانگین‌های متحرک، سطح مقاومتی هفتگی و ۳ روزه قرار دارد.

نمودار هفتگی بیت کوین
نمودار هفتگی بیت کوین

نوسان قیمت بیت کوین پشت‌سر بازارهای سنتی قرار گرفته است. بدین ترتیب، با شروع جنگ روسیه و اوکراین، همبستگی و ارتباط بسیار زیادی بین بیت کوین و بازارهای سنتی را شاهد بوده‌ایم.

مقایسه بازارهای Bitcoin vs S&P500 vs NASDAQ
مقایسه بازارهای Bitcoin vs S&P500 vs NASDAQ

با توجه به شرایط نامشخص و ترس موجود، بیت کوین اغلب اوقات در این شرایط عملکرد ضعیف‌تری نسبت به بازارهای سنتی نشان داده است. هرچند در کانال قیمت ۳۷,۰۰۰ دلار شاهد افزایش تقاضا طی ۳ هفته گذشته بوده‌ایم. این موضوع منجر به متوقف شدن روند نزولی شده است.

نوسان قیمت به سمت روز جمعه، نشانه‌های هشدار اولیه مبنی بر این موضوع است که قیمت بیت کوین ممکن است کاهش یابد و به محدوده نوسان آخر هفته بازگردد.

نمودار ۴ ساعته قیمت بیت کوین
نمودار ۴ ساعته قیمت بیت کوین

نوسان قیمت، نشانه‌های مثبتی برای بیت کوین نشان می‌دهد. هرچند، افزایش نرخ بهره توسط فدرال رزرو به کاهش نقدینگی برای بیت کوین منجر خواهد شد.

اتریوم

قیمت اتر در تاریخ ۱۶ مارس از میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه بر روی قیمت ۲۷۸۰ دلار عبور کرده است. این موضوع گویای بازگشت قوی گاوها است. خریداران کف قیمت را بر روی میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه حفظ کردند و در صدد ادامه دادن روند بازیابی قیمت هستند.

نمودار روزانه قیمت اتریوم
نمودار روزانه قیمت اتریوم

شاخص RSI نیز به محدوده مثبت وارد شده و میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه نیز افزایش یافته است. اگر قیمت اتر بالاتر از میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه باقی بماند، می‌توانیم شاهد افزایش قیمت به خط مقاومتی مثلث متقارن باشیم. انتظار می‌رود که خرس‌ها از این سطح قیمت به شدت دفاع کنند.

در مقابل، اگر قیمت اتر از سطح کنونی کاهش یابد و به کمتر از میانگین‌های متحرک برسد، چشم‌انداز مثبت فوق از بین خواهد رفت. در این صورت، قیمت اتر ممکن است به خط حمایتی مثلث متقارن کاهش یابد.

بایننس کوین

قیمت BNB با سطح مقاومتی بر روی میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه بر روی قیمت ۳۸۹ دلار مواجه است. میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه به سطح مهمی در خصوص روند صعودی این رمزارز تبدیل شده است.

نمودار روزانه قیمت بایننس کوین
نمودار روزانه قیمت بایننس کوین

میانگین‌های متحرک بدون نوسان و قرارگیری RSI در محدوده میانی گویای توازنی بین عرضه و تقاضا است. اگر خریداران به مدت ۳ روز متوالی بتوانند قیمت BNB را بالاتر از میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه حفظ کنند، احتمال تغییر روند وجود دارد. در این صورت قیمت BNB ممکن است روند صعودی به سمت ۴۴۵ دلار را آغاز کند.

از طرف دیگر، اگر قیمت به کمتر از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه بر روی قیمت ۳۸۲ دلار برسد، خرس‌ها در صدد کاهش قیمت به سمت سطح حمایتی ۳۵۰ دلار برمی‌آیند.

ریپل

قیمت ریپل (XRP) در تاریخ ۱۵ مارس (۲۴ اسفند) به بالاتر از میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه بر روی قیمت ۰.۷۴ دلار رسید، اما گاوها نتوانستند مانع از روند نزولی شوند. این موضوع بیانگر آن است که خرس‌ها در حال فروش دارایی خود در روند صعودی هستند.

نمودار روزانه قیمت ریپل
نمودار روزانه قیمت ریپل

در حال حاضر خرس‌ها در صدد کاهش قیمت به کمتر از میانگین‌های متحرک هستند. اگر قیمت XRP از سطح حمایتی ۰.۶۸ دلار عبور کند، ممکن است شاهد کاهش قیمت به ۰.۶۲ دلار نیز باشیم.

در مقابل، اگر قیمت از سطح میانگین‌های متحرک بالاتر برود به معنای آن است که گاوها در حال خرید در کف قیمت هستند. این موضوع، احتمال عبور از خط روند نزولی را افزایش می‌دهد. در این صورت، قیمت XRP می‌تواند تا ۰.۹۱ دلار نیز افزایش یابد.

لونا

قیمت توکن لونا به کمتر از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه بر روی قیمت ۸۴ دلار رسیده است. این موضوع نشان می‌دهد که عدم حفظ قیمت در سطح بالاتر از ۹۶ دلار ممکن است توجه معامله‌گران کوتاه‌مدت که به دنبال کسب سود هستند را به خود جلب کند.

نمودار روزانه قیمت لونا
نمودار روزانه قیمت لونا

میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه بدون نوسان بوده و شاخص RSI نیز به محدوده میانی کاهش یافته است. این شرایط نشان می‌دهد که ممکن است روند صعودی قیمت به پایان خود برسد. اگر قیمت لونا در سطح کمتر از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه باقی بماند، خرس‌ها در صدد کاهش قیمت این رمزارز به سطح حمایتی مهم ۷۰ دلار برمی‌آیند.

در مقابل، اگر قیمت از سطح کنونی افزایش یابد، گاوها مجددا تلاش می‌کنند تا قیمت را در سطح بالاتر از ۹۶ دلار حفظ کنند. در این صورت، ممکن است شاهد روند صعودی قیمت لونا به رکورد ۱۰۵ دلار باشیم.

سولانا

قیمت سولانا در تاریخ ۱۶ مارس به بالاتر از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه بر روی قیمت ۸۶ دلار افزایش یافته است، اما گاوها نتوانستند قیمت را به بالاتر از خط روند نزولی برسانند. این موضوع بیانگر آن است که خرس‌ها در سطوح قیمت بالاتر، فعال هستند.

نمودار روزانه قیمت سولانا
نمودار روزانه قیمت سولانا

اگر فروشندگان بتوانند قیمت را به کمتر از محدوده سطح حمایتی مهم ۸۱ الی ۷۵ دلار برسانند، در این صورت، الگوی مثلث نزولی کامل می‌شود و قیمت سولانا ممکن است به ۶۶ دلار کاهش یابد.

هرچند، ثابت بودن میانگین‌های متحرک و واگرایی مثبت در RSI نشان می‌دهد که ممکن است شاهد ضعیف شدن روند نزولی باشیم. اگر قیمت سولانا از محدوده سطح حمایتی افزایش یابد، گاوها مجددا تلاش می‌کنند تا از موانع خط روند نزولی عبور کنند و قیمت این رمزارز را به ۱۰۶ دلار برسانند.

کاردانو

قیمت کاردانو با سطح مقاومتی منسجمی در میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه بر روی قیمت ۰.۸۴ دلار مواجه است.

نمودار روزانه قیمت کاردانو
نمودار روزانه قیمت کاردانو

ثابت ماندن میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه و واگرایی مثبت در RSI بدان معنا است که ممکن است شاهد از بین رفتن فشار فروش باشیم.

اگر قیمت ADA سطح قیمت کنونی را از دست ندهد بدان معنا است که معامله‌گران منتظر افزایش قیمت هستند. اگر قیمت کاردانو از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه فراتر رود، مانع بعدی در روند صعودی این رمزارز می‌تواند قیمت ۱ دلار باشد.

در مقابل، اگر قیمت کاردانو به کمتر از ۰.۷۴ دلار برسد، چشم‌انداز مثبت فوق از دسترس خارج می‌شود. در این صورت، ممکن است روند نزولی قیمت کاردانو به ۰.۶۸ دلار ادامه یابد.

آوالانچ

قیمت آوالانچ (AVAX) در تاریخ ۱۷ مارس (۲۶ اسفند) به بالاتر از میانگین‌های متحرک رسید و به خط روند نزولی کانال نزولی افزایش یافت. انتظار می‌رود که خرس‌ها از این سطح مقاومتی به شدت دفاع کنند.

نمودار روزانه قیمت آوالانچ
نمودار روزانه قیمت آوالانچ

ثابت ماندن میانگین‌های متحرک و قرارگیری شاخص RSI کمی بالاتر از نقطه میانی، برتری جزیی برای خریداران است. با افزایش فشار گاوها و عبور قیمت آوالانچ بالاتر از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه اولین نشانه‌های تغییر قیمت آوالانچ شکل گرفته است. در این صورت، گاوها در صدد افزایش قیمت به سطح مقاومتی روانی ۱۰۰ دلار برمی‌آیند.

در مقابل، اگر قیمت به کمتر از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه کاهش یابد و در این سطح حفظ شود، چشم‌انداز مثبت فوق نیز دیگر از دسترس خارج می‌شود. در این صورت، قیمت آوالانچ ممکن است به خط روند نزولی کاهش یابد.

پولکادات

قیمت پولکادات (DOT) در تاریخ ۱۶ مارس به بالاتر از میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه بر روی قیمت ۱۸ دلار رسیده است، اما گاوها نتوانستند قیمت این رمزارز را بالاتر از سطح مقاومتی ۱۹ دلار حفظ کنند. این موضوع نشان می‌دهد خرس‌ها تمایلی ندارند که به این آسانی تسلیم شوند.

نمودار روزانه قیمت‌ پولکادات
نمودار روزانه قیمت پولکادات

نکته مثبت این است که گاوها در صدد دفاع از میانگین‌های متحرک هستند. اگر قیمت پولکادات به بالاتر از میانگین‌های متحرک برسد، عبور از سطح مقاومتی نیز ممکن است. در این صورت، ممکن است شاهد روند صعودی به ۲۳ دلار باشیم.

در مقابل، اگر قیمت به کمتر از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه کاهش یابد، قیمت پولکادات ممکن است به سطح حمایتی ۱۶ دلار برسد. پس از آن ممکن است قیمت این رمزارز به مدت چند روز دیگر در محدوده ۱۶ الی ۱۹ دلار باقی بماند. 

دوج کوین

قیمت دوج کوین در تاریخ ۱۷ مارس بار دیگر از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه بر روی قیمت ۰.۱۲ دلار کاهش یافت. این موضوع نشان می‌دهد که خرس‌ها هم‌چنان فروش نزدیک به سطوح مقاومتی را ادامه می‌دهند.

نمودار روزانه قیمت‌ دوج کوین
نمودار روزانه قیمت دوج کوین

اکنون فروشندگان در صدد کاهش قیمت به سطح حمایتی مهم ۰.۱۰ دلار هستند. اگر قیمت دوج کوین به این سطح قیمت برسد، شاهد این خواهیم بود که قیمت این رمزارز به مدت چند روز دیگر در محدوده ۰.۱۲ الی ۰.۱۰ دلار باقی بماند.

اولین نشانه مثبت، عبور قیمت از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه است. این موضوع می‌تواند قیمت دوج کوین را به میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه بر روی قیمت ۰.۱۳ دلار برسانند و در این صورت، قیمت مذکور می‌تواند به عنوان سطح مقاومتی عمل کند.

عبور از این سطح مقاومتی می‌تواند توجه خریداران را جلب کند و فرصت‌های جدیدی برای شروع روند صعودی به ۰.۱۷ دلار ایجاد کند. در مقابل، کاهش قیمت به کمتر از ۰.۱۰ دلار به معنای ادامه یافتن روند نزولی خواهد بود.

منبع
cointelegraph

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا