تحلیل تکنیکال

تحلیل تکنیکال قیمت بیت کوین، لایت کوین و دوج کوین؛ ۱۰ مرداد ۱۴۰۲

قیمت بیت کوین ماه آگوست را با ۲٪ ریزش و ورود به کانال ۲۸,۰۰۰ دلار آغاز کرد، همچنان که انتظارات معامله‌گران برای کاهش بیشتر قیمت به آرامی در حال محقق شدن است. فردا هاوینگ لایت کوین است و باید دید آیا می‌توان انتظار جهشی از این ارز دیجیتال را داشت یا خیر. دوج کوین نیز که با خبر تغییر لوگوی توییتر به X گمانه‌زنی‌ها در مورد آن زیاد شده است پس از صعودی کوتاه با ریزش بیت کوین متوقف شده و گویا منتظر حرکت بعدی BTC است. در این مطلب به تحلیل تکنیکال قیمت بیت کوین، لایت کوین و دوج کوین می‌پردازیم.

در این سرزمین همه برنده‌اند!

در تولد تترلند 2 اتریوم هدیه بگیرید!

برو به تترآیلند

شب گذشته کندل ماهانه قیمت بیت کوین در نهایت به صورت کاهشی بسته شد و BTC پس از یک هفته که تقریبا هیچ حرکت خاصی از خود نشان نداده بود امروز تا قیمت ۲۸٬۷۲۰ دلار ریزش کرد.

کندل ماهانه BTC/USDT
کندل ماهانه BTC/USDT؛ منبع: تریدینگ ویو

تحلیل تکنیکال قیمت بیت کوین

همان طور که پیش از این گزارش دادیم، رکت کپیتال (Rekt Capital) تحلیلگر محبوب، ۲۹٬۲۵۵ دلار را به‌عنوان خط حمایت مشخص کرد و گفته بود اگر کندل ماهانه بیت کوین بالای این سطح بسته شود مسیر برای صعود آن باز خواهد شد. اما کندل ماهانه در قیمت ۲۹٬۲۳۲ دلار و به میزان اندکی زیر سطح ۲۹٬۲۵۵ دلار بسته شد. BTC اگر بخواهد روند صعودی را آغاز کند باید این سطح را پس بگیرد؛ هر چند که ممکن است این سطح به عنوان مقاومت عمل کند.

تحلیلگر دیگری به نام کریپتو روور (Crypto Rover) در توییتی به وجود واگرایی صعودی در تایم فریم ۴ ساعته بیت کوین با اندیکاتور RSI و همچنین واگرایی صعودی در هیستوگرام مکدی (MACD) اشاره کرده است. در نمودار زیر، اگرچه قیمت بیت کوین در تایم فریم ۴ ساعته کف‌ پایین‌تری ساخته اما وجود واگرایی RSI و مکدی نشان می‌دهند امکان بازگشت و صعودی شدن قیمت در تایم ۴ ساعته وجود دارد. این تحلیلگر به این موضوع نیز اشاره کرده که امکان دارد ریزش دیشب بیت کوین یک تله خرسی باشد.

واگرایی صعودی در RSI و MACD
واگرایی صعودی در RSI و MACD در نمودار ۴ ساعته BTC/USDT؛ منبع: یوتیوب

وی همچنین، در ادامه تحلیل خود به وجود یک الگوی وج نزولی در تایم فریم ۴ ساعته اشاره کرده که معمولا یک الگوی صعودی است اما اگر قیمت سطح حمایت این الگو را بشکند، ریزش بیشتر قیمت محتمل خواهد بود. همین الگو در تایم فریم ۱۲ ساعته نیز مشاهده می‌شود که با یک واگرایی صعودی RSI نیز همراه شده است. ضمن اینکه الگوی وج نزولی در تایم فریم روزانه نیز تشکیل شده و با توجه به رسیدن قیمت به انتهای این الگو، در دو سه روز آینده جهت حرکت بیت کوین در این الگو مشخص خواهد شد.

بیت کوین در تایم فریم ۱۲ ساعته
الگوی وج نزولی به همراه واگرایی صعودی RSI در تایم فریم ۱۲ ساعته BTC/USDT؛ منبع: یوتیوب

این تحلیلگر در تایم فریم ۳ روزه به تشکیل الگوی فنجان و دسته (Cup and Handle) اشاره کرد که در صورتی که بیت کوین موفق شود سطح ۳۲٬۰۰۰ دلار را بشکند، می‌تواند یک رالی صعودی را آغاز کرده و به اندازه ارتفاع الگوی فنجان حرکت کند. همان‌طور که در نمودار زیر مشخص است آخرین باری که الگوی وج نزولی در نمودار ظاهر شد با صعود BTC همراه شد. در صورت تکرار این امر، می‌توانیم انتظار کامل شدن الگوی فنجان و دسته و شروع یه رالی صعودی را داشته باشیم.

الگوی فنجان و دسته در نمودار بیت کوین
الگوی فنجان و دسته در تایم فریم ۳ روزه در نمودار BTC/USDT؛ منبع: یوتیوب

تحلیل تکنیکال قیمت لایت کوین

در حالی که تنها یک روز تا هاوینگ لایت کوین باقی مانده است، LTC هنوز موفق نشده تارگت‌های بلند مدت تحلیلگران را به ثبت برساند.

رکت کپیتال در توییتی درباره لایت کوین گفته است:

کندل ماهانه LTC زیر ۹۴ دلار (کندل قرمز) بسته شده است و آن را به عنوان حمایت جدید تایید نمی‌کند. بنابراین، این خطر وجود دارد که ۹۴ دلار در هفته‌های آینده به مقاومت جدیدی تبدیل شود. به نظر می‌رسد بیشتر این احتمال وجود دارد که لایت کوین پس از هاوینگ آماده صعود شود.

کندل ماهانه لایت کوین
کندل ماهانه لایت کوین؛ منبع: توییتر

تحلیل تکنیکال قیمت دوج کوین

رکت کپیتال تحلیل خود را در مورد قیمت دوج کوین نیز به اشتراک گذاشت که در تایم فریم هفتگی در یک الگوی وج نزولی قرار گرفته و در حال حاضر از مقاومت این الگو به سمت پایین ریجکت شده است. در این صورت، ریزش تا سطح حمایت (۰.۰۵۸) این الگو محتمل خواهد بود. اگر سطح حمایت این الگو از ریزش بیشتر قیمت جلوگیری کند احتمال دارد دوج کوین حمله دیگری را برای شکست مقاومت آغاز کند.

نمودار تایم فریم هفتگی DOGE/USD
نمودار تایم فریم هفتگی DOGE/USD؛ منبع: توییتر

در صورت شکست سقف این الگو می‌توانیم انتظار داشته باشیم که به قیمت‌های بالاتر از سقف محلی قبلی (۰.۱۳ دلار) برسیم.

منبع
میهن بلاکچین

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا