تحلیل تکنیکالاخبار آلتکوین

تحلیل تکنیکال قیمت سولانا؛ رشد قیمت SOL بعید به نظر می‌رسد

تلاقی سطوح مقاومتی در ناحیه ۲۲.۵ دلاری سولانا باعث شده خریداران کار سختی برای صعود در پیش داشته باشند.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

به گزارش ای ام بی کریپتو، خریداران سولانا در تاریخ ۵ می (۱۵ اردیبهشت) توانستند با شکستن سطح ۲۲.۴ دلار ساختار قیمت را صعودی کنند. اما پس از این اتفاق، بازار کلی ارز دیجیتال وارد روند نزولی شد.

این روند نزولی پس از آن رخ داد که قیمت بیت کوین (BTC) از سطح ۲۹،۶۰۰ دلار ریجکت شد،‌ چنانکه در هفته گذشته شاهد زیان‌های بزرگی در BTC و SOL بودیم. در زمان نگارش این مقاله، قیمت سولانا شاهد یک اصلاح صعودی بود، اما آیا این ارز دیجیتال می‌تواند روند نزولی خود را بشکند؟

نمودار قیمت چهار ساعته سولانا (SOL). منبع: TradingView
نمودار قیمت چهار ساعته سولانا (SOL). منبع: TradingView

در صورتی که یک کندل چهار ساعته بالای سطح ۲۱.۳۳ دلار بسته شود، ساختار قیمت SOL باری دیگر صعودی خواهد شد. این در حالی است که اندیکاتور RSI به بالای محور میانی خود بازگشته و مومنتوم صعودی قوی را در ۴۸ ساعت گذشته نشان داده است.

با این حال، اندیکاتور OBV در حال تشکیل سقف‌های پایین‌تر بوده است. این امر بیانگر آن است که با وجود جهش قیمت از سطح ۱۹.۸ دلار، حجم خرید برای آغاز روند صعودی کافی نیست. در عوض، این احتمال وجود دارد که فروشندگان بار دیگر قیمت را پایین بیاورند.

برای سولانا در روزهای آینده دو سطح اهمیت زیادی دارد؛ یکی سطح مقاومت ۲۱.۳۳ دلار و دیگری ۲۲.۵ دلار.

سطح دومی مهم‌تر است زیرا در یک FVG (گپ ارزش منصفانه –رنگ سفید) و همچنین در یک اوردر بلاک نزولی چهار ساعته (رنگ قرمز) قرار دارد. بنابراین، تست مجدد این ناحیه می‌تواند قیمت را تا هدف ۱۹.۸ دلار بیاورد.

نمودار قیمت SOL/USDT. منبع: Coinalyze
نمودار قیمت SOL/USDT. منبع: Coinalyze

بهره باز یا سود باز (Open Intrest) از ۸ مه (۱۸ اردیبهشت) در یک روند کاهشی تدریجی به سر می‌برد، اما معامله‌گران در ۲۴ ساعت گذشته این روند را تغییر دادند. همانطور که از افزایش بهره باز و رشد قیمت پس از صعود سولانا به بالای ۲۰.۵ دلار پیداست، سوداگران بازار تمایل داشتند تا قیمت‌های بالاتری برای خرید (Bid) سولانا ‌بپردازند.

ضمن اینکه فاندینگ ریت (Funding Rate) مثبت و رو به افزایش است و نشان می‌دهد که پوزشن‌های لانگ (Long) بر بازار غالب هستند. روی هم رفته، این شاخص‌ها نشان می‌دهند که سولانا شانس خوبی برای صعود به بالای ۲۱.۳۳ دلار دارد. اما عبور از ناحیه مقاومتی ۲۲ الی ۲۲.۵ دلار بعید به نظر می‌رسد.

این مطلب صرفا ترجمه تحلیل منبع بوده و به هیچ عنوان توصیه خرید، فروش و یا سرمایه‌گذاری در بازار رمزارزها نیست.

تحلیل قیمت سولانا به بررسی قیمت بیت کوین نیز وابسته است چرا که بزرگترین رمزارز بازار می‌تواند روند کلی آلت کوین‌ها را مشخص کند. می‌توانید در این مطلب تحلیل تکنیکال قیمت بیت کوین را مطالعه کنید.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا