اخبار بلاکچیناخبار عمومی

پولکادات از کیت توسعه نرم افزاری اسکای نت پشتیبانی می‌کند

کایلی آچلی (Kaylei Atchley) مدیرعامل اسکای نت لبز (Skynet Labs) به تازگی از آماده شدن کیت توسعه نرم افزاری (SDK) این پلتفرم خبر داده است. این ابزار توسعه‌ای می‌تواند در شبکه‌های پولکادات، کوساما و بلاکچین‌های مستقل مورد استفاده قرار گیرد. پشتیبانی پولکادات از SDK اسکای نت به این معناست که یکی از دغدغه‌های مورد بحث در پروژه‌های وب ۳.۰ یعنی ذخیره‌سازی داده‌ها، یکپارچه‌تر و ساده‌تر از همیشه خواهد بود.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از یوتودی، پلتفرم ذخیره‌سازی اسکای نت به تازگی کیت توسعه نرم‌افزار مبتنی بر سابستریت جدیدی را منتشر کرده است و از آوریل (فروردین) ۲۰۲۲، شبکه پولکادات و کوساما می‌توانند از آن برای ذخیره‌سازی داده‌ها به صورت برون‌زنجیره‌ای استفاده کنند.

مکانیسم پخش‌ داده غیرمتمرکزی به نام Off-chain Workers قرار است از طریق تعامل برنامه‌های غیرمتمرکز با پورتال اسکای نت، امکان آپلود، دانلود و تغییر محتوا در نودهای اسکای نت را برای این برنامه‌ها فراهم آورد. کیت توسعه نرم‌افزار جدید، فرصت‌های نوینی را برای افرادی که در بستر شبکه پولکادات یا کوساما پروژه می‌سازند و یا بلاکچین‌های انفرادی و منحصر به فرد خود را با استفاده از سابستریت راه‌اندازی می‌کنند، فراهم می‌نماید.

با SDK اسکای نت چه چیزی می‌توان ساخت؟

به گفته آچلی، از SDK جدید می‌توان در ساخت بازارهای توکن‌های غیرقابل تعویض (NFT)، ماژول‌های رفراندوم (ماژول‌هایی هستند که از طریق مکانیسم رای‌گیری به صورت خودکار می‌توانند عملکرد کلی شبکه را تغییر دهند) و به طور کلی سیستم‌هایی با حجم داده زیاد استفاده کرد.

پلتفرم اسکای نت توسط بنیاد سیا (Sia) با هدف ایجاد فضای ذخیره‌سازی غیرمتمرکز و فراهم نمودن پلتفرمی جهت میزبانی از dAppها در اکوسیستمی از نودهای توزیع‌شده ساخته شده است.

شایان ذکر است، پروتکل مون بیم (Moonbeam) که اکوسیستم دیفای شبکه پولکادات محسوب می‌شود، در مراحل اولیه پذیرش خود توسط علاقه‌مندان به نسل سوم وب (وب ۳.۰ ) قرار دارد و افزوده شدن این کیت نرم‌افزاری برای ذخیره داده‌ها در خارج از زنجیره می‌تواند گام بلندی در پیشبرد این پروژه و بزرگ شدن اکوسیستم پولکادات محسوب شود.

منبع
u.today

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا