اخبار خارجی

کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا ممکن است پرونده‌ای برای UST تشکیل دهد

مشاور سابق کمیسیون SEC گفته است قانونگذاری استیبل کوین‌ها هم‌چنان در حال توسعه است و در دستور کار قرار دارد؛ با این حال مسأله دیگری در رابطه با استیبل کوین UST وجود دارد.

به گزارش میهن بلاک چین و به نقل از The Block، وکلای سابق کمیسیون بورس و اوراق بهادار گفته‌اند این کمیسیون در حال بازرسی اتفاقی است که در خصوص استیبل کوین UST در هفته گذشته رخ داده است.

فیلیپ موستاکیس (Philip Moustakis) وکیل سابق کمیسیون SEC در مصاحبه با د بلاک کریپتو گفت:

کمیسیون SEC پیش از این نیز به این میدان وارد شده و در حال بازرسی از پروتکل میرور (Mirror Protocol) است.

سخنگوی کمیسیون SEC گفته است که این کمیسیون در خصوص وجود یا عدم وجود بازرسی احتمالی اظهارنظری نمی‌کند و هم‌چنین از صحبت درباره استیبل کوین UST نیز اجتناب کرده است.

وضعیت استیبل کوین‌ها در چارچوب قانونگذاری آمریکا با صحبت و بحث های بسیار زیادی همراه بوده است. دو کوان (Do Kwon) موسس ترا در تاریخ ۲۱ آوریل (۱ اردیبهشت) در توییتر نوشته است:

استیبل کوین‌ها اوراق بهادار نیستند و هیچگونه انتظار کسب سود از آنها وجود ندارد.

توییت دو کوان در خصوص استیبل کوین‌ها - استیبل کوین UST
منبع: توییتر

اما طبق گفته موستاکیس، این موضوع در حال پیچیده‌تر شدن است. وی در این خصوص گفت:

حتی اگر این سوال وجود داشته باشد که آیا استیبل کوین UST یک اوراق بهادار است یا خیر و حتی اگر طراحی آن به صورتی باشد که از قوانین اوراق بهادار فدرال دوری کند، باز هم تراکنش‌های آن می‌تواند این استیبل کوین را تحت بازبینی کمیسیون SEC در بیاورد.

به علاوه، استیبل کوینی که ثبات قیمت خود را از دست می‌دهد نمی‌تواند مدعی شود که بر اساس انتظار کسب سود برای سرمایه‌گذاران عمل نمی‌کند. به عبارت دیگر، تغییر شرایط و موارد پیرامون یک دارایی می‌تواند نحوه رویکرد کمیسیون SEC نسبت به دارایی و در نظر گرفتن آن به عنوان اوراق بهادار را تغییر دهد.

این موضوع، توجهات را به وعده آنکور پروتکل (Anchor Protocol) مبنی بر ارائه سود ۲۰٪ از استیبل کوین UST سهام‌گذاری‌شده و هم‌چنین اقدامات بنیاد لونا مبنی بر تزریق سرمایه جدید به منظور حفظ پشتوانه این استیبل کوین جلب کرده است.

اگرچه اعضای جامعه کریپتو اذعان داشته‌اند که دو کوان با واکنش کمیسیون SEC مواجه نمی‌شود، اما این کمیسیون در خصوص فعالیت‌های ترافورم لبز و پروتکل میرور، کوان را احضار کرده است. اقدامات نهادهایی آمریکایی خارج از مرز این کشور غیرممکن نیست اما سخت خواهد بود.

کمیسیون SEC در ماه سپتامبر ۲۰۲۱ و قبل از سخنرانی دو کوان در همایش Messari Mainnet در نیویورک از وی شکایت کرد. پس از آن نیز کوان به انتقاد از قدرت کمیسیون SEC در خصوص قانونگذاری ترافورم لبز پرداخت. اما سرانجام، ترافورم لبز در ماه فوریه در پرونده مذکور شکست خورد و کمیسیون SEC حق ادامه بازرسی این شرکت را به دست آورد. هرچند در آن زمان دو کوان این موضوع را نپذیرفت.

علی‌رغم آنکه دو کوان به سیاست و قانونگذاران آمریکایی علاقه ندارد، با این حال هر UST معادل یک دلار آمریکا بوده است. میرور پروتکل معاملات نسخه‌های مصنوعی سهام شرکت‌های آمریکایی نظیر تسلا و اپل را با استیبل کوین UST امکان‌پذیر می‌سازد.

در ماه دسامبر وکلای کوان اذعان داشته‌اند که این دادگاه هیچگونه اختیار قضایی در خصوص دو کوان ندارند، زیرا او شهروند آمریکا محسوب نمی‌شود و هیچگونه ارتباطی با آمریکا ندارد. هرچند این موضوع نتوانست در پرونده کوان تاثیری بگذارد.

منبع
theblockcrypto

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا