اخبار خارجی

کیف پول موبایلی RailWay با رویکرد حفظ حریم خصوصی کاربران دیفای عرضه می‌شود

پروتکل دیفای ریل‌گان (Railgun) کیف پول موبایلی ریل‌وِی (Railway) را عرضه کرده است تا کاربران بتوانند با حفظ حریم خصوصی به انجام فعالیت‌های حوزه دیفای در بلاکچین اتریوم بپردازند. ریل‌وی اولین کیف پول موبایلی با استفاده از تکنولوژی دانش صفر (zk) است که مستقیما درون زنجیره‌ فعالیت می‌کند.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از کوین دسک، کیف پول ریل‌وی از سابقه تراکنش کاربران محافظت کرده و اطمینان حاصل می‌کند که تراکنش‌ها با ابزارهایی نظیر اتراسکن غیرقابل ردیابی هستند. این موضوع به کاربران امکان می‌دهد تا با حفظ حریم خصوصی با صرافی‌های غیرمتمرکز، برنامه‌های غیرمتمرکز و مقررات نقدینگی به تعامل بپردازند. این کیف پول موبایلی که اولین کیف‌ پو‌ل دانش صفر است؛ از سیستم عامل‌های اندروید و iOS پشتیبانی می‌کند.

آلن اسکات (Alan Scott) هم‌بنیانگذار ریل‌گان گفته است با گسترش حوزه دیفای، ایجاد برنامه‌های حفظ حریم خصوصی کارآمد برای توسعه‌دهندگان بسیار مهم است.

اسکات در این خصوص گفته است:

اگر آینده امور مالی در دستان دیفای است، باید زیرساخت حفظ حریم خصوصی وجود داشته باشد تا از مصرف‌کنندگان محافظت به عمل آید.

کیف پول ریل‌وی از کد متن باز (Open Source) ریل‌گان برای توسعه کیف پول استفاده می‌کند. در آستانه عرضه این کیف پول، شرکت‌های امنیت سایبری Trail of Bits و Hacken و ABDK Consulting به حسابرسی (پیدا کردن باگ و نفوذپذیری) کد آن پرداخته‌اند. تیم امنیتی Zokyo به این کیف پول امتیاز کامل داده است.

در ماه‌های اخیر، قانونگذاران به بعضی از پروتکل‌های حریم خصوصی فشار وارد کرده و مدعی شده‌اند که این پروتکل‌ها برای پنهان‌سازی سرمایه‌های غیرقانونی مورد استفاده قرار گرفته‌اند. برای مثال، در ماه آگوست (مرداد)، دفتر کنترل دارایی‌های خارجی که تحت نظارت وزارت خزانه‌داری قرار دارد، به تحریم تورنادوکش و ده‌ها کیف پول مرتبط با آن پرداخت. این موضوع بحث‌هایی در جامعه کریپتو درباره انتظارات منطقی از حریم خصوصی ایجاد کرد.

اما اگرچه بعضی از قانونگذاران نگران این هستند که سرویس‌های حفظ حریم خصوصی در اختیار فعالیت‌های غیرقانونی قرار می‌گیرند، اما اسکات اذعان داشته است انتظارات بسیار زیاد کاربران از حریم خصوصی در حوزه دیفای همانند حفظ حریم خصوصی در سایر موارد زندگی امری طبیعی است.

اسکات در این خصوص گفته است:

هر موقع به رستوران می‌روم حساسیت غذایی خود را به آنها می‌گویم اما تمام سوابق پزشکی را برای آنها بازگو نمی‌کنم. به نظرم این شرایط برای امور مالی نیز کاملا صدق می‌کند.

در سال ۲۰۲۱، DAO ریل‌گان معامله‌ای به ارزش ۱۰ میلیون دلار با گروه ارز دیجیتال (DCG)، شرکت مادر کوین دسک به امضا رساند تا پروتکل حریم خصوصی برای حوزه دیفای توسعه دهد.

منبع
coindesk

نوشته های مشابه

2 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا