اخبار عمومیاطلاعیه صرافی

به صورت قانونی سهام شرکت های گوگل، اپل، فیسبوک و آمازون را با توکن خریداری کنید!

استارت آپی در کشور استونی بیان کرده است که از دوشنبه آتی، خرید و فروش سهام توکنیزه شده را امکان پذیر خواهد کرد. آمدئو موسکاتو مدیر ارشد اجرایی این استارت آپ با نام DX.Exchange بیان کرد:

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

ما در شرف عرضه اولین صرافی سهام دیجیتال و قانومند با نام DX.Exchange در جهان هستیم. با اتصال به بازارها، هر سهام دیجیتال با یک سهام واقعی پشتیبانی می‌شود.

سهام و بورس

این استارت آپ در وبسایت خود در خصوص نحوه کار پلتفرم گفت:

شرکت اوراق بهادار MPS تحت نظارت کمیسیون قانون گذاری قبرس (CySEC)، سهام واقعی را بر اساس تقاضای موجود در پلتفرم DX.Exchamge خریداری می‌کند.

در این پلتفرم قراردادهای هوشمند و توکن های ERC20 بر بستر شبکه اتریوم ایجاد می‌شوند که معرف سهام های واقعی می‌باشند. توکن های ارائه شده برای فروش بر اساس سهام فهرست شده این شرکت در بزرگترین بازارهای بورس جهان نظیر نزدک، NYSE، بورس هنگ کنگ و ژاپن می‌باشد.

از هر مشتری و کاربر DX.Exchange که به سهام دیجیتال علاقه مند است درخواست می‌شود که فرم تاییدیه حاوی قوانین و مقررات مبتنی بر MIFID2 را کامل کند تا امکان خرید و فروش سهام دیجیتال را به دست آورد.

شرکت اوراق بهادار MPS از جانب دارندگان توکن ها، سهام را نزد خود حفظ می‌کند. از آنجایی که سهام دیجیتال مانند CFD ها نمی‌باشند، هزینه نگهداری اضافی برای دارندگان توکن به همراه ندارد. هر توکن با یک سهم واقعی پشتیبانی می‌شود. این سهام در حساب های جداگانه نگهداری می‌شود.

این پلتفرم اساسا همانند تتر می‌باشد اما به جای دلار، در این پلتفرم با سهام سر و‌ کار داریم. مشکلات موجود در تتر، در این پلتفرم نیز وجود دارد. مشکلاتی نظیر اینکه از کجا می‌توان مطمئن شد که این شرکت واقعا دارای سهام واقعی است.

در این پلتفرم با قرارداد هوشمند تازه ای مواجه نیستیم بلکه می‌توان آن را نسخه ای از قرارداد هوشمند USDC متصور شد اما به جای دلار، با سهام سروکار داریم.

این سطح چشمگیر از متمرکزسازی احتمالا بدان معناست که سطح قابل توجهی از موانع قانونی وجود دارد. این صرافی می‌گوید قانونمند است اما نمی‌دانیم که حقیقت دارد یا خیر زیرا در جزییات ارائه شده توسط خود این صرافی آمده است:

شرکت فناوری های بازار کوین OÜ از واحد امور مالی استونی، دو مجوز فعالیت اخذ کرده است. یک مجوز برای ارائه خدمات مبادله ارزهای دیجیتال با ارزهای سنتی، و مجوز دیگر برای ارائه سرویس کیف پول ارز دیجیتال. سرمایه ارزی مشتریان در حساب جداگانه نگهداری می‌شود.

شرکت اوراق بهادار MPS از کمیسیون بورس و اوراق بهادار قبرس (CySEC) دارای مجوزی است که به آن ها امکان می‌دهد به عنوان کارگزار فعالیت کنند.

این صرافی ظاهرا ایردراپ و پیش فروش دارد. با این اوصاف مشخص نیست که آیا برنامه ای برای داشتن ICO دارد یا خیر. درست همانطور که مشخص نیست آیا کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده با توکنیزه شدن سهام موافق خواهد بود یا خیر.

هر صرافی برای این که به عنوان اوراق بهادار فهرست شود باید ثبت شود. از این جهت احتمالا پیش نیازهای بسیار زیاد و مسائل پیچیده بسیاری برای متغیر بورس (توکن) وجود خواهد داشت.

پلتفرم DX مقداری متفاوت است و به نظر می‌رسد اولین پلتفرمی است که در صدد توکنیزه کردن سهام می‌باشد. پروپوزال های این امر به روش غیرمتمرکز تر و با متد کاملا مشابهی با دای (DAI) ارائه شده است، با این تفاوت که اصلاحاتی برای رصد و پیگیری سهام به جای دلار انجام گرفته است.

مشخص نیست که آیا در حال حاضر بر روی سهام دای (DAI) کار می‌شود یا خیر، اما با ظهور امور مالی و اقتصاد غیرمتمرکز به زودی برای معاملات تمام بورس های جهان فقط به متامسک نیاز خواهیم داشت.

منبع
trustnodes

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
4 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا