کدام آلتکوین ها بدترین و بهترین عملکرد را در سال ۲۰۱۹ داشتند؟

سال ۲۰۱۹؛ یکی از بدترین سال ها برای آلتکوین ها تا کنون بوده است اما در این بین؛ بعضی از آنها با شدت بیشتری ضعیف عمل کردند. بیایید تا با هم نگاهی به آنها بیندازیم.

بیش از نیمی از سال ۲۰۱۹ گذشته است و همچنان بسیاری از آلتکوین ها به جهت حجم بازار و قیمت؛ روند نزولی سال ۲۰۱۸ را ادامه دادند و نزولی هستند. این موضوع در حالی است که حجم کل بازار در سال ۲۰۱۹ افزایش منطقی داشته و بیت کوین؛ پادشاه این بازار نسبتا موفق عمل کرده است.

بسیاری از آلتکوین های مطرح بازار عملکرد بدی داشتند!

۴ مورد از آلتکوین های مهم بازار که حجم بازار بزرگی نسبت به ارزهای دیگر دارند؛ به طور میانگین در کل سال ۲۰۱۹ نزولی بودند. این ۴ ارز دیجیتال عبارتند از:

  • استلار (۳۸- درصد) 
  • آیوتا (۳۲- درصد)
  • ریپل (۲۴- درصد)
  • ترون (۶- درصد)

همانطور که میبینید؛ آیوتا و استلار بدترین عملکرد را داشتند. این دو ارز به ندرت در تیتر رسانه ها دیده شدند و خبری از توسعه زیرساخت و گسترش شبکه آنها شنیده نشد.

در مقابل؛ چند مورد از آلتکوین های مطرح بازار هم توانستند عملکرد به نسبت خوبی داشته باشند و حداقل در حالت سبز قرار دارند:

در جدول بالا میتوانید ترتیب عملکرد آلتکوین ها را به جهت ارزش و حجم بازار در سال ۲۰۱۹ مشاهده کنید. حتما شما هم تعجب کردید که ارز دیجیتالی مانند بیت کوین SV توانسته عملکرد بهتری نسبت به اتریوم داشته باشد. البته این را نباید فراموش کنیم که بسیاری از آلتکوین ها که سال ۲۰۱۸ جز ۱۰ ارز بالای جدول بودند؛ امسال نتوانستند جایگاه خود را حفظ کنند و با توجه به اینکه بازار کریپتو ها همواره پر نوسان بوده است؛ قطعا این روند ادامه دار خواهد بود.

آمار جالب و عجیب دیگری که منتشر شده است؛ نشان میدهد ۴ آلتکوین کاردانو؛ آیوتا؛ نئو و ترون بیش از ۹۰ درصد از بالاترین مارکت کپ خود (ATH) فاصله دارند.

در جدول بالا میتوانید لیست آلتکوین ها بر حسب بیشترین مقدار مارکت (ATH) خود مشاهده کنید. همانطور که میبینید؛ با اینکه سال ۲۰۱۹ به نسبت سال گذشته بهتر بوده است اما هنوز آثار بازار خرسی (نزولی) دیده می شود.

لازم به ذکر است فقط تزوس (Tezos) و چین لینک (ChainLink) توانستند عملکرد خیلی خوب و در حد انتظاری در سال ۲۰۱۹ داشته باشند.

آینده آلتکوین ها چطور خواهد بود؟ آیا همچنان باید هودل کنیم؟

با سلطه ۷۰ درصدی بازار بیت کوین؛ بسیاری اعتقاد دارند ما شاهد ایجاد تحول و بازسازی بازار ارزهای دیجیتال در سال ۲۰۱۹ هستیم و این سلطه ادامه دار نخواهد بود. اما با گذشت بیش از ۷ ماه از سال ۲۰۱۹ همچنان بازار آلتکوین ها خونی است.

اما موضوع این است که چیزی تا نصف شدن پاداش شبکه بیت کوین در سال ۲۰۲۰ باقی نمانده است و به نظر می رسد با وجود اینکه تحلیل های فاندامنتال سیگنال مثبت به آلتکوین ها داده اند؛ هنوز بازار برای سرمایه گذاری روی آلتکوین ها آماده نیست.

از طرف دیگر؛ سال ۲۰۱۹ را باید سال تریدر ها نام گذاشت. امسال هودلر های کمتری در بازار دیده شدند و غالب کاربران به ترید رو آوردند که همین موضوع باعث پامپ و دامپ های زیادی برای آلتکوین ها شد.

در نهایت می توان گفت هنوز هم هودل کردن ارزهای قدیمی و مهم بازار مانند اتریوم و مونرو؛ میتواند انتخاب منطقی برای سرمایه گذاری بلند مدت باشد. این را فراموش نکنید که با شروع بازار گاوی برای آلتکوین ها (بعد از یک بازار خرسی بلند مدت)؛ حتما بسیاری از آلتکوین های مطرح امروز جایگاه خود را از دست خواهند داد و ارزهای جدید دیگری جایگزین خواهد شد.

توصیه نهایی

یکی از جملات معروف در هر بازار مالی این است که تمام تخم مرغ های خود را در یک سبد نگذارید. پس میتوان گفت بهتر است تمام سرمایه خود را بیت کوین یا یک آلتکوین نگه ندارید و سعی کنید یک سبد از بهترین ارزها با بهترین عملکرد ها را داشته باشید تا احتمالات موجود برای سود کردن را افزایش و حد ضرر را کاهش دهید.


54321
امتیاز 4.4 از 7 رای

منبع beincrypto
ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال نظر

  اشتراک  
اطلاع از
عضویت در کانال تلگرام میهن بلاکچین