اخبار بیت کوین

پیش‌بینی پلتفرم QCP Capital: قیمت بیت کوین تا انتهای مارس (اسفند) به رکورد تاریخی جدیدی می‌رسد

پلتفرم QCP Capital اعلام کرده که با توجه به رشد تقاضای صندوق‌های قابل‌معامله در بورس (ETF) اسپات BTC و قراردادهای اختیار خرید بازار مشتقات، قیمت بیت کوین ممکن است تا پایان مارس (اسفند) به رکورد جدیدی برسد.

به نقل از کوین گیپ، ETFهای اسپات بیت کوین میلیاردها دلار سرمایه را به خود جذب کرده‌اند و دارایی‌های تحت مدیریت آن‌ها هر روز به رکورد جدیدی می‌رسد. صندوق IBIT شرکت بلک راک تنها در یک روز ۵۰۰ میلیون دلار سرمایه را به خود جذب کرده است. پلتفرم QCP Capital هم در گزارش جدید خود با تاکید بر عملکرد قابل‌توجه ETFهای اسپات بیت کوین، اعلام کرد که قیمت BTC تا پایان مارس حداقل به ۷۰٬۰۰۰ دلار می‌رسد.

ETFهای اسپات و رشد بیت کوین

بیت کوین به لطف جریان ورود سرمایه ETFهای اسپات برای اولین بار در ۲ سال گذشته از مرز ۵۲٬۰۰۰ دلار عبور کرده است. این صندوق‌ها به طور متوسط در هر روز ۵۰۰ تا ۶۵۰ میلیون دلار سرمایه را به خود جذب می‌کنند و با آن می‌توانند بین ۱۰٬۰۰۰ تا ۱۳٬۰۰۰ بیت کوین را خریداری کنند. QCP Capital هم باور دارد که جریان ورود سرمایه این ETF‌ها همچنان ادامه می‌یابد.

علاوه بر این شرکت‌هایی مثل فیدیلیتی (Fidelity) تصمیم گرفته‌اند بین ۱٪ تا ۳٪ از ETFهای محافظه‌کارانه «All in One» خود را به رمزارزها اختصاص دهند. این نوع ETFها روی سبدی از دارایی‌های مختلف سرمایه‌گذاری می‌کنند و مشاوران مالی شرکت‌ها پورتفوی آن‌ها را مشخص می‌کنند. این امر نشان می‌دهد که پذیرش دارایی‌های دیجیتال روز به روز افزایش می‌یابد. از طرف دیگر، ETFهای اسپات بیت کوین بخش قابل‌توجهی از بازار طلا را هم به خود جذب کرده‌اند.

همان طور که پیش از این گزارش دادیم، معامله‌گران بازار آپشن هم به رشد قیمت بیت کوین خوشبین هستند. آن‌ها تنها در هفته قبل، حدود ۱۰ میلیون دلار پریمیوم را برای معامله قراردادهای اختیار خریدی هزینه کردند که با قیمت ۶۰٬۰۰۰ دلار تا ۸۰٬۰۰۰ دلار و با تاریخ انقضای آوریل (فروردین ۱۴۰۳) و دسامبر (آذر ۱۴۰۳) تعیین شده بودند.

با توجه به این موارد، تحلیلگران QCP Capital پیش‌بینی کردند که بیت کوین تا پایان ماه مارس (اسفند) از سقف تاریخی خود (۶۹٬۰۰۰ دلار) عبور می‌کند. این امر به وضوح نشان‌دهنده افزایش اعتماد سرمایه‌گذاران و احساسات صعودی بازار کریپتو است.

حمایت بازار سهام از رشد BTC

بازار سهام آمریکا بعد از انتشار داده‌های CPI ماه ژانویه (دی) با فشار فروش زیادی مواجه شد، اما در روزهای بعد تا حد زیادی توانست ضرر خود را جبران کند. به طور کلی رشد غیرمنتظره این شاخص احتمال کاهش نرخ بهره آمریکا را کاهش داد و به رشد فشار فروش بازار کمک کرد.

با این حال شاخص «S&P 500» در روز قبل ۱٪ رشد کرد و دوباره به بالای ۵٬۰۰۰ رسید. شاخص «NYSE Fang+» هم ۲٪ افزایش یافت و به تقویت احساسات صعودی معامله‌گران کمک کرد. در نتیجه بازار کریپتو هم به حرکت صعودی خود ادامه داد و قیمت بیت کوین به بالای مرز ۵۲٬۰۰۰ دلار رسید. اکثر آلت کوین‌ها بین ۵ تا ۱۰۵٪ رشد کردند.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا