اخبار آلتکویناخبار بلاکچیناخبار بیت کویناخبار خارجی

مبادلات اتمی بیت کوین روی بستر کیوتام (Qtum) پیاده خواهد شد!

پلتفرم مبتنی بر بلاکچین کیوتام (Qtum)، امروز اعلام کرد که مبادلات اتمی بیت کوین (atomic swaps) به زیرساخت شبکه اصلی کیوتام اضافه خواهد شد.

مبادلات اتمی در حقیقت معاملاتی هستند که می توان طی آن یک ارز دیجیتال را به طور مستقیم به یک ارز دیجیتال دیگر ، بدون استفاده از واسطه هایی مانند صرافی ها، انجام داد.

امکان مبادله مستقیم ارز دیجیتال کیوتام و بیت کوین روی شبکه این ارز از طریق یک قرارداد هوشمند با نام (HTLCs) امکانن پذیر شده است که از کدهای متن باز Decred گرفته شده است. به گفته تیم توسعه دهنده کیوتام، این روش امن ترین راه برای پیاده سازی مبادلات اتمی است.

تیم کیوتام اضافه کرده است که قصد دارد طرحی با نام 0 Value UTXOs را ارائه دهد که به دارندگان توکن کیوتام این اجازه را می دهد تا بدون پرداخت فی (کارمزد) بتوانند به این قرارداد هوشمند متصل شوند.

کیوتام، همانطور که در مقالات ما به طور مفصل توضیح داده شده است، یک شبکه مبتنی بر بلاکچین است که از قراردادهای هوشمند و برنامه های غیرمتمرکز (Dapp) پشتیبانی میکند. در زمان نگارش این خبر، توکن کیوتام در رتبه ۲۷ و با افزایش قیمت ۳ درصدی مواجه شده است و در محدود قیمتی ۲.۴ دلار معامله می شود.

یکی از تفاوت های عمده شبکه کیوتام با اتریوم، که بزرگترین و گسترده ترین کاربرد را در زمینه قرارداد هوشمند دارد، این است که چون حجم قراردادهای هوشمند رو این شبکه کمتر و سبک تر از اتریوم است این قراردادها می توانند تعاملات بهتری با هم داشته باشند.

تیم تحقیق و توسعه کیوتام در دسامبر سال ۲۰۱۸ مبلغ ۴۰۰ هزار دلار از دانشگاه کلمبیا بابت ایجاد یک زبان برنامه نویسی برای نوشتن قراردادهای هوشمند، جایزه دریافت کرد. این زبان برنامه نویسی که با نام DeepSEA شناخته شده است، می تواند نوشتن قرارداد هوشمند رو راحت تر، سازگار تر و مستقل تر کند.

نظر شما راجع کیوتام چیست؟ آینده این پروژه و توکن آن را چگونه می بینید؟

منبع
cointelegraph

ساناز وفی

از بچگی گیمر بودم و دنیای بازی برام جذاب بود. بزرگتر که شدم با همون نگرش دنیای فانتزی، مهندس هوافضا شدم و همیشه دنبال کشف دنیاهای جدید بودم. بر خلاف خیلی از اهالی کریپتو، سال ۲۰۱۶ با اتریوم وارد دنیای بلاکچین شدم و یکی از اصلی‌ترین مباحث مورد علاقه من اکوسیستم اتریوم، اتریوم و لایه‌دوم‌ها ست.

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا