اخبار بیت کویناخبار عمومی

آیا ساتوشی ناکاموتو سکوت خود را شکسته است؟

ساتوشی ناکاموتو خالق بیت کوین و پدر ارزهای دیجیتال پس از یک غیبت چهار ساله، سکوت خود را با نوشتن کلمه نور (nour) شکست. این بروزرسانی بر روی صفحه P۲P Foundation نمایان شد، این صفحه همان صفحه ای است که ناکاموتو وایت پیپر مشهور بیت کوین خود را منتشر کرد و باعث پیدایش مفهوم سیستم های دفتر کل توزیع شده شد.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

قبل از این موضوع، تنها فعالیت وی در تاریخ ۷ مارس ۲۰۱۴ بود که تایید کرد او دوریان پرنتیس ساتوشی ناکاموتو نمی‌باشد، همان مرد آمریکایی ژاپنی اهل کالیفرنیا که چند خیابان بالاتر از هال فینی زندگی می‌کند و توسط لئا مک گریث گودمن خبرنگار نشریه نیوزویک شناخته شده بود و همه فکر می کردند او ساتوشی واقعی است.

از آنجایی که یک هکر مدعی شد که چندین ماه پس از این بحث، به آدرس ایمیل ساتوشی ناکاموتو دسترسی داشته است، نمی توان به طور قطع گفت که پست سال ۲۰۱۴ توسط خود ساتوشی گذاشته شده یا توسط هکر. تلاش های کریپتووست (Cryptovest) برای دستیابی به ایمیل آدرس او با شکست مواجه شد چون این ایمیل دیگر بر روی سرورهای GMX موجود نبود.

در کل شواهدی موجود نیست مبنی بر اینکه افرادی که به ایمیل ناکاموتو دسترسی داشته اند از پروفایل P۲P Foundation وی استفاده کرده اند یا نه.

علاوه بر این بروزرسانی، ناکاموتو در پروفایل خود واگنر تاماناها، یکی از حامیان فعال شبکه اجتماعی مبتنی بر بلاک چین استیمیت (Steemit) را به فهرست دوستان خود افزود.

satoshi nakamotoنور (nour) به چه معناست؟

در زبان عربی و فارسی نور به معنی روشنایی است. این کلمه در زبان اردو نیز وجود دارد و انواع لغات لاتین مانند nor، noor و nur را نیز شامل می شود.

در مورد اینکه ساتوشی ناکاموتو چه منظوری داشته است هر کسی حدس و گمان خود را بیان می کند اما زمان این آپدیت جالب ترین قسمت ماجراست. احیای ناکاموتو زمانی صورت گرفت که بازار دو هفته در روند نزولی قرار داشت و بیت کوین نیز پس از روند صعودی سال گذشته، به کمترین قیمت خود رسید.

اگرچه بازگشت ناکاموتو می‌تواند توسط شخصی رخ داده باشد که به ایمیل او دسترسی پیدا کرده است، با این حال این فرضیه نمی‌تواند پاسخگوی این سوال باشد که چرا این ماجرا در طی ۴ سال گذشته رخ نداده بود و درست در زمان کنونی اتفاق افتاده است. چرا این فرد چند سال و تا هنگامی که به نظر می‌رسد بیت کوین از استحکام کافی برخوردار نیست صبر کرده است؟

تنها کاری که مردم می‌توانند انجام دهند این است که صبر کنند تا خود ساتوشی ناکاموتو پاسخ این اقدام را مشخص کند. حتی پس از آن نیز، برای ناکاموتو سخت خواهد بود تا ثابت کند انتشار این پست ها واقعا کار اوست.

نظر شما در مورد این اقدام چیست؟ آیا ساتوشی ناکاموتو سکوت خود را شکسته است؟

منبع
cryptovest

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
1 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا